bugün

sadece pilotlar icin gecerli olan durumdur. o karizma nedir oyle asla hayir denilemez.
vardır böyle bir durum. sıralama yapacak olursak.

1)pilot (asker veya yolcu uçağı pilotu)
2)doktor
3)denizci (asker)
4)polis
5)subay (karacı)
okul üniforması hariç tüm üniformalar dikkat çekicidir, karşı cins bayılır.
yalan olan çekiciliktir. çarşıda pazarda kimse üniformayla gezmez çünkü yassah. çalıştıkları yerlerde de zaten bi dünya üniformalı arasında giyen giymeyen fark edilmez...
Doğruluğu kanıtlanmış Çekiciliktir. Örneğin tıp okuyan bir öğrenci normal hayatta Çekici değilken hastahanede gayet Çekici olabilir. Bir itfaiyeci normalde Çekici değilken o kıyafetlerle Çekicidir. Bugün bir kafede farkettim bu durumu. Üniformalı bir bey geldi yakışıklı falan değildi ama üniforması nedeniyle gayet Çekiciydi.
kezbanlara göre çekicidir evet, ama bir erkek sadece düşünceleriyle çekici olabilir
-sokrat

ben demiyorum adam diyor.
nedense garsonlar bu cekixilikten muaflar. uzuluyorum.
iltifat ederiz de, biri çıkıp kitabımıza söver mi acaba diye düşündüren başlık. *

Yoktur efendim. Mavi gömlek evet, ama o da üniforma şeklindeyse hoş olmaz.
gerçeklik payı olan çekiciliktir. denizcilik fakültesi semalarında görmek mümkündür.
yeni fenomen olmuş bir algıdır. eski polis kıyafetleri ile şimdiki yunusların üniformaları arasında ki fark muazzam. ama her daim askeri tek geçerim. yaptığı işe en çok saygı duyduğum kesimdir.
Doğruluğu yüksek. Hele askeri üniformalar... Seviyorum,yalan yok *
(bkz: uniform fetishism)
lojman havası.
Özellikle Askeri üniformanın kadınlar üzerinde anormal bi etkisi var nedense..sebebini hala anlayamam ama babama yavşayan arkadaşlarım vardı lan üniversitede..oha hakkaten..
(bkz: bekçi bekir)
yok öyle bir şey bir gücü temsil ettiği aşikar fakat bu güç bana şiddet ve bastırılmışlığı çağrıştırıyor.
yadırganamaz bir gerçektir bu.

fakat tek çekici olmayan düz polis memurlarıdır. fakirlikleri o lacivert üniformalarına yansımış oluyor.
(bkz: ozel harekat timleri)
aynen katılıyorum.

görsel
bana göre sadece denizciler için olandır.
görsel
üniformasına da bağlı biraz şimdi tabii o.
Olmayan çekiciliktir. Üniformalıların kendini avutma itemi.
hiç kimse ama hiç kimse bana deniz subayından daha cool bi üniformalı meslek gösteremez. kendisi inanıyosa bile beni inandıramaz..
Üniformali çalışmak biraz eziklik gibi ve belli maaş aldığında belli.

Sözüm pilotlardan dışarı tabi ki.