bugün

Kişiden kişiye değişen bir önerme. insanın niyeti ,içi ve o insanla geçirdiğin zamana ve anılara göre değişir.
otogara kadardır sözüne inanıyorum.
bu gamsız ya da dost canlısı olmadığım için değil.
otogarda iken sarılıp ağlaştık, bir iki hafta içinde hemen buluşacağımızı sözleştik.

sözleşme o sözleşme, ne ben organize etme eğilimine girdim ne diğerleri.

maalesef gerçekler bunlar.
bin yılın geyiği.

it köpek olursanız arkadaşlarınız da öyle olur.
evlendim.

http://www.edize.com/img/...5/22/banu-uni-444x362.jpg
42 kişilik sınıftan 1 kişi bile kalmadı çünkü ben bir vefasızım.
Butun ev arkadaslarinin amina koyim.
En iyi arkadasliklarim ortaokulda oldu. Aradan gecen zaman icinde coguyla iletisimimiz koptu. 3-5 tanesiyle ancak gorusurum. Lise arkadaslarim turkiye'nin degisik yerlerindendi. Bizim lise fen lisesi oldugu icin her yerden gelen adam vardi. Pek uyusamadim. 3-5 tanesiyle ancak gorusurum. Universite oyle olmadi, universite arkadaslarim kafa dengi insanlardi. 10 kadariyla devamli gorusurum. Ortak is yapmayi bile dusunuyoruz.

Universite arkadaslari candir. Beraber son gun sinava calisirsin, ortak proje yaparsin, yeri gelir bir odada 10 kisi yatarsin.

Bir de Digerleri zamanla degisiyor, ortaokuldaki lisedeki cocuk ayni kalmiyor.
Katılmadığım durumdur. Böyle düşününen varsa sorunu biraz da kendinde aramalıdır. 2012 de mezun oldum ve hala görüştüğüm arkadaşlarım var hala aynı sıcaklık aynı samimiyet aynı kardeşlik. Uzakta olan da var aynı mahallede oturduğum da. Ama tabiki Üniversiteden sonra zaman ve mekan sorun olabilir hele ki evlendiniz ise.
mesele çevrenin suni olarak geniş olması olmadığından önemi olmayan durum.
Tüm gerçek dostlarımı üniversitede bulmuş olduğumdan dolayı genelgeçer olmayan önerme.
yine kalmışım bu gece bir başıma bir başıma girdim yılbaşına.
çok da güzel oluyor, sizin sadece geçmiş özlemleriniz sebebiyle lise nostaljisi yapasınız gelmiş.

onun dışında kaliteli insanlar her yerde. önemli olan onlarla olmak.
Güzel arkadaşlıklar da oluyor, ama çok az oluyor. Herkesi memmun etmeye çalışmaktan vazgeçin.
Bok olmaz.

Bal gibi de olur baylar.
Yalandir. Senin kimi seçtiğine baglidir ki normal hayattada bu böyledir.
Çıkar ilişkisi temelli olan arkadaşlıkların fazla olması sonucu oluşan durum.

Gerçek arkadaş çıkabilse de bazen küçük yaşlarda edindiğiniz arkadaşlarınıza karşı duyduğunuz saf sevgi ve güven gibi olmuyor.
anektar kelime sınav haftası arkadaşlığı olabilir aslında.
görsel
bu konu da o kadar da umutsuz olmamak gerekiyor. insanın karşısına kimin ne zaman çıkacağı belli olmuyor. çıkar ilişkisi desen hayatın tamamında var zaten.
sınavlara kadar hal hatır sormayan insanların, sınav haftasında pek yakın ilişkiler içerisinde olmasından mütevellit saptanabilen bir durumdur.
Lisedeki ortam gerçekten daha sıcak ve samimiydi. Kimse inkar etmesin arkadaş.
223 mevcutta 3 kişinin adını bilmekte nasıl bir iştir üniversiteye kayıt olmayla diplomayı almaya mı uğradın sadece ?
Aslında tüm sorun kız erkek ilişkisi eğer erkek lisesinden mezun olduysanız yada kız onu bilemicem ama o da aynıdır büyük ihtimalle söylediğimi anlarsınız lisedeki dostluklar kavgalar küsmeler barışmalar hepsi farklıydı ama üniversite hayatı tamamen sahte sanki bir dizinin içinde gibi hissediyorsunuz yalan arkadaşlıklar yalan sevmeler entrikalar adam satmalar ne ararsanız var.
Doğru önerme.

Sınıf mevcudu: 223
adını bildiğim: 3
adımı bilen: 5

Arkadaşlıktan bahsetmiyorum bile.
Normal olandır. Üniversite dostluğu geçicidir işler güçler başlayıp herkes kendi dümenine geçince dostluk kalmaz sohbet azalır. Hayatın gerçeği. Evet.