bugün

an itibariyle amerikan orospusu fetullahçı piç kurularına, don koklayan katalog mahsullerine babafingoyu vermekte olan türk milliyetçisi, türkçü akademisyen.

twitter'da dikkat ederseniz fetöcü hesaplar sabahtan akşama kadar ümit özdağ'a saldırıyorlardı, cevabı deliksiz veriyor ümit özdağ.
ümit özdağ büyüktür iyi partiden.
akp ye yanlayan gizli arap hayranı. kaç para yedin ümit. kaça sattın davayı.
Eskiden de çook severdim ama tek başına bile kalsa doğru bildiğini öyle güzel bir mücadeleyle haykırıyor ki sevgim saygım kat kat arttı.

Ümit özdağ bundan sonra benim için türk milliyetçiliğinin tek lideridir.
iyi parti'ye geçince iyi'ye gözüm kapalı oy atmıştım. şimdi iyi parti'den ihraç edildi. daha da sikimi alırlar oy yerine.

pkk, fetö ve suriyeliler konusunda ezelden berç tespitleri de tek tek çıkmaktadır. bu adam kadar dobra siyasetçiyi de zor bulur bu coğrafya.
icine dustugu durumu tam olarak atalarimiz soylemis.

"Dogru soyleyeni dokuz koyden kovarlar."

Once mhp'den ihrac sonra iyi parti'den.

hocam bu memlekette her zaman dogruyu soyleyince sevmezler. Islerine geldigi gibi soylersen severler.

isin ilginc tarafi bugra kavuncu icin umit hoca harcanmistir.

ee meshur internet tarzi soylem ile yazalim madem;

bugra kavuncu kim amk?
bu kavuncu nun ne bok oldugunu biliyordu da neden güç elinden alininca ortaya cikardi?

Hepiniz ayni boksunuz amk.
ülkede at izi it izine karıştı...

ümit özdağ, yıllardan beri izlediğim, takip ettiğim değerli, kıymetli bir isim.

meral akşener de öyle...

lakin geldiğimiz bu noktada ben meral akşener'in siyaset uğruna bazı şeylerden feragat ettiğini düşünüyorum artık...

bugüne kadar bu konuda tek kelime etmedim.
sadece ümit özdağ'ın buğra kavuncu ile ilgili iddialarında da ümit özdağ'a desteğimi net olarak belirttim;
(bkz: #44028549)

geldiğimiz noktada gördüğüm şey şu...
gerçek türk milliyetçilerinin, atatürkçülerin vatanseverlerin oy verebileceği bir parti kalmadı artık ülkemizde...

efendim, "ümit özdağ'ın şimdi mi aklı başına gelmiş de açıklamalar yapmış" diye sorular sorularak kafalar karışıyor.

siyaset bu...dünyanın en pislik şeyi...
demek ki ümit özdağ siyasi mücadelesini verdi, kaybetti ve nihayet bunları açıkladı...

bakınız birkaç sene evvel bir video paylaşmıştım burada.
meral akşener ve kurmaylarının çektiği "iyiler vadisi" adlı bir çalışma...
videoda meral akşener yanına fetö kumpası mağdurları olan ali türkşen, ali aydın, fatih eryılmaz ve vedat yenerer'i almıştı, ve ali türkşen'e;
"ali buraya fetö girebilir mi?" diye soruyor, ali türkşen de "sıkar abla" diye cevap veriyordu.

videoyu hatırlamak isteyenler için;
https://streamable.com/8ofw06

videodaki isimler;
1)ali türkşen: iyi parti kurucusu, balyoz mağduru şerefli namuslu kahraman türk subayı...
2)ali aydın: emekli tuğgeneral, balyoz mağduru...
3)fatih eryılmaz: 15 temmuz darbe girişiminde darbeci hainlere karşı koyan gazi emniyet müdürü.
4)vedat yenerer: gazeteci. ergenekon mağduru.

