bugün

desteklediğim bir kampanyadır.
bence insan eğer iyi, doğru, dürüst kısacası gerçek bir insan ise benim için onun türk, kürt, ingiliz, yahudi, arap, ingiliz, avrupalı, amerikalı, ne olduğunun hiç bir önemi yok.
insan insandır ve her insan gerçek insan olduğunda karşılığını alır.
ırkçı olmadığımız için bu günlere geldik zaten. dünya ırkçılığa sarılmışken ırkçılığı biz niye terkedelim!! ne derseniz deyin boşuna!!! türk milleti kendisine hıyanet eden halkları gördü! bundan sonra türkün türkten başka dostu yoktur!!
toplum genelinde desteklenecek kampanya. halkımız salak değil.
güzel bir kampanya.
hala destekliyorum.
arkadaşlar dediklerinize itirazım yok sizde haklısınız ancak siz pire için yorgan yakıyorsunuz, benim yazdığımı tam olarak anlamamışsınız sanırım, diyorum ki gerçek insanlar var ve bunları bulundukları ırklar için dışlamak yanlış.
haklısınız bazıları orospu çocuğu ancak aynı ırktan diye diğer insanları da ateşe atmamalıyız.
bu arada ben kürt falan değilim yani onun için başlık açtım sanmayın balıkesirliyim.
Bu sözlüğe de el atması gereken kampanya.
Türkiye'de tutmayacak kampanya.biz hala götümüzü kaşıyıp,kürtler rörö diyelim amk.ulan sanki göt yalayıp kaşımaktan başka bi boka yaradın a ibine.
Bazı amın oğulları elektrik faturalarını ödediği gün başlayacak kampanyadır.
cani gönülden destekledigim kampanya fakat; insana insan oldugu icin deger verenlerin az oldugu ve farkliligin güzelliklerinin farkindaligini benimsememis, aksine herkesi tek, bir yapmak icin ugrasanlarin cogunlukta oldugu bir memlekette, bu kampanya ne kadar tutar bilinemez.

gecmisten ders cikartip, dünya tarihinde irkcilikla bir yerelere varabilmis hic bir ülkenin olmadigini söylemekte de fayda oldugu belirtelim. bunun farkina varip, irkciliktan vazgecip, insana insan oldugu icin deger verenlerin, su an dünya ekonomisini, dünya siyasetini belirleyen ülkeler oldugunu da unutmayalim.

örn.;
ingiltere: toplumun neredeyse yarisini eski kolonileri olan afrika ülkeleri ve hindistanlilar olusturuyor. cogu is veren konumunda ve bilim, sanayi islerinde calisiyorlar. birlikten kuvvet dogurup, ülkelerini iyi bir sekilde temsil ediyorlar.

abd: bagimsizligini ilan ettikten yillar sonra, afro-amerikalilara özgürlükleri veriliyor ve askeriye icerisinde dahi generalleri bulunmakla beraber ülkeyi yönetene kisiye kadar afro-amerikali kisilerle ülkelerini ve bagimsizliklarini koruyup, dünya ekonomisine yön veriyorlar.

fransa: ingiltere gibi eski kolonilerinden getirmis olduklari afrikalilar sayesinde bilim ve sanayide en önde yer alan ülkeler arasinda.

almanya: irkcilik yapan ülkeler arasinda akla gelen ilk ülke. kolonileri olmamasina ragmen avrupa en fazla göc alan veya almis olan ülke. neredeyse bu ülkenin %50´sini yabancilar olusturmakta ve bütün ülkelerin vatandaslari bu ülke sinirlari icerisinde anlasabilmekte. bu seviyeye yapmis olduklari irkcilikla gelmeyip, aksine irkcilik yüzünden kaybetmis olduklari ikinci dünya savasi sonrasinda almis olduklari göcmenler sayesinde ülkeyi yeniden olusturup, ekonomiyi ileriye cekip, bilim ve sanayide de beraber calisarak dünya üzerinde en gelismis ülke konumuna gelmislerdir.

japonya: (bkz: almanya) ve kendi iclerinde bulunan calisma hirsi.

bunlara benzer bir cok ülke sayilabilinir. mesela cin, hindistan yapilanmasi. bu büyük topraklara sahip olan ülkeler, günümüzde üretim, sanayilesme ve ekonomi konusunda oldukca büyük yollar katetmis olan ülkelerdir ve bunu da irkcilikla degil, iclerinde bulunan bir cok farkli etnik kökekene sahip olan nüfuslar ile gerceklestirmislerdir.

türkiye halki icerisinde (türk, kürt, ermeni, süryani vs. vs.) bulunan, farkli etnik kökenlere sahip olan kisilerin, artik bu farkliliklari cirkinlik olarak degil, güzellik olarak görmelerinin vaktinin geldiginin daha da gec olmadan farkina varmalari gerektigidir.

