bugün

Bilim kurgu.
Gidip görüp. eli boş gelenlerden saçma avuntu söylemi.

(bkz: günahları af olur) inşallah.
Sacma bir söz.
akp'li olduğunuzu gösterir. evet.
Tam odanızın camının karşısında sokak lambası varsa mecburen yaptığınız şey.
Kolay kolay uykuya dalamazsınız lanet şey yüzünden.
En sonunda camı kartonla kaplayacağım.
daha ziyade budizm inancına sahip insanların ardından yakınlarına veya sevenlerine söylenen aydınlanma, sonsuz huzur ve ışık anlamına gelen bir temenni.

çünkü inanca saygılı olmak, biz başka inansak da.
erol mütercimler'in bolca kullandığı bir sözcük öbeğidir, sanırım ''nurlar içinde yat''ın modern versiyonu gibi birşey.
uyunmaz.
Laiklik de zor. Yeni söylemler uydurmak zorundasın.
alttan alta ben müslüman değilim de işte nur kelimesini de kullanamadım anlamına gelir. istisnaları mevcuttur.
Philips sponsorlugunda uyunur.
Allah rahmet eylesin diyemiyor ee ne desin?
Işık nedir yahu bende duyunca irdite oluyorum. Allah rahmet eylesin, mekânın cennet olsun gibi dualarımız varken modern görünmek için ışıklar içinde uyu demek hakikaten saçma ve yersiz. Diyenler uyusun ışıklar içinde. Ben rahmet ve nurlar la anılmak istiyorum.
Kabri pir nur olsun, nur içinde uyusun.

Eskiden nur derlerdi neçe ışık diyeler.
yeşil yoldaki john coffey karanlıktan korkan koca adam sen ışıklar içinde uyu.

(bkz: kahve gibi okunuyor ama yazılışı farklı)
ilhan irem'in içinde olduğu tarikatin söylemiydi diye hatırlıyorum. Işığa, uzaya vs. inanıyorlardı sanırım.
Solcu Ateist çomarların inanmadığı Allah ve hesap günü için söylediği söz
E hani ölünce herşey karanlıkdı diyincede cevap vermiyorlar solcu ateist özenti çomarlar ...
Genelde seküler kesimin sevdikleri kişi vefat ettiğinde kullandığı cümle.
Aman dinci gibi görülmeyeyim nurlar içinde yat diyerek şeklindeki düşüncelerle aşırı ilerici (!) malların uydurduğu ölü arkası temennisidir.
Toprağı bol olsun gibi eğreti ve itici temenniden daha insani ve vicdani temenni. Mütedeyyin kesim nur der, marjinal kesim ışık der. Işık türkçe nur arapça. Arapça denince daha müslüman olunuyor, öyle diyolla.
Abc1 ses grubunun yeni nesil taziye ifadesidir.

Farklı dine mensup insanlar öldüğünde farklı taziye cümleleri kullanılır. Ve zaten bunun için bir sürü cümle var. Ammavelakin bu ışıklar içinde uyuma mevzusunu ben anlamış değilim.
çalıntı bir söz. Ateyizler beyebmedikleri Müslümanlardan aşırmışlardır. ışıklar içinde uyu sözünün aslı aslı nur içinde yattır.
Her ünlünün ölünce karşılaştığı durum. Teşvikiye de şarj olup doğru tabuta.
(bkz: ışıklar içinde diyenin ağzına floresan sokmak)
lambayı açık unutanların başına gelen elim olaydır.
Şu Tenakuza bakın yaşam modeli olarak dini kitabı hayatın dışına şutlayan ama ölümü için dini terimler kullanmak nekadar gülünç...