şimdi geldiğimiz bu noktada, iyiler vadisi videosunda akşener'in yanında olan fetö mağduru 3 kişi iyi parti'den istifa etmiş durumda. sadece vedat yenerer hala parti üyesi, ama herhangi bir görevi yok, pasifize edilmiş durumda, muhtemelen o da istifa eder...

öte yandan iyi parti kurulduğu günden beri yusuf halaçoğlu, özcan yeniçeri gibi değerli kurucu isimlerini de kaybetti.

ve son olarak ümit özdağ ile türkiye'nin en kıymetli eğitimcilerinden ismail koncuk iyi parti'den ayrıldılar...

yukarıda bahsi geçen tüm isimlerin ortak noktası hepsinin atatürkçü, cumhuriyetçi, türk milliyetçisi insanlar olması ve hepsine de fetö'nün düşman olmasıdır...

ben yıllardan beri atatürk'ün izinden gitmenin, cumhuriyet değerlerine sahip çıkmanın türkiye'nin tek kurtuluşu, tek çıkar yolu olduğuna inanan ve bunu savunan bir insan olarak, halihazırda türk siyasetinde oy verilebilecek tek bir parti dahi olmadığını görüyorum artık.

türkiye'nin, atatürk'ün değerlerine sahip çıkacak, milli hissiyatı ön planda tutacak bir siyasi parti çıkar mı bundan sonra?
hiç zannetmiyorum...

vitrindeki partilerin tamamı ikiyüzlü, tamamı birbirinin kopyası.
bunları hiç biri türk halkına umut olamaz, bir şey veremez.
hepsi türk halkını kandırmaya odaklanmış gayri milli unsurlardır ne yazık ki...

şu an bu ülkenin geleceği için bir tek mansur yavaş'tan umudum var artık.
mansur yavaş etrafında ümit özdağ, ali türkşen vb insanları toplarsa bir şeyler başarabilir diye düşünüyorum. ama mevcut siyasi konjonktürde muhtemelen mansur yavaş'a bu fırsatı tanımayacaklardır...

hala mevcut partilerden umudu olan, bir şeyler bekleyen varsa gitsin kumda oynasın.

yazık oldu bu ülkeye...kaybettik...

not; son olarak şunu demek istiyorum. zannetmiyorum ama, şayet ümit özdağ bunca şeyden sonra gider de fetö'ye ne istediyse veren akp'de yahut osman öcalan'ın trt'ye çıkmasına, apo'nun mektubunun okunmasına ses çıkarmayan, andımızı yasaklayanlara stepne olan mhp'de siyaset yaparsa o zaman kendisi de iküyüzlünün önde gideni bayrak tutanıdır.
iyi parti'den ihraç edilen büyük türk milliyetçisi profesör. kendisi ve ali türkşen iyi parti'ye sıcak bakma sebebimdi. ikisi de olmayınca artık bu partinin benim için bir önemi kalmadı. hiçbir partide türkçü kalmadı. ya arapçılar ya kürtçüler var. gerçekten bu işin sonu kötü yerlere gidecek.
hoca ağzından çıkan her kelimenin altını dolduruyor.
iyi parti yönetiminde kendisine ülkü devi gözüyle bakanlarda "mhplik artıkları temizliyoruz" sözünü yarabbi şükür diyerek karşılıyor veya koltuğuma zeval gelmesin diyerk türklük düşmanı bebek kaltili destekçilerini aklamaya hoca gömmeye kalkıyor.

iyi partiyi barajın üstünde tutan libarel artıklar pkklı ara formlar küresel güçlerin fahişesi kriptolar değil türk milliyetçileri.
çok ilginç eleştirilere maruz kalan siyasetçi. hoca iyi partide türk milliyetçilerinin nasıl iğdiş edildiğini ifade ediyor. daha sonra bir parti yöneticisi " mhp'nin artıklarını partiden temizliyoruz" diyerek kendisine cevap veriyor. ve partiden uzaklaştıran ülkücülerin yerine yetmez ama evetçi ulus devletle ve kuruluş felsefesiyle sıkıntılı karakterler parti yönetimine getiriliyor. hocaya bunları ifadeyle ettiği için küfür kıyamet yağdırıyorlar.

