bugün

aklı başındaki her erkeğin bilebileceği hayat dersidir.
Erkekten çok para kazanması erkeği gerer. Ondan böyle der bazı yetersizler. Çok da şeyapmayın.
eskiden üniversiteydi fakat artık liseye kadar indi bu önerme.aslında kişiden kişiye değişir fakat toplum genelleme yapmayı pek sever.üniversiteye giden her kız patlak değildir efendim fakat eskişehirde okuyorsa patlak olma ihtimali yüksektir.
Bir Dünya gerçeğidir. Başıboş kız öyle olur.
Bu saçma düşüncelerle nereye varacaksınız bilmiyorum ama keşke cahiliye devrinde falan yaşasaydınız.
Buna "Herkesin annenin yaptığı gibi kerhaneye gidecek hali yoktu ya" diye cevap verilebilecek soru.
Kime gelmez asıl önemli sorun burada.

Kendine okuyor millet anacım. Ben tatilimin ortasında bile sınava gidiyorsam senin bunda payın ne olabilir ki? Ne bekliyorsun yani?
Bunu diyenlerin annelerini de hayat üniversitesi'nde patlatmışlar haberleri yok.
yobaz söylemidir. yobaza hayır gelmez haklıdır çünkü eğitimli insanın gözü açıktır. böyleleri köle peşinde eş değil dolayısıyla yav he he deyip geçilmeli kendi cahilliğinde boğulmasına izin verilmelidir.
(bkz: geldi yine)
tuhaf bir genellemeci zihniyet. birkaç ay önce iş icabı bir bayan profesörle muhatap oldum; toplantı dışında sohbet fırsatı bulduğumuzda bol bol ailesinden, torunlarından, çocuk terbiyesinden bahsetti. böyle feci genellemeler yapmadan önce biraz durun, düşünün; zaten memlekette eğitim düzeyi ve zihniyet yapısı malum, bir de üstüne benzin döküp kibrit çakmayın iyice.
evet, gelir o zaman.
anan, bacın ve kızın dahil mi ?
kendine hayrı dokunsun fazlasında gözümüz yok aga..
çalışsın, üretsin alık alık koca beklemesin..
ortalama bir avrupalının kat be kat üzerinde üretmesi gereken bir toplumsak..
sadece kendilerine hayırları olsa yeter..
Okuma yazma bilmeyen, toplulukta nasıl davranması gerektiğini bilmeyen hasılı, toplumsal asgari gereklilikleri yerine getiremeyen insanların yetiştirdiği bireyin söylemidir.
Kaşıkla yemek yemesini bilmeyen insanlar çocuk yapıyor ve bu insanlar bu çocukları yetiştiriyor. Sonrada vay efendim terörist,hırsız,arsız vb. insan kaynıyor ülke. Eğitimin önemini anladığımız gün ilerleyeceğiz.
Hayır gelmezse evet gelir.
Her geçen yıl daha haklı çıkan bir tespittir.

Yani sabahın köründe makyaj,açık saçık giysiler ve topuklu ayakkabı ile gelen kızdan ne hayır gelir?
bugün derste bunu düşündüm. şöyle ki anlatayım.

gayet beyefendi, herkese saygılı, herkes tarafından da sayılan biri olduğum biraz da yaşımın büyük olmasından dolayı gayet açık ve net görülür birşey. fakat bu demek değil ki bizim çükümüz yok bizim hormonlarımız coşmuyor. zira ben diğerlerine göre epey görmş epey geçirmiş, bazı şeylere doymuş sayılabilecek biriyim.
fakat
şimdi orası bir eğitim kurumu. karma eğitim ise tamamen kabul ettiğim bir gereklilik. ama kardeşim plajda giymen gereken şortu okula giderken giyersen, içine de bordo iç çamaşırını çekip sırtını da açarsan, dekolteni şişirip dibimde oturursan e ben nasıl derse konsantre olacağım. hayır ben kendimle bu savaşı vermek zorunda değilim ki? onu geçtim benim ben kendi özgürlük fikirlerimi sorgulamak zorunda değilim.

insanı kendinden tiksindirtiyorsunuz bu bir. benim ve diğerlerinin özgürlük alanını, önceliklerini ihlal ediyorsunuz bu iki. her kıyafetin, her duruşun ve tavrın bir yeri olduğunu düşünüyorum bu üç.

bağnaz biri konuşuyorsam beni uyarın bana fikrinizi söyleyin yeniden düşünelim. ama bu gibi bazı durumları yeri geriği uygunsuz bulmaya başladım. ki bu kızların 19-20 yaşlarında olması beni gerçekten üzüyor. seviştiklerini bile sanmıyorum ama bi açılıp saçılma hevesi üstelik bunu eğitim kurumlarında yapması ne bileyim bana ters geliyor. gelmeye başladı. yaşlanıyorum heralde.

kimseyi kısıtladığımız yokta yerine göre giyinecek kültüre sahip olun bari aq. yada kullanamadığınız özgürlükleriniz elinizden alındınduğında ağlamayın.
Sizin gibiler için evet, hayır gelmez! Dışarı çıkmıştır çünkü gözü açılmıştır o kızın. Her şeyi bilir, anlar. Dışarı çıkarırsınız kendini ifade edebilir, size sormaz çıkıp fatura yatırabilir hatta belki yönetici ile bizzat muhatap olup site hakkında bile konuşabilir. Sizi aşar çünkü siz kadını eve kapatır ahlak dersi verir, ilk gördüğünüz duraktaki kadına kendi kadınınız gibi bakarsınız yetmez otobüs bekleyen kadına korna çalarsınız. Güzel yurdum neler görüyor, ne iğrençliklere maruz kalıyorsun böyle?