bugün

seçilemeyen şeyle övünmek veya aşağılamak.

islam'da haramdır.

"Hiçbir milletin diğerine üstünlüğü yoktur. üstünlük ancak takva iledir." [ibni neccar]

"islâm, Câhiliyetten kalma ırkçılık ve kabileciliği ortadan kaldırmıştır." [Buharî, Ahkâm: 4]

Irkçılığa (asabiyyeye) çağıran Bizden değildir; ırkçılık için savaşan Bizden değildir; ırkçılık üzere, asabiyye uğruna ölen Bizden değildir" (Müslim)
Bal gibi azınlık ırkçılığı güden. sosyalizm ayağına azınlık ırkçılarının silahlanmasını çeşitli devletlerle işbirliği yapmasını meşru gören hümanistlerimiz. ve konu Yahudiler olunca hitleri şaşkına çevirecek siyasal islamcılarımız Türkçülüğü karalamak için bir günahtan bir insanlıktan ayıbından söz ediyor. ama bu götlekler sovyet rusyanın kızıl çinin veyahut arabların yaptıklarına gelince suspus olup rörörörö yapıyolar . Ve bütün bu dansöz kılıklarının içinde ne olduğunu neyi savunduğunu açık söyleyen kıvırmadan dile getiren bizler yani türkçüleriz bu dalkavuklar sürüsüne inatta ırkçıyız.
hayatımda en sevmediği şeylerden biridir. herkes kendi hayatını kendi belirler ve herkesin yaşamaya eğitime hakkı vardır . şuan bu ırkçılık yüzünden öldürülen binlerce insanda sizin benim gibi insanlardı. sonuçta onlarında fikirleri hayalleri annesi babası karısı çocukları vardı. bence bunlar bitmeli ve eskiye bakılmadan devam edilmelidir türklere yapılanlar kürtlere yapılanlar yahudilere hristiyanlara yada müslümanlara yada durdurulamayacağına inanıyorsak yeterince gelişip kendimizi korumayı öğrenmeliyiz.silahlar susmalı ve herkes birlikte kin ve kan olmadan yaşanmalıdır peace.
Tüm dünyada tarihin her evresinde bu kadar zararlı bir düşünce varolmamıştır. Kendinden başkasına yaşam hakkı dahi tanımayan bir fikirdir ne kadar alçak kendinden birşeyi var edemeyen varsı soyuna yaslanıp kendini ordan şekillendirmiştir. dünya üzerinde yaşıyan tüm halklar eşittir hic birinin diğerinden en ufak bir farkı kayırılcak yanı yoktur.
her türlüsü insanlık suçudur. hatta milliyetçiliğin yumuşatılmış ırkçılık olduğunu düşünüyorum.
pkklı orospu çocuklarının yaptığı eylemdir.
Kendin uretmedigin , kendin secmediğin ve kendi hakkınla sahip olmadığın bir konuda kendini ustun gorme olayı, ya da aynı mantıkla başka ırkı dislamak, esasen aptal işi.
PSiKOLOJiK BiR RAHATSIZLIKTIR!
PSiKOLOJiK BiR RAHATSIZLIKTIR!
liseli ergen veletlerin ideoloji ile ilk tanıştıklarında kendilerini kaptırdığı görüş.
Türkiye'de bulunmasını normal karşıladığım hede. Eksiye basarsın acele etme önce oku, içeride bir süz ondan sonra davran. Doğduğum yerin yakınlarında çingene mahallesi vardı, daha çocuktum bahçeden montlarımı çaldılar. Mahallenin insanı onlar diyen delikanlı abilerimiz gittiler geri aldılar. Bisikletim çalındı bulamadık. Köpeğimi çaldılar, bahçemizdeki dut ağacına izinsiz çıkıyorlar diye annem bağırdı camları kırıp kaçtılar. ilk dayağı, kazık kadar olmuş otuz yaşlarında iki tane çingeneden yedim. 12 yaşımdayken halama aldığım maltepe sigarasını elimde görüp istediler vermedim diye. Bu olay üzerine ailem toplanıp amcamlar, dayımlar silahla mahallede onları bulup tekme tokat dövdüler. Şikayetçi oldular adam yaralamadan iki amcam içeride yattı.

Mahallede duramadık evimizi satıp uzaklaştık. Ben şimdi nasıl bu ırkı sevip sayayım? Dedim ya acele etme eksilersin okumaya devam et.

Gelelim kürtlere, azınlık vatanseverler dışında çoğunluğu terör ile beslenen ve hakkını 20 yaşlarında günahsız anadolu çocuklarına silah doğrultarak alabileceğini zanneden, ve bu mantığı savunan bir zihniyetin ırkına nasıl lanet etmeyeceksin? Her şehrin en dandik ve sevilmeyen semti kürtlerin bol olduğu yerdir. Neden? çünkü en çok suç işlenen bölgedir ve her türlü pislik döner, medeniyet yoktur. Medeniyetin olmadığı yerde sosyalleşme olmaz, sosyal olmayan yere başka semtlerden insan uğramaz. Haritada elini bir şehire götür ve incele, hatta başka şehirlerde tanıdığın varsa o şehrin en kötü ve gezilmeyecek semti neresi diye sor. Kürtlerin bol olduğu yeri mutlaka söyleyecektir.

