bugün

Zamaninda yeterince savaştık o yüzden cevabim hayır.
Söz konusu vatansa gerisi teferruattır.
Vatanı için canını feda edenlerin torunuyuz.
Sıra bana geldiğinde gitmezsem atam türk budunu boyum avşar boyu benden utansın.

Ama şimdi yapabileceğim şey; vatan için yaşamak onu geliştirmek için teknoloji üretmek. Evet.
canım feda olsun, bu güzel vatana.
Ülke topraklari tehlike altina girerse savasirim ama birinin egosu ve emperyal güçlerin taseronu olarak savasmam.
memleketi sıkıntıya sokan güruh düşünsün onu. ben savaşmam. oy vermek için okullarda birbirini iten kendine halk diyenler düşünsün onu. benlik sıkıntı yok. profesyonel yüzücüyüm ben.
hakiki savaş malum düzen ile olmalı, eğer bu sorunu çözemedikten sonra dış güçler ile savaşmanın bir manası yok.
şahsım için cevabı "hayır" olan soru.

kendim, ailem, yakın çevrem dışında kimse için savaşmam. verdiğim vergilerin yüzde yirmisinin bile bana geri döndüğünü düşünseydim belki bu kadar net olmazdım...
(bkz: savaşmayın sevişin)
Ben var savaşa gitmek, Suriyeli burada rahat rahat sevişmek. Oldu beyler, hemen çıkıyorum.
ülkenin başında her kim olursa olsun önceliğimiz vatanımızı namusumuzu korumaktır vatan biterse bizde biter baştaki tek değil önce vartanı kurtarırım sonra kim suçluysa elimden geliyorsa cezasını kendi ellerimle veririm.
görsel
eskiden belki ama bu saatten sonra taş bile atmam. umrumda olmaz. banane. vatandaşlıktan çıkartılmamı talep ediyorum.
amirin memurun köşeyi döndüğü

namuslu şerefli subayların ergenekon kurmasıyla içeri tikildigi

asgari ücretliden vergi bile kesilen

nerde gerzek gerizekali varsa memur amir şef yapıldığı

yetenekli zeki insanların olur olmadık işlerde çalıştığı

kadınların hergün şiddete uğradığı

3 5 yaşındaki kız çocuklarına bile yan bakıldıği

yalaka hırsız uğursuz vs kim varsa köşeyi döndüğü

allahi kandirma olayının meşhur olduğu

dinin siyaseti solladigi

insanların mutsuz umutsuz yeni güne uyandığı

fakirlerin ac yatıp
zenginin gecede 100.000 dolar harcadığı

ülke için mi öleceğim

hadi oradan....

belki eskiden di

hani mustafa kemal paşa bile bu günleri görse inanın kılını kipirdarmazdi..
kurtlar vadisi pusuda zaza dayinin bir lafi vardi

ben öldükten sonra kim yaşarsa yasasin..
her ülke aslında bir şirkettir, sizde bu şirketin çalışanı olarak görevinizi her zaman yerine getirmek zorundasınız. eğer şirket batmak üzereyse, onu kurtarmak herkesin sorumluluğu olur. o yüzden cevabım her zaman evet.
kendi ülkem için kanımın son damlasına kadar savaşirım.
Bu konu hakkında bir şeyler yazarsam sosyal mesafe kurallarına aykırı durumlar cereyan eder.

Fakat ben ülkem için savaşırım. Bakın ülkem diyorum.
Banane lan. Ülkeyi yiyenler savaşsın.
Şu süreçte bile sahip çıkmayan ülkeye için günahımı bile vermem.
zenginlerin çocukları bedelli yapıp gitmesin. fakirlerin çocukları da şehit olsun. bu adaletsizlik olduğu sürece zor sözlük. zenginler için mi savaşalım.