bugün

ikinci senede de sikko bir bölüm puani kazandiysan ucuncu senede de değişen bir şey olmayacaktir.

senden bi sikim olmaz kisacasi, bosuna aileni ve kendini heveslendirip de para harcatma insanlara.

not : ikinci senesinde derecesinden bi 0 atmış bir öğrenci.
Afedersinde avarelliktir.

ulan bir kere girdin tamam kazanamadin
ikinciye en azindan orta düzeyde bir bölüm tutturur insan..

not:benim zamanında dersaneye 4. 5. kez gidenler vardı. (bkz: 2006 öss).
Zengin koca arayışlarına girmiştir bile * .
ideal olanıdır. En fazla bu kadar hazırlanır. Artık dördüncüsünden sonra insanın pili biter.
"sen yapamazsın!, yine aynısını yapacaksın!, dediğimi dinle!" diyen ufku kısıtlı, hayal edemeyen ve azmi olmayıp şikayet edecek kişi arayan godamanların söylediklerine aldırış etmeyin.
kaybetsenizde girişimci olmaya devam edin, söylediklerinizin arkasında kalın.
yoksa bu avarellerle yaşamaya devam edeceksiniz.
daha nice sınavlara.
(bkz: üniversite sınavına dördüncü kez hazırlanmak)
Asla ama asla yapmayacağım şey.
Ben okumaktan hoşlanmıyorum.
Benim..yetmedi üniversitede sene kaybım var..mal denmiş,valla surda alay eden birçoğunuzu donumda sallarım iq ve kültür konusunda..6.500 tl maaşım var bölümümden farklı bi sektörde girdigim işte..bölümümle alakalı da yakın hatta bir tık daha fazla maaşla işe girebilirim..donanım konusunda azınlığın da azınlıgıyım..yasım 27..hiçbirşeye geç kalmadım,ülkenin birçoğundan iyi durumdayım ve harika bi hayatım var..şimdi ilk senesinde kazanıp okulda 2.00 ortalamayı tutturmak için uykuları kaçan,gerizekalı orospu çocukları burada alay etmeye çalışıyo,birşey diyim mi..çoğunuz benim statüme asla ulaşamayacaksınız mezun olduğunuzda..surda minnacık egonuzu tatmin edip acınası şekilde kendinizi mutlu edebilirsiniz.ama yarrak gibi hayatınız var buradan bakınca,söyleyeyim

Edit:üniversiteyi en sevdiğim şehirde okudum,dolu dolu geçirdim..şimdi istediğim işteyim..
tercih meselesidir. sonu kötü bile olsa istediğin tercihi yapmışsındır ve sonuçlarına katlanmaya hazırsındır, daha da ötesine gerek yok.
Dershanedeyken vardı böyle bir çocuk ben 2. defa hazırlanıyorken o 3. ye hazırlanıyordu 2 sene ilk 70 bine girmiş hukuka hazırlanıyordu bende bir önceki sene 240 bindeydim dershanede herkes birbiriyle yarışıyordu bende bununla yarışıyordum denemelerde o 1. ben 2. oluyordum zaten dershane küçüktü birkaç ay böyle geçti sonra bu ibnetor benimle dalga geçti hep 2. yim diye bende kendimi kütüphaneye kapattım derslere girmedim orda ders mat-geo çalıştım sırf zaten diyerlerinde fulle yakın cekiyordum 2 deneme sonra buna bir geçirmişim aklı şaştı şimdi 4. ye hazırlanıyor sanırım.
ikinci senesinde bomboşken bile kazanamadıysa üçüncü senesinde de kazamanaz. Mallık baki kalır istersen on kere gir.
arkadaşım 4. girişinde tıp kazandı, bu yıl mezun oluyor. diğer bir arkadaşım 3. girişinde itü kontrol mühendisliği kazandı. 5 yıl okuyup bitiremedi. tekrar girip inönü elektrik elektroniğe geçti. bu yıl mezun oldu. kpss den 96 puanı var dhmi de 6000 tl maaşla başlayacak muhtemelen. yani asla geç değildir.
begenmediginiz bir universitede okumaktansa cok daha mantiklidir.
Nefret edilen bir bölüm okumaktan daha iyidir.tabi ben yaşadığıma göre konuşuyorum aldırmayın
görsel
Boşuna direnmeyin size verilen o ilahi mesajı görün. Neden ısrar ediyorsunuz?