Haksız buluyorsan buraya kadar okumamışsındır zaten. O zaman israil, kasap sırplar, kedileri ağaca bağlayıp canlı canlı derisini yüzen ve eline esir olarak canlı düşülmemesi gereken çinli şerefsizleri hiç saymıyorum bile.

Irkçılığı savunmuyorum, ırkçı olanlar temelde haklı gerekçelere dayalıysa kızmıyorum o kadar.
. önce saatlerce sözlükten, ocaklarda, sokaklarda kürtler ile dalga geçerler. bu konusmaları duyan gören ortada kalmış kürtleri hdp'ye yönlendirirler. sonra sağda solda bölücüler,serefsizler bizle aynı oyu aldı diye ağlarlar.

birde partilerinin türk değil türkiye ülküsü yaptığını söylerler tartışma halinde, saatlerce taşşak geçtikleri kürtlerden de oy istemeyi ihmal etmezler.
Günümüzde gençler arasında çok yanlış anlaşılır, ırkçılık başka bir ırkı aşağılamak değildir o ırk a düşmanlık beslemektir.
o da ne, yurdum insanı ne olduğunu bilmez ki, zira o mahiler ki derya içredir derya bilmezler.
ailem tarafından ümmetçi olarak yetiştirildim.
Lakin fikirlerim ailemden bağımsız , özgürlüğe ulaşmaya başladığında ümmetçilikten çok ırkçı birey olmaya başladım.

Çünkü ümmetçilik benim ırkıma zarar veriyor.
Hem tüm dünya ırkçılık yapar iken.
araplar arap , ingilizler ingiliz , almanlar alman , italyanlar italyan ırkçılığı yaparken , ben bir Türk bireyi olarak neden ırkçılık yapmayayım ?

bir Türk gencinin Türk mallarını , Türk sanayisini , Türk tarımını , teknolojisini ve sağlık kuruluşlarını desteklemesi neden ırkçılık gözüyle bakılıyor?

ben Irkçıyım , ben Türkçüyüm , Kendi ırkımın dünya üzerinde ki en üstün ırk olduğuna inandığımdan falan değil , kendi ırkımın tarım , sanayi , teknoloji ve sağlık yönünden dünya gelişmiş devletler arasında bulunmasını istediğimdendir bu ırkçılık.

ne olursa olsun , evladım olursa ırkçı bir birey olarak yetiştireceğim.

Sizin o ırkçı , kana susamış olarak adlandırdığınız insanlar bu ülkenin başına bir şey geldiğinde yardıma en önde koşacak olan insanlardır.

Ben bir Türkçüyüm , ben bir Türk ırkçısıyım.
“Ey insanlar! Dikkat edin: Rabbiniz birdir, babanız (Âdem) birdir. Dikkat edin! Arabın Arap olmayana, Arap olmayanın Araba, kırmızı tenlinin siyah tenliye, siyah tenlinin kırmızı tenliye hiçbir üstünlüğü yoktur. Bunlar birbirlerine karşı ancak takvâ ile üstün olabilirler.”
Veda hutbesi
Bazı kendini ırk zannedenlere yapılmalıdır ki yerlerini bilsin soysuzlar.

(bkz: malum ermeni dölleri)
türklerin yalnızca türk katliamına karşı ses çıkarmaları , kürtlerinde yalnız kürt katliamına eylem yapmalarıdır .
bence bir ırkı kötülemek ırkçılık değildir.
(bkz: zalim ırkı kötülemek)

bir ırkı en üstün göstermeye çabalamak da ırkçılık değildir.
(bkz: osmanlı devletinin medeniyete ve batıya kültürel katkılarını övmek)

bir ırkı en üstün göstermeye çabalarken diğer ırkın yada ırkların fikri sosyal ve hayati olarak yok olmasını istemektir
(bkz: hitler tarzı milliyetçilik)
(bkz: yahudi ırkçılığı)

dolayısıyla buradan çıkan sonuç özellikle kürt kardeşlerimizden isteğimiz örneğin osmanlı ile alman milliyetçiliğini aynı anlamamasını istemek olacaktır.

edit eksi veren arkadaş neden katılmadığını mesaj atarsa sevinirim.
“Irkçılığa çağıran bizden değildir, ırkçılık için savaşan bizden değildir, ırkçılık üzere ölen bizden değildir.”

(Müslim, Ebû Davud)
Hadis-i Şerif e rağmen ırkçılık yapılması başlıbaşına bir ahmaklıktır.
sözlükte grubunun başını çektiğim ideolojidir. bu düşüncedeki tüm arkadaşları bekliyoruz.
Dunyada, siyahilere karsi irkciliktan sonra kürt ve çerkes irkciligi basi cekiyor sahsimca.
herkesin yaptığı ve aynı zamanda herkesin nefret ettiği saplantı.
(bkz: ırkçıyız oruspuçocuğuyuz ama mutluyuz)