bugün

günümüz türkiye'sinde vasıfsız ve eğitimli işçi yetiştirmektir. ekstradan işsizlik oranını düşük gösterip, öğrenciyi sömürerek ekonomi çarkını çevirmektir.
Kişiyi memur yapmak. Tabiî Türkiyeyi kastediyorum. Dünyada öyle olmadığı kesin.
kadınsızlıktan çıldırmış gençlerin dişi sevgili bulduğu okul adı altında izdivaç yeri.
anal seksi yaymak.
Sigarayı bırakmak isteyen kişilerin önündeki en büyük engel olmak.
işsizliği gizlemek
Yerel halkı ve esnafı domine etmek.
Asıl amacı farklı coğrafyalardan farklı fikirlerdeki insanları bir araya toplayarak tüm eğitim dallarında gelişim ve bilgi üretimi yapmak olsa da Türkiye'de üniversite kavramı hala oturmamış olduğu için burda her şey vize-final ve diploma odaklıdır. Öğretilen bilgiler nerdeyse hiçbir zaman gelişimde kullanılmaz. Yani aslında Gelişim yoktur.

Pek dile getirilmese de Türk eğitim sisteminin en en zayıf parçalarından birisi üniversitelerdir. Üniverdite altı eğitimin uzun vadede düzeltilmesi gerekirken üniiversitelerin bu bunalım ortamından kurtulmak ve teknoloji düzeyimizi gelişmiş ülkelere yaklaştırmak için acilen ve kısa dönemde düzeltilmesi gerekiyor.
Alttan almayı öğretmek. *
görsel
Normalde ortalamadan epey zeki olan insan kaynağının düşünsel güçlerini birleştirip sinerji yaratması ve bu sinerji ile bilimsel ilerlemelerin sağlanabilmesi ama bu söylediğim harvard falan.
Diplamayı 4 senede alamamak.
kızların %50 si için 4 sene oyalanma kendini kandırıp gezme tozma koca bulma yeri. öncelikle zor olmayan bir bölüm seçip yerleşiyorsunuz ve okuldaki çeşitli topluluklara üye oluyorsunuz. ve işlem tamam başarıya ulaştınız.
Üniversite dönemine kadar verilen bütün teorik bilgilerin uygulamaya dönüştürme yetisinin kazandırılması en birinci amaçtır.