bugün

yurtdışına çıktığımda sürekli yediğim ikili. özellikle fransız restoranlarında bunu yapmak çok haz vericidir.
ortadoğu mutfağı adı altında araplaşmış eziklere kapak olan ikilidir. siz arap mutfağından geçme lahmacun, çiğköfte felan yemeye devam edin ezikler *
+masayı topluyum mu?
-kırmızı şarap kalsın.
üstüne sıçıp servis etseler, sırf fransız işi diye kendinden geçerek yiyecek fanları olan ikili.
Dini vecibelerim dolayısı ile yiyemediğim domuzdur. Amma velakin kırmızı şarap hayır denmeyecek bir şeydir. Hakan peker söylerdi amma velakin cümbür cemaatin hatırlıyonuz mu ? Heh işte ordan geldi aklıma o. Ne demek bilmem yani affedin yanlış kullandıysam. Neyse ne diyordum domuz olmaz dana pirzola veya biftek olabilir. Şarap beyaz olsun.
ayrıca kahvaltıda hardal soslu bacon burger yemek enfes oluyor. fransa'da jambon ve erimiş peynirli tost, anglosakson ülkelerde yumurta ve bacon, almanya'da sosisler.
haşlanmış gergedan yarrağı yanında hiç olan yemektir. (bkz: haşgerya) özellikle fransızlar bunu harika yapıyorlar diye duydum. koş git hemen. sonuçta fransız yani. garson bi de üstüne sıçsın. fransız boku sonuçta. anglosakson bokunun kıvamını hiçbi yerde bulamazsın koş. boku yerken eyfel kulesinin boylamasına içine girdiğini düşünmelisin, anglosakson bi arkadaşım söylemişti. onlar öyle yapıyolarmış.
yemeğin üstüne de fransız sidiği iç. anglosakson. sakso evet. yemek sonrası bi sakso çek. fransıza ama. anglosakson sakso. hadi koş.
çok yağlı olan fakat lezzetli ve şarapla ahenk içinde iyi ikili.
domuz etinin o garip kokusuna dayanılıp yenilebiliyorsa afiyet olasıca ikilidir.
helal olmayan yiyecekleri tüketmektir, bile bile harama bulaşmak büyük günahtır.
yağlı denen etin pişmemiş (yani yağını bile bırakmamış) hali şudur,

http://lisasdinnertimedis...rt-Wine-Reduction-011.jpg
bayıldığımdır.ailecek bayram sabahlarında yeriz biz domuz kesiyoruz. (bkz: ben inanmıyorum diye bağıran başlık)
gül ile bülbül, çilek ve krema, leyla ve mecnun gibi daima beraber olmaları istenen ikilidir.
cehennem severler tarafından tercih edilen ikili. tamamen kafir işi, günahkarlara göre...
uyumsuz ikilidir. domuz pirzolası oldukça yağlıdır ve lezzet maddeleri de daha çok yağda çözündüğünden çok lezzetlidir fakat yanında daha basit lezzete sahip bir içecek tüketilmesi daha mantıklı olacaktır. domuz pirzolası alkol ile tüketilecekse bira tercih edilmelidir. ayrıca fransa'da değil, transilvanya bölgesinde yemek doğru seçim olacaktır. zaten fransaya giden adam yiyecekse sakatat yer.
muhtemelen lezzetlidir, ben yemedim... y.disindayken de bir suru insan domuz eti yiyordu belki ucuz diye belki tadi guzel diye.. neyse de, domuz eti haram mi muslumanlikta? haram.. yahudilerde de haram bildigim kadariyla... haram yiyen insanlari kendilerinde dinden cikarma fetvasi verme yetkisini gorenler zina hirsizlik midye vs vs hakkinda ne dusunuyor cok merak exiyorum! tatli su muslumanlari sizi!
domuz pirzolası çok yağlı bir et olduğu için şarapla birlikte tüketilmesi esasen çok tercih edilmemelidir. ağzınızın içini kaplayan yoğun yağ tabakasından dolayı şarabın tadını almanız zorlaşacaktır. o yüzden bira gibi daha az seçici bir içecekle tüketilmesi genel tercihtir. tabi bu yemek olayı kişinin kendi tercihine ve zevkine kalmış bir durum. istersen otur bol tarçınlı saleple tüket. bana ne amk!
ızgara kuzu pirzola ve ayran.

bizim lüksümüz de bu.