irkcilik ülkenin bilimini, ekonomisini canlandirmaz. bilincizlik, ahlaksizliktir. kisacasi; insan taniminin tam tersidir. insan olmak; ahlak, mantik, bilinc ve kendini karsindaki kisi yerine koyabilmekle olusur.

hala irkciliktan bahsedip, "bayragima, milletime ölürüm" diyen kisiler. 2014 yilindayiz önümüz 2015 ve 1700´lerde, 1900 baslarinda yasamiyoruz. dünya küresellesme icerisindeyken, sen hala irkcilik yapma pesinde kosuyorsan. ben sana ne milliyetci diyebilirim, ne de o bayraga laik bir kisi oldugunu söyleyebilirim. ülkene, bayragina ve milletine faydali birisi olacaksan onlar icin ölme, onlar icin calis ve cabala. komsuna, calisma arkadasina ve hatta yolda gördügün ama tanimadigin insana etnik kökeninden dolayi degil, ona insan oldugu icin yardimci ol. sen irkcilik yaptikca, karsindaki de sana nefret besleyecek ve o da sana irkcilik yapacaktir.

dipnot: bu entry sadece türklere ve kürtlere hitaben yazilmamistir. bütün türkiye halkina yazilmistir. koyun olup, baskalarinin (politikacilar, medya, kirathane tartismalari vs.) söyledikleriyle yola cikmayin. kendiniz birer birey olun ve empati kurun.
"türk ırkı sağolsun" ifadelerini de içeren bildirilerle maraş katliamını kutlama çağrıları yapılan şu günlerde başlamasına gerçekten ihtiyaç duyulan kampanyadır. ilgili haber için: http://t24.com.tr/haber/1...umunu-icin-kutlama,280860
jamaikalılar dahil edilmeyecekse canı gönülden destek vereceğim kampanya. at gibi koşuyor adamlar.
Desteklenmemesi gereken kampanya. Çoğu türk yavaş yavaş uyanıyor artık. Sen her türlü kahpeliği yap ondan sonra'' ırkçılığ çoğ kotü yeaa'' de.
Desteklenmemesi gereken kampanyadır. Eşitlik, adalet, kardeşlik vb safsatalar Türk ırkından düşük ırkların, türk ırkının seviyesine ulaşmak için oynadıkları oyunlardır. Bu tür oyunlara özellikle bir türk sözlüğünde gelinmemelidir.
her türlü ırkçılığı kapsamalıdır.
pardon, buralarda yaş aralığı kaç acaba? yani 25-27 yaşlı insanlar bunları yazıyorsa durum gerçekten vahim. ulan işiniz gücünüz yok masa başında bunlarla mı zaman geçiriyorsunz?
kürt milliyetçiliği ve terörü, kürt faşizminden beslendiği için, karşı atak olarak türk milliyetçiliğinin yükselmesi ve yükseltilmesi gerekir.

bizi düşman belleyip kanımızı içmek için fırsat bekleyen kürtlere karşı en büyük savunma mekanizmamız milli duyguların yükseltilip, türk değerlerine sahip çıkılmasıdır.

bu kısıma kadar yazdıklarımın ırkçılıkla pek alakası yok ama, tatlı su solcularının da desteğini alarak ota boka ''ırkçı'','' foşşik'' diyip iftira atan kürt hainler için türk milliyetçiliğinden bahsetmek, '' ırkçılık'' demektir.

bu yüzden sapına kadar ırkçıyım herkese öneririm ve yine bu yüzden saçma ve aptalca bulduğum kampanyadır hatta konu ile alakalı yazı yazmak bile gereksizdir.

(bkz: elhamdülillah faşistim)
Desteklenmesi gerekir tabi ki! Ama ülkeyi bölmek amacıyla "kobane, özerklik, osmanlı'cılık" gibi konuları ister iyi niyetle olsun, ister amaç tamamen bu konuları korumak için, yanlış bir yaklaşımdır. Bu yüzdendir ki nacizane düşüncem;" Farklılıklar" başlıklı bir oluşum daha bi' kapsayıcı ve net birleştirici bir yaklaşım sergilerdi.
kürt ve arap' ı saymazsak destekleyeceğim kampanya. ayrıca ırk diye bir şeyin olduğuna inanmıyorum. sadece bu iki ırkı sevmiyorum.
Katıldığım kampanya, gibidir şampanya, aynaya geçip baksan ya, sonra donup sarılsan da, bitsin bu ayırmak yaa.

Irkçılık saçmadır, aptallıktır, yobazlıktır, bir millete tav olup kendi insanı tarafından öldürülmek, ırçılık teriminin foyasını gözler önüne sermektedir. Anlayana tabi. Hadi anla sende lütfen.
ancak iyi ve düşünebilen insanların katılabileceği kampanyadır.