Yaradan okumayın üniversiteyi boş kalacaksınız mesajını iki kez verdi ama siz hala bir kez daha sınava hazırlanıyorsunuz
Hali hazırda bi bölüm okuyorsundur iş olanakları da iyidir ama gel gör ki gönül başka bi mesleği ister..

2. sınıfta hem okur hem hazırlanırsın ağır gelir olmaz başka bir sürü bölüme girebilirsindir ama istediğin olmadığı için yazmazsın..

3. sınıfta dondurur hedefin için yine denersin ve başarırsın.

hayat kısa bir iki yıl için bi ömür pişmanlık çekmeyin.

ha bu arada bok mu var 21 yaşında mezun olunca? 2 sene staj yapıp 3 sene iş arayıp tatmin etmeyecek bi maaşa çalışmaya geç mi kaldınız

hele bir de sevmediğin istemediğin bi bölümden mezunsan

bi idealiniz hayat planınız varsa durmayın.
Zor elbet. Acabalar, keşkeler, fakatlar eşliğinde stresli bir sene daha geçirmek anlamına geliyor bu. işin öbür boyutuna bakacak olursak, ki bu boyut bir şeylere yeniden, sıfırdan başlayabilmek adına güç aldığım bir boyut.
Öncelikle kabul edelim hayat kısa, kuşları geçiyorum, kısalığından ziyade hayat, elimiz kolumuz bağlı oturup, yazgımızı yaptığımız yanlışlara, hatalara teslim edeceğimiz kadar uzun değil. Klasik bir yaşantıyı tasvir edecek olursak En fazla doğup, gelişip, eğitim hayatımızla birlikte edinilen meslekler, yapılan sağlıklı veya sağlıksız evlilikler, sonra olursa çocuk derken aniden gelen ölümle bir şekilde miadını doldurup geçip gidiyorsun. Dünyadaki milyonlarca insanın yaşadığı tekdüze bir süreç bu. Bu kadar işte. madem sunulan hayat bu, neden idealler için risk almayalım ki? Madem kaderlerimiz çabalarımıza bağlı kılındı, pes etme o zaman, onun bunun senin omuzlarını düşürecek sözlerine kulak asma.
Bu sene sınava yeniden 2. 3. Hatta 4. Kez girecek arkadaş önce kendini bil, otokontrolünü yap ve kendine karşı dürüst ol. Sonra yola devam.
Haydi rastgele !
Kendiniz için bir şey yapıyorsunuz, fena mı? Değil.

Üç olsun, beş olsun, on olsun. Ellere nesi?
öncelikle psikolojisi dayandığı için tebrik edilmesi gereken insandır amma velakin 3 yılda kazanan kaç yılda bitirir diye sormadan edemiyor insan.
sanki kazansa nolacak? heryer uni mezunu. gitsin sanyide kaportacilık ogrensin olmez meslek. hayati kurtulur.
(bkz: kabak tadı)
Şaka bir yana işkence gibidir yaşamayan bilemez.
daha önce yaşadığım, kafaya takılmaması gereken ama bir yandan da gerçekten psikolojinizi bozan bir süreçtir.
bu süreçte özellikle en çok zorunuza giden şey yaşıtlarınızın çoktan üniversiteye başlaması ama sizin hala evde oturup ders çalışmanız ve yıllardır hep aynı konuları çalışmaktan bunalmanız olabilir ama bittiği zaman ve sonunda mutlu olacağınız bir yere yerleştiğiniz zaman gerçekten üstünüzden büyük bir yük kalkmış gibi rahatlıyorsunuz. bunu düşünerek hazırlanmak lazım.