bugün

Her lise öğrencisinin yakın arkadaşlarıyla yapmak istedikleri eylemdir.
ilk günler güzeldir. sonraa
-bulaşık çok birikmiş.
-e yıkasana oğlum.
-bi s..git su buz gibi.
-e sıcak suyla yıka.
-doğal gazı açmak gerek o zaman da.
-e aç.
-faturayı baban ödüyor sanki
-nasıl boktan bir adam oldun sen.
-...
Zordur arkadas herkesin harcı değildir.
Aslında mantıklı ama zorluklarının insanı korkuttuğu olay.
Ilk geldiğim dönemler ciddi ciddi düşünüyordum da şimdi yurtlar daha cazip geliyor.
rahatlığının yanında çok fazla sorumluluk yükleyen durum. ev işi yapmaya, faturaları takip etmeye, ev alışverişi ve yemek yapmaya alışmanızla birlikte okulu da aksatmadan sürdürmeyi gerektirir.

zordur ancak güzeldir, özgüveni yükseltir.
ne güzel olurdu kendine ait evin olması cok guzellllllll ya.
Beyler, babanızda iyi para varsa tek başınıza çıkın. gerisi boka çıkıyor.
Bir de bu üniversite ye ilk gittiği ay bir kaç kişi bulup eve çıkan adamlar var.
Ben bu adamlarda ki güven ve öz güvene saygı duyuyorum ve hayret ediyorum.
ilk yılım olduğundan yapamayacağım olay.
Rahattır
Ev belediye çöplüğüne döner
Şuan öğrenci evindeyim
mutfak lağım oldu amk.
Kendine ait alanin olmasi açısından şart olan durum. Diğer türlü hayaller hayaller..
Ev arkadaşlarını düzgün secemessen işkence gibi bi durumla karşılaşabilirsiniz.
Aklı başında ve parasız bir öğrenciyseniz çok sey yapmayın bu meseleyi tevsiyemdir. Kalın paşa paşa yurdunuzda oh mis es kaza gavator arkadaşlara denk gelirseniz üniversite hayatınızın içine bir güzel limonlar sıkılır.
Çıkalı 1 ay bile olmadı o kadar çok misafir ağırladık ki valla şimdiden fenalık geldi bir de okullar açılınca düşünemiyorum.

O değil de biriyle yaşamak çok sıkıcı. Beni bıraksan 1ay konuşmam evet hayır dışında ama insanlar susmak bilmiyor.
Ben kapris cekemem diyen biri icin mutlu son...
emlakçılara yarar, düdülkeleyecek üniversiteli ararlar.

ben yıllar önce izmit'te orduevine yakın bir ev için emlakçıyla görüştüm. neyse gittik işte evi gördük, ev -1. katta. artık adı her neyse. girişin bir altı yani. dedim yeni bina bana yukarılardan ver ne yapayım -1'i falan. dedi ki son kalan dairem bu. buna da öğleden sonra 2 kişi daha gelecek falan. yani her an bu da elinden kaçabilir.

o ara da harbiden istediğim gibi merkeze yakın bir ev bulamadığım için mecbur tuttum falan.

neyse üni başladı, taşındım eve. apartmana ne giren var ne çıkan. bu ibine emlakçı boş binada en alt katı bana kitlemiş. zor durumumdan yararlandı ibne.

tabi ben de evden çıkarken sağlam para kestim bu ibneden.

aidat alıyor bu kira harici. 65 tl falandı herhalde. 5 aylık falan kestim. binaya internet zımbırtısı daha gelmemişti, tv sıkıntılıydı falan.

öyle bir anımdır yani.
güvendiğiniz insanlarla mutlaka yapmanız gereken eylem. hayat tecrübesi katar, sorumluluk bilincini arttırır.

en de güzeli özgür olursun, rahat rahat kafanı yastığa koyabileceğin evin olur. öyle zor da değildir bunları yapmak, zor gelenler de tadını almamışlardir.
istediğin saatte gir çık, karışanın olmaz. istediğini pişir, ye iç. her gün arkadaşlarını davet et, gül eğlen. vs vs.
*
Eve taşınmaktan 10 kat daha zor olan iştir hele daire 10. Katta ise Çıkma eylemi biraz daha zorlaşabilir.
Öyle sanıldığı kadar da güzel birşey değil.

Ana babasının uğraşmadığı insanlarla sen uğraşıyorsun.
Yurtta sabah kahvaltı
akşamda 4 çeşit yemeğin yerine
sabah yumurta,akşam yumurta,makarna patatese tercih etmektir..
orhan gencebay ve müslüm gürsesten çeşitli parçaların dinlenildiği trajik bir dönemdir.
Tek basiniza tuyun kimsenin dirdirini cekmeyin. (bkz: )tecrube
Siz hiç bir odada "özel yurt" kisvesi altında 6 kız kaldiniz mi?
Siz hic tuvalete gidebilmek için 5inin saç duzlestirmesini beklediniz mi?
Siz hiç KPSS ye hazırlanırken sevgili problemleri dinlemek zorunda kaldiniz mi?
KPSS illetinden tek seferde kurtarandir beni.can havliyle tek günde halletmiştim kaçar gibi.
Eve kiz atarim umuduyla yasayan erkeklerin ve yurt saatinden kurtulup ana babasina haber vermeden orda burda surtmek isteyen kizlarin yegane amacidir.bu kadar net.
Rahattır, doğru. Ancak hayaller çok uçuktur.
Senden bir tık daha karizmatik biriyle eve çıkıyorsan o hayali unut. Anca sesleri dinlemeye çalışırsın.
Sırf arkadaş ortamı için çıkıyorsan, 2 dakika beklemeyin, koşun.
Biz 5 kişi 1 evde takıldık. Okul bitti ama bizim arkadaşlığımız bitmedi. Şu anda halen birlikteyiz, et ve tırnak gibiyiz.