bugün

Az önce izlediğim haber. Bildiğimiz sınavlara ek olarak yetenek falan da ölçülecekmiş. O sene sınava girecek nesil sıçtı. Artık kim neyi ölçecekse?
akıcı şekilde sure okuma yeteneği, zamana karşı zikir çekme becerisi, en kısa sürede en çok yolla allahın varlığına ulaşmak vs. Kastettiğim şey, ismi abdulsamed, nurefşan olan insanların oldukça yetenekli çıkacağı.
bu karara kısmen katılıyorum.mesela iletişim fakültelerinde sırf karı için geldim diyen tipler var.ayrıca bu tipler hiçbir şey üretemeyen birer zavallılar topluluğundan oluşur.iletişim ve güzel sanatlarda yetenek sınavı şarttır.diğer yönden yazarıda kısmen doğru buluyorum.
(bkz: bir bitmediniz amk)
her sene sınav sistemi değişip öğrencilerin deneme tahtası gibi oluduğu bir ülke için artık şaşılması gerekmeyen bir haber.
giren hapishaneye gidiyor zaten . devamlı degisim olmazki . en azından 2 sene sonrası icin programlanır . sen hazırlan. sonra yap boz.
Ey hedonist gençlik! Bir eğitim sistemi; tamı tamına 10 kez değişir de birinizin gıkı çıkmaz mı? Ya hu bu milli eğitim bakanına sormazlar mı? kardeşim 10 yıldır her sene sistemi değiştirdin, bu yap boz mu? Siz hiç fizibilite çalışması yapmaz mısınız? Hadi yapmadınız, nasıl 10 yıldır iktidarsınız? Aziz nesin ışıklar içinde yatsın.
ygs lys nin 4 yıl sürdüğü anlamına gelir.
daha 2013 var durun hele. 1 hafta kala puan sistemi değişti, bakalım bir yıl içinde neler olacak?