bugün

Mefta icin bir dilek. Entel dilegi tabi. Nur icinde yat deyince orta dogulu lumpen gotun teki oluyorsun cunku. Isik icinde uyu hatta ates bocegi gibi etrafinda don dur.

Isik icinde uyumak sakincalidir migreni trtikler. Isiklari kapatin siz.
yurtta, koğuşta isen mümkün olabilen uyuma hali.
twitter da bir ışıkçı teyze vardı herkesi gömüyordu ışıklarla ona ne oldu sahiden.
atayiz tesellisi. ölü adamın ışıkla ne işi var aq. ledli tabutla mı gömüyorlar rahmetlileri.
Müslüman olmayan vefat etmiş kişiye deniyor galiba. Ama günümüzde müslüman olanlar da kullanıyor. Allah rahmet eylesin demek ya zorlarına geliyor ya da ışıklar içinde uyuşun demek daha havalı geliyor.
nur içinde yatılması ile ışıklar içinde uyunması aynı şeydir. ikisi de yalandır.
Şu Tenakuza bakın yaşam modeli olarak dini kitabı hayatın dışına şutlayan ama ölümü için dini terimler kullanmak nekadar gülünç...
lambayı açık unutanların başına gelen elim olaydır.
(bkz: ışıklar içinde diyenin ağzına floresan sokmak)
Her ünlünün ölünce karşılaştığı durum. Teşvikiye de şarj olup doğru tabuta.
çalıntı bir söz. Ateyizler beyebmedikleri Müslümanlardan aşırmışlardır. ışıklar içinde uyu sözünün aslı aslı nur içinde yattır.
Abc1 ses grubunun yeni nesil taziye ifadesidir.

Farklı dine mensup insanlar öldüğünde farklı taziye cümleleri kullanılır. Ve zaten bunun için bir sürü cümle var. Ammavelakin bu ışıklar içinde uyuma mevzusunu ben anlamış değilim.
Toprağı bol olsun gibi eğreti ve itici temenniden daha insani ve vicdani temenni. Mütedeyyin kesim nur der, marjinal kesim ışık der. Işık türkçe nur arapça. Arapça denince daha müslüman olunuyor, öyle diyolla.
Aman dinci gibi görülmeyeyim nurlar içinde yat diyerek şeklindeki düşüncelerle aşırı ilerici (!) malların uydurduğu ölü arkası temennisidir.
Genelde seküler kesimin sevdikleri kişi vefat ettiğinde kullandığı cümle.
Solcu Ateist çomarların inanmadığı Allah ve hesap günü için söylediği söz
E hani ölünce herşey karanlıkdı diyincede cevap vermiyorlar solcu ateist özenti çomarlar ...
ilhan irem'in içinde olduğu tarikatin söylemiydi diye hatırlıyorum. Işığa, uzaya vs. inanıyorlardı sanırım.
yeşil yoldaki john coffey karanlıktan korkan koca adam sen ışıklar içinde uyu.

(bkz: kahve gibi okunuyor ama yazılışı farklı)
Kabri pir nur olsun, nur içinde uyusun.

Eskiden nur derlerdi neçe ışık diyeler.
Işık nedir yahu bende duyunca irdite oluyorum. Allah rahmet eylesin, mekânın cennet olsun gibi dualarımız varken modern görünmek için ışıklar içinde uyu demek hakikaten saçma ve yersiz. Diyenler uyusun ışıklar içinde. Ben rahmet ve nurlar la anılmak istiyorum.
Allah rahmet eylesin diyemiyor ee ne desin?
Philips sponsorlugunda uyunur.
alttan alta ben müslüman değilim de işte nur kelimesini de kullanamadım anlamına gelir. istisnaları mevcuttur.
Laiklik de zor. Yeni söylemler uydurmak zorundasın.
uyunmaz.