bugün

mizahtan anladığı eşşek lafına gülen insanla aynı olandır.
sinemadan, samimiyetten, jest ve mimiklerin orijinalliğinden, komediden ve sanattan anlayan insandır.. kemal sunalın filmlerini 10 kere izleyip 10 kere gülersin üstelik yüzlerce toplumsal mesaj içerir.. ayrıca o gülmekle ciddiyet arasındaki esrarengiz ifadesini çoğu zaman tek sahnede tek seferde oynamıştır.. kalitelidir.. şahan gökbakar yıllaaar yıllar önce tutturduğu göt, kıl, osuruk, kusmuk furyasıyla güldürmektedir hitap ettiği kesimi.. kendisi aslında bu tarz bir insan değildir kanımca, yaptığı işlere kendisinin de güldüğünü sanmıyorum.. hatta tahminimce yakın çevresine şöyle diyordur " abi millet bunu istiyor napim, bak hep rekor kırıyorum niye yapmiyim, millet am göt taşak muhabbeti, hanzo göt kıl muhabbeti istiyo, nuri bilge ceylanı kaç kişi tanıyo, kaç para kazanıyo, e napim şartlar bu arz talep meselesi..." adam da haksız değil ..
görsel
peki dumanlı arkadaş osurmak samimiyet değilmidir.
kemal sunal filmlerini sadece komedi gözüyle izlemeyen insandır. o filmlerde 70li - 90lı yılların panoramasını görürsünüz. sosyal ve siyasi yaşantı hakkında o yıllarda nelerin yaşandığına dair fikir edinebilirsiniz. amaç güldürürken eğitmek. dikkatli izleyin dillere pelesenk olan o ''eşoleşek'' lafı belki sizin içindir.
yoo şahan gökbahar da çok komik bir komedyendir evet kemal sunalda çok komiktir.
Kemal sunal mizah yapar. her sözü her sahnesi anlam içerir. şaçmalamadan abartmadan küfür etmeden insanı güldürür eğlendirir. Şahan'a gelince bende bir çok filmini izledim ve güldüm. Ancak onda mizah yok. Belaltı, çoğunlukla iğrenç şeyler yaparak milleti güldürüyor.