bugün

kollektifler.

hocam vallahi sıkıldım ya .
Kendine zorla saygı göstertmeye çalışan doçent bile olamamış hocalar.
yalnız gezen uzun saclı tombul efesciler, muhendislik okuyorsa tam olur.
okula tarzan gibi gelip pencereyi açınca üşüyoruz diyen kızlar.
uzanılacak çimleri. bu yoksa büyük ihtimal kampüs yoktur. kampüs yoksa üniversite denmez. okuldur o.
Tipik korku filmlerini andıran vizeler ve korkutucu olmakta zirve yapan finaller..
ota boka karşı çıkanlar.
pkk sempazitanı.
sol ve sağ görüşlüler ve gruplaşmışlar.
metalciler.
islamcılar.
ülkücüler.
okul çıkışı çalışmak zorunda olup dünyası tecavüze uğrayanlar (ben).
kıl hocalar, acayip kıldırlar onların ben buradan cinsiyetçi küfür edeyim hemi.
askerlik anılarıyla eş değer anılara sahip olmaları. anısı olmasa bile anı çıkar.
yerine imza atan arkadaslar. en sevilesi tiplerdir. vize ve final doneminde de notlarini esirgemezler.
Kütüphanenin önünde sigara içen kalabalık.
(bkz: üniversite öğrencisi)

ulan ne iğrençleştim yaa..
Arkadaşın evinde kalma, gece yurdun girişine yetişmeye çalışma,parasızlıktan birkaç günlük işlere girme,karton bardakta ders molasinda içilen kahve,etraftaki güzel kızların seninle gram alakası olmaması, bir hevesle kayıt olunan kurslar(dans,gitar,saz, fitness)...
Şimdilik aklıma gelenler.
elinde tesbihle dolaşıp kollarını iki yana savunmaya geçmiş kaz gibi açıp yürüyen ülkücü tipler. olmazsa olmazdır.
kütüphanedir. üniversite hayatımın yarısı kütüphanede geçti gitti. sağlam bir kütüphanesi olmayan üniversite bence eksiktir.
yemekhane ve ulaşım fiyatlarını protesto ederken sözü bir şekilde yaşasın halkların kardeşliği'ne getiren devrimci gruplar.

Not: işte bu yüzden gıcık oluyorum bunlara. Sanki adalet, özgürlük, işçi hakları, halkların eşitliğini savunmak için illaki bu gruplara katılmamız gerekiyor, bunlar olmadan savunamıyoruz sanki. girdiğiniz entel triplerle, konuşurken araya birkaç marjinal kelime serpiştirme çabalarınızla vs. olsun itici geliyorsunuz. Herkesin eşit olmasını savunurken kendinizden olmayanı küçük görüyor olma gibi halleriniz var.

Ayrıca lütfen kürt hareketini desteklemeyen ya da kürt hareketi ile ilgili bir fikri olmayan her kişiye faşist, ırkçı yakıştırmasını yapmayın komik oluyorsunuz.

kürtüm deyince alkışlarsınız; türküm deyince ırkçı dersiniz.
rümeysa montlu kapali kızlar.
hiç bir sikten haberi olmayan, işe yaramayan boş öğrenci işleri...
6 lı sürüler halinde gezen mühendislik av takımları.
1)lise modundan kopamamış çocukça tipler. ( ilk gün uzun eşşek oynadılar )

2) diksiyon bilmeyen tipler (adam adres soracak direk hacı şu filanca yer nerde ya sen bilirsin diyor. ulan tanımadığın kişilere ilk siz diye hitap edilir. hacı neyin nesi? gevşek tipler ya. üniversiteye gelmişsin öğren be davar bunları.)

3) bir konu hakkında bir şey sorduğunda ( ayy sapık mıdır nedir, hoşlanıyo mudur nedir benden. benle tanışmak için neleri bahane ediyor, gibi triplere giren kapalı kutu kezbanlar.. ulan yeni gelmişiz, saygılı, efendiyiz kime denk gelirsek bir şey soruyoruz bu triplere girmeler nedir. birde o kadar güzel kız varken gelip sana mı yavşarım a be allahın kezbanı..)
Okula son model audi ile gelip hava basan genç.
Woswos'uyla dikkatleri üzerine çeken öğrenci tipi.
irili ufaklı muhafazakar kız grupları.
üniversite öğrencileri.

bence komik.
arabalı zengin eşofmanlı ve güneş gözlüklü şişkomsu tip. muhtemelen arabasında 7/24 demet akalın ve serdar ortaç dinliyordur.