bugün

Irkçı olan insanın da bir nedeni olmasıdır. Sonuçta kimse durduk yere ırkçılık yapmaz bence o ırkdan zarar görmüş veya o ırk yüzünden kötü şeyler yaşadığı için ırkçılık yapmayı kendi hakkı olarak görüyordur. Gayet de mantikli bir neden.
küçükken topun inşaata kaçması.
müslüman olmamak.
mal olmak.
(bkz: ilk entry görünmüyor)
küçükken havale geçirmek.
ari ırk saçmalığına inanmak. esmer, kaşları birleşik, çenesi kalın adamlar bile "ben türk ırkçısıyım" diyebiliyor lan bu memlekette. oğlum senin türk ırkından olmadığını ispat etmek için sadece sıfatına bakmak bile yeterli bırak gen araştırmasını falan. sen şimdi neyin ırkçısısın hacı?

zaten anadoluda ırk arayışına çıkmak da ayrı bir dangalaklık örneği. en türküm diyen adam bile az biraz araştırdığınız zaman ya kafkas ırklarından çıkıyor, ya bir tarafından araplık, ya da kürtlük çıkıyor. yahu bu ülkede ataları orta asyadan at üstünde gelen insan sayısı o kadar az ki. ve o insanlar da bugün ülkenin alt katmanlarında kalıyorlar genelde. sadece candaroğulları, karesioğulları falan gibi osmanlı döneminde korunup kollanan türk hanedanları var. tabi onlar bile farklı milletlerden kadınlarla evlendikleri için onların bile ırkı kalmamış, dünya karmasına dönmüş genleri. nedir bu ırk arayışı anlamıyorum.

kısacası ırkçı olmak için biraz da cahil olmak gerekiyor.
Kürtleri tanımak tes başına yeter.
geçmişte başarılı fakat şimdi sünepe olan bir milletten olmak. ve doğal olarak şuan bir şey yapamadıkları için geçmişleriyle övüneceklerdir. başka çareleri yok.
konusu ne olursa olsun her Hollywood filminde amerikan bayrağı görürsünüz. bu ırkçılığın veya milliyetçiliğin değişik bir yansımasıdır. fakat amerikan toplum değişik milletlerden oluşur. buna rağmen milliyetçilik yapıyorlarsa vardır bir hikmeti. ister beğenin, ister beğenmeyin bu adamlar bu tarz işleri güzel yapıyorlar.

ben türküm. şu geyiğe hiç girmeyeceğim. ''ya nereden biliyon türk olduğunu. saf türk mu kaldı dünya da falan işte''. iyide bu senin sarf ettiğin geyiğe uyacağıma kendi fikrime ve hissettiğime inanırım.

şu da bir gerçek yalnız. milliyetçilik ülkemizde reis olmakla, toplanıp kavgaya gitmekle ölçülüyor. ben milliyetçiyim diyen çoğu gençte durumu fırsata çevirmenin peşinde.

türk milliyetçiliği; edebiyatıyla, gelenek göreneğiyle, sanatıyla, gastronomisiyle ele alınmalı. ben bunu yapmaya çalışıyorum.

sevdiğim bir abi derki; en büyük milliyetçilik boşa yanan lambayı, boşa akan suyu kapatmaktır der.
alman hayranı olmak yeterli yada kürdün bol olduğu yerlere gidin. bizim neden ırkçı faşist olduğumuzu anlarsınız.
7 haziran genel seçimleri pkk nın oy oranı.
olmamak için gerekli nedenler ile kendini nötrler. ikisi de seçimdir.
sağci olmak.
neden midir bilinmez ama,

iq'nun 30-100 arası olması.

ha bunun dışında olmaz mı, olur ama bu aralık daha bir uygun bu iş için.

makarnadandır.
Birilerinin, sizin öz vatanınıza göz dikmesi, en geçerli nedendir. Bunun için seve seve ırkçı da, olunur can verip can alınır. Türkler bu ırkçı, faşist palavralarına kulak asmayın. ülkenizi sevip, hainlere karşı savunmanız ne zamandan beri ırkçılık ve faşistlik oldu?.
beyin yoksunu olmammış.

allah'ım beyin yoksunu olmak ne kadar güzel. karaktersz hain pusucu veya kızını paraya ile yaşlı adama satan veya yengesine hallenen veya kaçak eletrik kaçak ne bok varsa kullanan veya karısını ağaya siktiren olmaktansa baya baya beyin yoksunu olmuşum.

bence bu seçimlerde baya ilerleme kat ettim. diğer seçimlerde daha kötü şeyler söyleniyordu faşistliğim için. bu seçim benim açımdan da başarılı geçti.
cahil ve kibirli olmak, tek satır okumamak, sabit fikirli olmak, hep haklı olduğunu düşünmek...

toplayın: hasta olmak.
Cahil olmaktır.
insanlığına dair hiçbir şey kalmazsa, işte o zaman ırkçı olursun.
asla isteğiyle seçmediği, belki de en nefret ettiği ırk olabilecekken, tesadüfen doğduğu o ırkı sevmesi yüceltmesi kesinlikle aptallık iken neden böyle bir şey yaparlar, neden bir insan ırkçı olur aziz dostlarım?
bir insanın ırkçı olması kesinlikle aptal olmasıdır.
başka bir şey değil.
ırkçı bir insanın iq'su 120'yi geçsin kendimi pandiklerim. o derece.

edit : ırkçılar çıldırıyor.