bugün

aleyna cakır'ın katili olarak suçlanan ümitcan uygun'un annesinin intihar ettigi iddia edildi. olayla ilgili henüz resmi bir aciklama yapılmadi. haber https://www.sabithaber.co...tihar-etti-iddiasi-44793/
ümitcan'ın şu videodaki soğukkanlı tavrı bende şüphe uyandırmıştır. annesi ölen bir kişi nasıl böyle durabilir...

https://twitter.com/R_232...tatus/1306679792100610048
https://www.instagram.com...MS9/?igshid=1m87fsyyxzdlx

Söylencek cok sey var. Ama insan söylemeye bile korkuyor. Ole bir insan.
iki sayfalık intihar mektubuna “benim ölümümden müge anlı sorumludur” yazmış. Millet müge anlı’ya sövüyor hatalı yayın yaptı diye. Tabi siz milleti yerden yere vurun, bayıltın, dövün, öldürün sonra tüm dünyaya yayın açın müge anlı konuşunca suçlu olsun. Birilerinin cebinde parası var diye çalsın, öldürsün diğerleri sussun yok öyle şey.

Edit: Katil ve avukatının açıklamaları:
https://twitter.com/1parc.../1306685431560404992?s=21
Şu tiplere bakın biri gömleğini giymeyi becerememiş, biri maske takmamış, gözler bomboş. iki cümleyi bir araya getiremeyen aveller. Bir tane akıllı adam yok şurda. Şu çocuğun el kol hareketlerine bayağılığına bakın duymaya tahammül edemiyor insan. Avukatın dedikleri dinleyin cidden ahlaksızca. Aklım almıyor adamlar cumhurbaşkanı ve süleyman soylu’dan yardım istiyorlar. Geldiğimiz duruma bak.

Edit2: birinin annesi birinin eşi ölmüş adam sırıtarak kendini ifade ediyor. insanın bi sesi titrer içi burkulur.bu ne soğukkanlılık. Adamın güle güle cumhurbaşkanım ben ülkücüyüm hep sana oy verdim bana yardım et diyor. Reziller.
Bu iş çok su kaldırır.

Devlet her şeye gözünü kaparsa olacak olanlar budur.
iddiaya göre annesi kız yetiştirme yurtlarından kızları konsomatrisliğe yöneltiyormuş.
Bir insan nasıl bu durumda gözyaşı dökmeden işin siyasi boyutuna girebiliyor anlamak mümkün değil...avukat zaten evlere şenlik.

-ağlayarak mesaj attı,
-ağlayarak aradı, yetişemedim,
-sonra aradım konuşamadım.

Mesajla ağladığını nasıl anladın? Konuşamadıysan ağladığını nasıl anladın?
oğlu, kocası ve avukatın gevelediklerine bakılırsa, hiç de intihar gibi durmayan olay. kim tezgahladı bilemem, ama dertleri müge anlı'nın konuyu kapatmasını sağlamaya çalışmaktan başka bir şey değil, çok net.

annesiyle ilgili o konuyu da müge anlı uydurmadı. bağlanan birinin iddiasıydı, müge de haklı olarak araştırılması gerektiğini söyledi. saçmalamasınlar o yüzden.
intihar değil belli apaçık cinayet.
annesi ölen birisinin yapacağı hareketler değil onlar.
ama annesi doğal yoldan ölse bile adamda ki kişilik annesi öldü diye üzülmesine müsade de etmeyebilir.
bu çocuk tam piç hareketlerinden konuşmalarından belli.kadının ölüm sebebi iyi araştırılmalı,öldürülmüşse elbet bulunur.
Bak bak Hem suçlu hem güçlü, müge anlıyı suçluyor bir de.

inşallah kodese gireceksin vicdansız, sadist, psikopat...
O yurtlarda anne denmesi mucize değil, çocuklar eskiden beridir çocuk esirgeme yurdundaki görevlilere anne diyor zaten. Eğer suçu olmasaydı, ispatina koşardı. Görevde olduğu yeri kötüye kullanıp kızların günahına girerken, canından ederken iyi. Kadın gururdan değil korkudan yapmış. Darısı oğlunun başına. Hepiniz silinin inşallah teker teker.
evlat ana baba bilmezse katil de olur, her şeyi de olur. olan da ana babaya olur.

allah rahmet eylesin.

daha da söylenecek çok şey var da türkiye'de hiçbir şey lafla sözle, fikirle efendilikle düzelmiyor.

biz kriz olunca bayramdan sonra bakarız, şu yıl bi bitsin diyen milletiz.

mantık her şeyin kendi kendine düzeleceği umudu üstüne kurulursa, herkes böyle burnunun dikine gider.

olan bitene şaşırmak saflığa alamet.
özet istemek için entry girecekken sağ olsun üstte bir yazar link bırakmış. yarın müge anlı izlemek farz oldu.
Bu kadının olaylarla ilgisi nedir, ne kadar müdahil oldu Ya da oğlunu savundu hiç bilmiyorum. Niye intihar ettiğini de bilmiyorum.
Ama oğlunun acilen tutuklanması gerekiyor.
Videoyu izledim şimdi. Ülkücüler böyle tiplerse gerçekten allah bu milleti de vatanı da ülkücülerden korusun.
Mahalle kadınları gibi açıklama yapmış cahil sürüleri, bir de kadını ortaya atıp beddua ediyorlar. Hele o hilal bıyıklı mal, yırtık dondan fırlar gibi hakaret etmeye başlıyor, o gömleğini iliklemeyen adamın yaptığı tek doğru hareket o malı susturmak olmuş.
Orrada ciddi ciddi bir fuhuş yapılanmasının olduğunu düşünüyorum. Olay siyasete de damlarsa çarşı karışır gibi.
Ülkücüler böylelerini aralarında nasıl barındırıyor?
Karı satan adamlar ve kadınlar ülkücülükle nasıl ters düşmüyor
Ülkücüler kendilerini bir an önce toparlamalı, içlerindeki hainleri temizlemelidirler. Asıl savaşmaları gereken tehlikeli gruplar bu karı avcılarıdır, karı satıcılarıdır.
Olay intihar değil bence. Kesinlikle bir senaryo var bu işte..
Bu ülkede cinayet yolsuzluk dolandırıcılık tecavüz taciz her türlü pisliği yapan, bu pisliğe bulaşan insanların ağzından neden vatan millet din eksik olmuyor?
Bu kutsal şeyleri pisliklerini örtmek için kullanırken neden bu değerlere inanan buna önem veren insanlar neden "sus, senin ağzına bu değerler yakışmıyor" demiyor?
baskıları kaldıramadı demek. allah rahmet eylesin.
ben şok valla.
Kadın ensesinden vurulmuş. Elinize telefonu alıp ensenize dayamayı deneyin. Bir de bunun silah olduğunu düşünün. Ağır, soğuk ve büyük bir cisim. Sizce intihar etmesi mümkün mü o şekilde?
Aile intihar edebileceğini nasıl kabullenmiş hemen?

Böyle şüpheli bir şekilde ölmüş olsa bir yakınım öncelikle öldüren olup olmadığını çözmeye çalışırım..

Ailenin hemen mügeye sarması çok ilginç.

Avukatları daha ilginç. Senaryoya hazırlanmamış. Elinde fotoğrafla parkta kayıp arayacak kadar işsiz misin avukat?