bugün

akp kadrolarının ezici çoğunluğunun bir kulaklarından girip öbür kulaklarından çıkacak, dolayısıyla tutmayacak ayardır. ancak, çok önemlidir. zira, asıl önemli olan, halk nezdinde tutup tutmayacağıdır. zaten sayın pavey'in muhatabı akp değil halktır.
göte göt demiştir.
karşılarındakini kötüleyerek, sabote ederek bu günlere gelmiş partiye verilmiş ayardır.
kendilerini yüceltecek bir şey bulamadıkları için diğer masumlara saldırarak onları kötüleyecek kadar alçak insanların canını pek sıkan ayardır.
biz yıllardır sizler gibi kanıtlanamamış, şu an belli ülkeleri esir, dünyaya rezil eden hayali emirler bütünüyle insanları baskı altına nasıl alırız, aydınları nasıl öldürürüzün hesabını yapan 1500 yıl öncesinde kalmış beyinlerle uğraşıyorlarmış.bak hele sen.

Sana ne desem boş dostum,sizin gibiler olduğu sürece akp yüzde 50 de alır yüzde 60ta.

edit:imla
işte batı dünyası doğudan medeniyet öğrenir de bugünlere gelir,bizim has türkümüz ben neleri yanlış yapıyorum demez gider medeniyetine,dinine demediğini bırakmaz.Asıl bizi rezil eden bu batı burjuvazi özenti adetleri dostum,bu topraklarda hayranlıkla baktıkları devlet hangisiydi bir düşün bakalım.Şu izlerini sildiğin,bağlantılarını kestiğin osmanlı olmasın sakın o.
Harika bir konuşmadın ancak "ayar" denilince ayar oluyorum. Hadi Yılmaz özdil "ayar" sözcüğü cuk oturuyor da şafak pavey'in konuşmasını küçülten bir tabir olmuş.

Fakat şu da var, bu konuşma adam olamadığımızı gösterir.
hüloğğğ zihniyeti ; ironiden, mecazdan, eleştiriden, yada ötekileştirmenin kötü bir şey olduğunu bilmediklerinden onlara pek bir etki etmeyecek konuşmadır.

Ve fakat seküler olup akp ye oy verenler bu konuşmaya mutlak kulak vermeliler... paveyin de dediği gibi o radikaller bir gün sizi yiyecek.
Hülasası

--spoiler--
biz sivas’ta yakılan, gezi de vurulan, evlerine işaret konulan, hayat tarzından ötürü cezalandırılanlarız..
--spoiler--

şeklinde olan zırvadır.

not: evine işaret konuların kendi kendilerini işaretlediği ortaya çıkmıştır. Geziyi hesaba katmıyoruz bile...
her yanda türbanlı kardeşim diyip olimpiyat tanıtımlarına bir tane bile kapalı birey koymayan akp ikiyüzlülüğüne verilmiş ayardır.
kapalı bireyler akp için sadece araçtır, bu kendini kanıtladı.
geçmişte başların zorla açıldığı dönemden, başların zorla kapatıldığı döneme gelmek sadece ve sadece türk siyasetinin bir arpa boyu dahi yol alamadığının göstergesidir.
temel hak hürriyetlerin sorgulanmayacağı ve asla pazarlık konusu yapılamayacağını öğrenebilsek bu tarz saçma diyaloglar olmayacak da bunu önce iktidarımız ve ana muhalefetimiz anlamalı.

neyse ki türk halkı, siyasetinden daha ileride de yine ümidimizi koruyoruz.