bugün

Üniversiteye bu sene geçen ergenlerin yapacağı eylem.
sene başından beri hayalini kurduğunuz " beraber üni okucaz aşkım " aforizmaları yerle bir olunca, sevgilini terminalden ağlaya ağlaya uğurlayacaksın. Sonra o çok Sadık sevgilin es kaza Boğaziçi üniversitesine düşüp, bana yazacak. Bir kaç hafta sonra " ben bu ilişkiden sıkıldım" deyip basacak sana tekmeyi. Biliyoruz da konuşuyoruz gençler yapmayın. Etmeyin. gençliğinize yazık.
Skype ın hisse senetlerinin yükselmesine sebep olan eylemdir.
Üniversiteyi üniversite olmaktan cıkartıp, çile doldurma yeri olarak tanimlamaya yarar bu eylem. Her gün özlemek,merak etmek ve kös kös düsünen ögrenci hayatin tadini cikaramayip, derslerini de hakkiyla veremeyecektir.
(bkz: uzak mesafe ilişkilerine inanmamak)
çok uzun sürmeyecek olan durumdur. lakin karşıdaki afet-i devran kızıl saçlı kız sizi süzerken uzaktaki tamamen gereksiz oluverir.
Asosyalliğe sürükleyen durumdur. Karşı cinsten insanlarla arkadaş olabilme ihtimaliniz sevgilinizden dolayı sıfıra iner. Ikinci sınıfa geçtiğinizde muhtemelen taraflardan birisi ben yapamıyorum, çok yıprandık diyerek ilişkiyi bitirecektir.
Başlı başına bir hatadır. insanı ayrılmadığı için pişman ettirir, kötü yollara, boynuzlara sürükler.
Tatil günlerinin tatil yapmak yerine özlemekle geçen günlere dönüşmesidir.
Gerçekten seviyorsa sorun olmaz. Kendine saygınla alakalı bir şey. Sevgiline sadıksan olur.
Kendini garantiye alma eylemidir. Okuldan yapamazsa bile biri olduğunu bilir. Şerefsizliktir