bunu yapanlar şereflerini bir siyasi partinin bir siyasi kişiliğinin trollü olarak açık atırmaya çıkaranlar . hoca bunlarla iletişime geçip biraz fazla para verse hocanın daşağını heykel yapmak için çimonta aramayac çıkacaklar. bunlar bir başlığın ve ya bir görselin altında atatürklük tasarlerken bir başka başlığının altında hdp'lilileri savunmak zorunda kalıyor daha sonra hocaya halt bildirmek için organize olmaya çalışıyorlar.

bunların karşısında senin yanındayız hocam.
Utanmaz bir Türkçü, Türk milliyetçisi de bu işte. Neymiş? CHP HDP iyi Parti ve SP ile halktan gizli anayasa taslağı hazırlamış, bu taslakta Türk ismi kaldırılıyormuş, 25'e yakın Özerk Yönetim varmış. Ne var ki bunlarda? CHP Alevi ve Kürt kardeşliğinin partisidir. Faşist Atatürkçüleri biz çoktan CHP'den attık ama Meral Hanım gerçek Türkçüleri, Milliyetçileri iP'den atmakta geç kalmış belli. Foyamızı ortaya çıkarıyor kendince ama Türkçülüğü kim takar artık Ümit? Z kuşağı ile iktidara gelince senin gibi Türkçüler tek bir kanalda, tek bir devlet işinde yer bulamayacak sırf bu söylemlerinizden dolayı. Bizim yaptığımız Alevi ve Kürt faşizmi değil, sizin yaptığınız Türk faşizmi.
kendisine laf edenlerin türklükle sorunu vardır. bu kadar net. céxap'lılar kendi genel başkan yardımcılarına bir baksın hele, ünal çeviköz adlı monşere. adamın ettiği lafları yunanlılar bile etmiyor be.
kılıçdaroğlu anayasadan türk ifadesini çıkaracağız diyor, ona da eyvallah çekiyorsunuz.
canan kaftancıoğlu'nun atatürk'e katil demesi ve canan kaftancıoğlu'nun pkk lılara devrimci demesi hakkında da tek kelime etmiyorsunuz.
özgür özel'in seyit rıza beğenisi ve chp'li vekillerin musa anter'i anması'na da ölü taklidi yapıyorsunuz.

haaa; ama gelip de başımıza en büyük atatürkçü kesiliyorsunuz. yahu hassiktirin gidin oradan be. hassiktirin amına kodumun gavat liberalleri be. sizin dhkpc destekçisi kürtçü-alevici tuncelililerle dolu partiniz bu adamın kırk okka taşşağının tek bir kılı etmez. atatürk'ü de ağzınıza almadan önce o bok kokan ağzınızı bir güzel çalkalayın hele. chp'yi céxap'a çevirdiniz, hala millete atatürkçülük dersi veriyorsunuz utanmadan.
Seni kim takar dediğim bir Faşist. Kardeşliğimiz o kadar zorlarına gidiyor ki çıldırıyorlar. Evet çıldırıyorlar. Alevi ve Kürt kardeşliğinin kalesi CHP'nin HDP, iP, SP ile anayasa hazırlaması ve iktidara gelince bu faşizme karşı hazırlanmış anayasanın yürürlüğe girecek olması zorlarına gidiyor. Bu adamın en büyük söylemi ülkenin resmi dili Türkçedir maddesinin anayasadan kaldırılacak olması. Ne olacak yani? Şimdiye kadar kalkmadı da ne oldu? Başka bir büyük söylemi de CHP iktidarı kazanırsa ülkenin 25 Özerk yönetime bölünecek olması. Ne olacak yani? Ülke Özerk yönetimlere bölünürse ne olur? Milli bilinç azalır, ülkede her yeni gelen nesille faşist kalmaz. Bir de tutturmuş anayasadan Türk ifadesini kaldıracak CHP, HDP, iP, SP koalisyonu diye. Türk ifadesi kalıyor da ne oluyor? Bırakın bu işleri ya. Gerçekten bırakın. Atatürk milliyetçiliği diye bir şey mi vardı da biz bilmedik?
Chp ve iyi partinin ne haltlar yediğini gün yüzüne çıkartan cesur bir siyasetçi. Bazı konularda görüşlerimiz çelişebilir ama yanlış gördüğü noktada kendi partisi dahi olsa bunu dile getirmesi hangi görüşte ve ideolojide olursanız olun alkışlanacak bir durumdur.

