bugün

Günlerdir son bulmayan, beni çileden çıkartan, tepemde tam ben kitap okumak ve ruhumu dinlendirmek için kendimle baş başa kaldığım biricik odadam da izdivaya çekildiğim an, geri zekalı çocuğunun akla hayale gelmeyen yaramazlıkları. Annesinin gecenin bir körü elektrik süpürgesini çalıştırması vs. gibi durumların söz konusu olduğu, kendi şahsıma nazır acıklı bir dram.

Edit: Yok bunlar ailecek manyak, sanki üst katta değil de yan odada yapıyormuşcasına tepemde saatlerce gürültü çıkartmayı nasıl başara biliyorlar anlamıyorum. Böyle bir eziyet hiç bi insan evladına yapılmaz ki. Bir de anlamadığım bir konu var. Benimi gözetliyorlar acaba? Yok bir gün çileden çıkmaktan korkuyorum. Sonra gazeteler de "komşularını doğrayan câni" olarak afişe olacağım .
tam kızıcağım diyorum sonra aklıma benim yaptıklarım geliyor ve susuyorum.
Giydikleri terlikler yüzündendir.

görsel
ben her adım attığımda ev sallanıyor. üstteki entry için bi üzülmedim değil.
3 ay önce talındılar, her gün kavga ediyorlar her gün çocuklara bağırıyorlar, öyle olunca çocuklar da bağırıyor. Bağırıyorlar. Hiç unutmam, dün gece kadın “saat gece 2,5” diye bağırıyordu. Böyle bağırma mı olur, saatin farkındaysan neden bağırıyorsun ey komşu.
Şehir hayatını çekilmez kılan, insan ruh sağlığını tehdit eden en temel meseledir bu. Üzerine sayfalarca yazılır. Dilerim Allah herkese müstakil ev rahatlığı versin. Hayırlı komşularla karşılaştırsın.
sopa yardımıyla tavana vurularak sekse biraz ara ver diye bağırılır.
binalarda maliyetten kaçınmak için kriş kalitesi ve sayısı asgari yeter seviyede tutulunca adamlar yürüyünce bile aşağıya gürültü oluyor.

daha önce oturduğum evde komşunun kesik kesik işemesinden prostat olduğunu anlamıştım mesela, o derece iç içeydik ayrı dairelerde...
eğer çocuk sesiyse bence anlayışlı olmak gerekiyor. bu zamanda enerjisini atamayan çocuklar evde ses yapabiliyor.
Evinizin yalıtımının iyi olmadigini gösteririr şap altina yalitim konsada yeterli olmuyor şap duvar birleşimlerinede yalitim malzemesi konulmasi gerekiyor saptaki titresimleri duvara aktarmiyor ve daha az ses iletiyor ev alırken laminant süpürgeligini sökün baķın emlakçıda sizi siktiretsin.
Ev değiştirmeye neden olur. Sırf bu yüzden apartman yaşamından nefret ettim. Müstakil yaşama geçme planları yapıyorum. Ayrıca o müteahhidin de *mına koyayım. izolasyon, yalıtım hak getire. Mukavva karton koyup tavan arası beton dökmüş. Ulan üst komşu telefonda konuşurken telefondaki adamın sesi geliyor bana. Yuh amk! Sana inşaat ruhsatı verenin de ceddine rahmet.
Kirada yaşadığımız dönemlerde, katlanmak zorunda kaldığım dayanılmaz gürültüdür. Hele üst komşu şişmansa ve lambır lumbur basarak yürüyorsa daha da çekilmez olur. Apartman dairesinde yaşamak cidden zor.
Insanın dislerini kamaştıracak derecede acayip bi rahatsızlık hissi veren tartsan 25 kilo ama çıkardığı gürültünün 125 kiloluk bir varilin sürekli yere cakılması seklinde olan kız cocugunun çıkardığı gürültüdür. Olmayan migrenim tetiklendi. Anne babaların bu derece umursamaz olması ne tuhaf, beynimiz mikildi ulan.