bugün

Yaşlı bi amca oturuyor, evlatları tutmuş ona bu evi,

Yazık adamın varlığı da bir yokluğu da, sessiz sakin.
Benim üstteki küçük kızına araba almış, evde sürüyor takır takır.
Geçen camdan halı silkeliyordu çaktırmadan. pislikleri bizim balkona kadar geliyordu, dayanamadım kapılarına kadar çıktım gergin bir şekilde ve fırçaladım. bazı insanlar kibarlıktan anlamaz bu dilden anlar.
sürekli ses yapan komşulardır.
an itibariyle müzik eşliğinde horon tepiyorlar. ikide evlatları var sanırım. ayrıca tam devir çamaşır makinası dönderiyor biri ama üst kat mı alt kat mı onu tam bilemedim. hanım sıkıntılı ölümcül baş ağrısı her hafta olduğu gibi yine ziyaret etti odasında istirahatte, ben çocuğu uyutmaya çalışıyorum şuan uyudu uyuyacak inşallah.

saat çok geç olmayabilir lakin dikkat etmekte fayda var. apartman gibi ortak alanda siz dilediğinizce taşkınlığınızı yaparken birçok insana-komşuya sıkıntı veriyor olabilirsiniz. büyük vebaldir. hakkımı ahirette istiyorum.
ya bütün üst komşular medeniyetsiz ya da bu ülkede hiçbir evde ses yalıtımı yok diye düşüncelere sevk eden kişidir.
Gürültü yapanı hayattan bezdirilmelidir.
Her gece gürültü yapmayı nasıl başarıyorlar? insan neden bu kadar saygısız ve vurdumduymaz oluyor, uyarırsın olmaz, polisi ararsın olmaz, ne yapmalı? Sanırım en iyisi taşınmak, ama nereye? Çünkü her yerdeler bunlar: saygısızlar, aptallar, anlayışsızlar, ahmaklar. Nereye giderseniz gidin gelip buluyorlar sizi!!
hayatının dayağını yemekten şans eseri kurtulmuş olan komşudur. bazı insanlara her şeyi yapamayacağı her kuşun etinin yenmeyeceği hatırlatılmalı ki daha fazla şımarmasınlar. Kolay kolay kavga etmem ama bu yaratık dayağı hak ediyordu. Anan seni doğurmamış sıçmış resmen sıçmış orospu evladı ruh hastası.
Allah bunun da hayırlısını versin.
Tüm gün durdu durdu bu saatte dangır dungur süpürge yapıyor tepemde.
Nefret ediyorum bu huyundan.