Aslında bu beyefendiyle muharrem ince parti kursa iyi oy alırlar. Dediğim gibi görüşlerimiz uyuşmuyor olabilir ama Türkiye'yi amerika mandası yapmak isteyen chp ve fetöcü iyi parti gibi leş muhalefetlerden sıkıldık.
Kesinlikle Atatürkçü değildir. Atatürkçü dediğin Kemal Kılıçdaroğlu, Canan Kaftancıoğlu, Sezgin Tanrıkulu gibi Alevi önderlerinden çıkar. Atatürkçü olması için Türk milliyetçiliğini bırakıp Sünni olmaması lazımdı.
(bkz: kureysan kirmizisi) bu şahıs troll mü değil mi bilmiyorum. chp ve ip bu çalışmaları yaparken hdp ile yanyana görülmeyi bırakın adlarının birlikte anılmasını istemiyor. alevileri da telaffuz edip bir algı peşinde gibi.

yalnız alevileri kandırmak aleavi ritüellerini bilmeden cemevi görümlü propaganda yerlerinden gebermiş terörist bedeni kaldırmakla olmaz. zira "türküz türkü çığrırız" diyen alevi Türkmenler "kalkıp yaylasına yürümez."

azınlık soveniştlerinin bu çığlıkları çözüm sürecindeki erkekliklerine benziyor. meydanlarda tvlerde geçmişimize küfür edip geleceğimizi hipotek altına almayan çalışan bu artıklar bugün türk silahlı kuvvetlerinin suriye'de ırakta ve yurtiçinde gerçekleştiği operasyonlarla "türkü gücünü" piyadenin silahından çıkan kurşunla hissediyor. şanslı olanı ise demir parmaklar arkasında.

bu bir başka yazarımsıda hoca için Atatürkçü değil demiş hocanın kitaplarının linkini buraya bırakıyorum
ister alıp okur ister başka bir sey yapar,
https://www.kitapyurdu.co...f-dr-umit-ozdag/6670.html
iyi parti'den ihraç edilen büyük Türk milliyetçisi profesör. suriyeli sorunu ile ilgili güzel çalışmaları vardır. Ali türkşen de artık iyi partide olmadığı için iyi parti'ye olan sempatimi tamamiyle kaybetmiş bulunmaktayım. iyi parti'deki milliyetçilerin şutlandığının kanıtı oldu. aynı chp'deki ulusalcıların şutlanması gibi... seninleyiz hocam.
Alevileri Türk Milliyetçiliği, Atatürkçülük diye kandırıp onlara faşizm yapanlara karşı en güzel cevabı Atatürkçü gözüküp CHP'nin başına geçince Atatürkçüleri, Kemalistleri CHP'den atan Kemal Kılıçdaroğlu vermişti. Bizim Atatürkçülüğümüz Sezgin Tanrıkulu'nun Kürdistan Bayrağı paylaşımına karşı çıkılan, istanbul'da pkk motifli çocuk parkı yapılmasına karşı çıkılan bir Atatürkçülük değil. Yani bizler Atatürkçülüğün içinde Türk milliyetçiliği olduğunu düşünmüyoruz. Zaten biz Sosyal Demokrat Atatürkçüleriz. Önderimizde Kemal Kılıçdaroğlu'dur. Öyle olmasa Özgür Özel'in Seyit Rıza sevgisini belli ettiği dönem yeri yerinden oynatırdık. Öyle olmasa Canan Kaftancıoğlu Atatürk diyemediği zaman yeri yerinden oynatırdık. Öyle olmasa Büyük Önder Kılıçdaroğlu Selehattin Demirtaş'ı hapisten çıkarıp şeref madalyası takacağım dediğinde yeri yerinden oynatırdık. Bizleri çok yanlış tanımışsınız. Atatürkçülük bizim için Osmanlıya karşı yaptığımız isyanlar başarılı olmadığından dolayı ve Atatürk'ün Osmanlı dönemini bitirmesinden dolayı Sünni islam'a karşı kullandığımız bir söylem. Neyse konuya gelelim. Meral Hanım da büyük ihtimalle Türk milliyetçisi gibi gözükerek Faşistlerden oy koparırken partisindeki Türk Milliyetçisi, Türkçü faşistleri atma kararı almış büyük bir sosyalist önder. Eğer bu adam iP'de kalsaydı Türk isminin anayasadan kaldırıldığı, resmi dilin Türkçe olmasının anayasadan kaldırıldığı, Türkiye'nin 25 özerk yönetime bölündüğü CHP'nin iktidara gelince yürürlüğe sokacağı anayasaya razı gelmezdi. Gitmesi iyi oldu.
iyi partinin türk milliyetçisi çizgisinde olan tek insanı, idi.
https://www.youtube.com/watch?v=euvhYJmaT3A

