bugün

etrafta ninja kaplumbağa gibi gezip üniversite içinde kendimizi sprinter usta sanmamıza sebebiyet oluşumun yok oluşunu istemektir.

ki bu insanların en doğal haklarıdır. bilim ve din ayrı olması gerekir sen türbanlı kardeşim istiyorsan namaz kılmak cami yada evinde kılabilirsin ama ne işin var o halde kadavranın başında inanın sözlük kadavradan değilde bunlardan korkar hale geldik.

istemiyoruz efendim özellikle tıp fakültelerinde. gidiniz ilahiyat fakültelerine oralarda işinizi görürsünüz.
değerlere saygısız, insanların ifade özgürlüğünü hiçe sayan somun ekmekçi açıklaması.

(bkz: chp nin gerici kültürsüz ve cahil bir parti olması)

şapka takmayanı da mapuslara atın istersen? millet uzaya koloni kurmanın hesaplarında, birileri hala yok o türban taktı yok bu bale yapmadı, yok nükleer istemem yok köprü yapma yok marmaray olmasın, onu istemem bu bok.. bırakın da bi ilerleyelim lan müsadenizle.
sikimizde olmayan önerme.

yiyorsa almayın.
iyi de, farzet ki o kız bunu şapka niyetine takıyo?
hayır sen o türbanı başkasına yakıştıramadın diye çıkarttıramazsın ki, arkadaş olma o zaman, göz zevkin için millet sana göremi giyincek, ama şuna eminim ki çok güzel bi türbanlı görsen türban dinlemez, yalakalıkdan gö*ünü meydanın ortasında verirsin. kısacası chp dinsizliği yaymaya çalışan bi partidir.
burda şuna dikkat edin, bunlar türbandan rahatsız olmuyor, bunlar dinin simgesi haline gelen türbandan rahatsız oluyor, amaç dinsizlik. siz kaç kere chp li birinin allah kelimesi dediğini duydunuz ki, partilerinden yani?
git sende ameliyat ol tipsiz :dd kızlarda senden rahatsız oluyodur.
Abi, türban temel olarak kisini temel hak ve özgürlukleri arasinda yer alir. Tek kaybettigi nokta sudur ki bi donum siyasi bi simge haline getirilmistir. Kac tane kizimiz bu yuzden okuyamadi bile.
Artik bole seyleri tartismak yerine daha mantikle seyleri tartissak, nasil daha ileri bi seviyeye gelebiliriz diye mesela.
Bu ulkeyi, turbanli olunup olunulmamasi kurtarmayacak sonucta.

Ozellikle sunu da solemek isterim ki, siyasi konularla ve de dinle ilgim yoktur. Ki inanmiyorumda.
Burda ozellikle soylemeye calistigim su saygili olmak gerektiği.
Şapka takmayanı mapusa atmak çözüm değil zira asıl önemli olan o şapkayı takmadı diye elimahkum çocuk yapıp onu cahil cemaat ve bilumum gerici evlere gönderen zihniyetin eğitilmesi gereğidir.
ne bok oldukları belli değil...
başlığı hangi gerizekalı açtı diyecegim de neyse demedim sayin. o universiteye basi acik gelecekse sende sahip olmadigin beyninle gitme kardesim. hatta sen universiteye gitme. kontenjani doldurma bosu bosuna. sevmiyor olabilirsin ancak saygi duymak zorundasin, bunu bilemeyecek kadar egitimin yoksa evde otur otuzbir cek. tamam mi?
Çalışıp çabalayarak o okulu kazandıysa okumak hakkıdır. Artık ülke olarak bu meseleleri aşmamız gerekir. Bu kafayla gidersek daha çok hede hödö deriz
Bence bu zihniyetteki insanlardan korkmak gerekir.
http://m.youtube.com/watch?v=Ae0qP-q3L88
Yer bildiriyorum nazillide istemiyorum.
Türbanlılar ama her türlü oynaşı yaparlar.
iftira degil gordum.
çok rahat yaşamaktan takacak şey bulamayan okumuş ama "boş" insan muhabbeti.
Hiç umrumda değil valla, istiyorsa kafasini pişire pişire gezsin, isterse g*tüne kadar açsın. Banane, sanane?
Kendine vazife edindiginiz şeylerin insanliga azicik faydasi var mi diye dusunemeyen, luzumsuz insanlarsiniz.

Ayriyeten bu luzumsuzlara karşi, hakkini savunmaya çalisanlar var ki onlar ayri bir tür luzumsuz. siz adamlari haksiz çikardikça, kendi fikirlerine daha çok baglaniyorlar daha da b*k ediyorsunuz. hic işiniz yok mu da kaş yapayim derken gòz çikariyorsunuz...
bu laflardan çok sıkıldım amk..

gerçekten.
dün yaşadığım diyalogtan bir cümle. ne tesadüf.

arkadaşım tuğrulcan : tuğrulcan
ben : ben

tuğrulcan :üniversitede türbanlı öğrenci istemiyoruz"
ben : o zaman valizi topla siktir git.
yobazlığın bir başka türüdür. nasıl mini etekli bir kız giriyorsa türbanlı bir kız da rahatça girebilir. insanları bu şekilde ayırmak çok yanlış bir durum.
uzaktan eğitim almaları önemli rica olunur.
Şöyle düşünen gerzekler yüzünden tayyip i kurtarıcı görüyorlar.
al birini vur ötekine.
gidilmediği taktirde görülmeyecek şeydir.

çok rahatsız ettiyse kafanı klozete sokmanı öneririm.
Gelmeyin okula. Her istediğinizi kim yaptı da bu kadar bencil oldunuz. Az insan olun ya.
haklı bir istek. çünkü hakim dinsel ideolojinin üniformasıyla gezmek, azınlıktakilere açık baskıdır. tehdittir.
Kimsenin eğitim hakki engellenemez.
Olaya eğitim hakkindan bakilmazsa böyle tuhaf durumlar ortaya çıkıyor. karşı tarafa başörtüsünü dini gerekcelerle savunma hakki veriyorsun. Başörtülü olduğu gerekçesiyle sen de onun eğitim hakkina tecavüz ediyorsun. iki taraf da farkinda değil ama dini siyasete alet ediyor bizim laik cumhuriyette.

Üniversitede iken chp'li ya da ulusalci hocalarimiz başörtülüleri içeri almazdi. Akp'li hocalarimiz da israrla bunlara yaranmaya çalışirdi. Anarşist bi hocamiz hepsine ayni mesafedeydi. Benim dersime istediği gibi gelemeyen varsa ben siktir olup gideyim derdi.
bugün bunu söyleyen adam, yarın kendi çocuğunun da eğitim hakkının elinden alınmasının yolunu vermiş olur. hiç bana laiklik falan zırvaları anlatmayın. türbanlı öğrenciler üniversiteye girince laiklik yıkılmıyor. yıkılıyor olsaydı, kadınlarının yarısından fazlası başını örten bir toplumda hiç bir zaman sağ kalamazdı zaten.
bu zihniyet yakında üniversite istemiyoruz da der.
o zaman "üniversitede atatürk fotoğrafı istemiyoruz" diyenler çıkarsa da şaşırmamak lâzım.
Türbanlı kızını üniversiteye gönderen ailelerde suç. Göz göre göre bekaretini üniversitede bırakır o türbanlı son sınıfa gelmeden zaten.