Neymiş halktan gizli saklı anayasa hazırlanmazmış, Atatürk, Türk ismi anayasadan kaldırılamazmış, ülke 25 idari yönetime bölünecekmiş CHP kazanırsa. Ne var yane? Bizim kabemiz Kılıçdaroğlu'dur. Utanmaz faşistlere bak sen. 30 yıllık iran'a bağlanma projelerimizi yerle yeksan edecek kendince. Biz sosyal medyada size tık kazandırır mıyız ayol? isminizi anmayız, isminizi. Biz buralarda beyin yıkıyoruz da Atatürkçüler, Kemalistler CHP'den atılmış olmasına rağmen Atatürkçü takılıp CHP'yi iktidar yapmaya çalışıyoruz. Hahaayt. Sosyal Demokratlar iktidara!
Kaça sattın bu iran'a bağlanma davasını Ümit? Kaça sattın hı? Meral'a da yazıklar olsun biz Atatürkçü Kemalist demeden tüm vatan severleri CHP'den atmışız yıllar önce. HDP'yle ülkeyi 25 idari yönetime bölecek gizli anayasa hazırlayacağız, o hala vatan sever milliyetçileri atmamış. Sonra bu adam da bizim partide fetö'cü var, hdp'yle gizli anayasa hazırladı chp ve ip diyor. Ne varmış bu anayasada? Toprakları 25 idari yönetime bölecek madde varmış, Atatürk ve Türk isimleri anayasadan kaldırılıyormuş. Faşist işte ne anlasın bizim o çok aydın sosyal demokrat halkçı dilimizden. Halk dediğin Alevi ve Kürt kardeşliğidir. Bakın vatan sever, milliyetçi, Atatürkçü, Türkçü, Kemalist demedim. Ayık olun.
https://www.youtube.com/watch?v=PtD43McPIsA

Utanmadan Fetö'cü var iyi Partide, biz kuruculardan bile gizli saklı Kemal Kılıçdaroğlu Meral'i almış yanına HDP'lilerle masaya oturmuşlar anayasa hazırlamışlar diyo. iftiraya bak. Altı üstü 25 idari yönetime bölünecek Türkiye. Atatürk ve Türk ismi kaldırılacak. Ne olmuş yani?
bugün cnn türk'e çıkıp, yine akp'yi hoşnut edecekti ama olmadı.

hemen bir kenara attılar kendisini. zira önce 20 de çıkacaktı, tayyip konuşma yapınca 22 dedi. sonra da ortada görünmedi.

tanım: yükselişe geçen iyi parti'ye iftiralar atan kişidir.
Partiden kovulmuş. iyi de olmuş. Çağdışı düşüncelere sahipti.

(bkz: yallah mhp ye)