bugün

Türkiye ekonomisi hakkında konuşan iş Bankası Genel Müdürü Bali: Bu ülkenin sadece refahını paylaşmak, mutluluğunu paylaşmak için mi bir araya gelmiş bir topluluğuz biz ? Biz bir milletiz

iyi de ağam bu millet bu ülkenin hiç refahını paylaşamadı ki... Zaten üç kuruş maaş alıyor bu millet onu da Suriyelileri ve onların 20 çocuklarını beslemeye harcıyoruz.
Sanırsın ülkede kişi başı gelir Katar gibi 100.000 dolar
sözde kişi. başına gelir 11.000 dolar ama memur 1000 dolar alıyor en fazla, öğretmen alıyor 468 dolar. bana refahı paylaşıyoruz demesin kimse.

her dediğiniz olumlu cümlenin yalan çıktığını defalarca gördüm. boş lafa karnım tok benim.

not: 11k nın hepsini zaten almayı beklemiyoruz da biri 11 k alırken bi öğretmenin 468 alması ne kadar .. lan boşver öğretmeni daha nicesi var şu son kurla 200 dolara bir ay geçinen.
Altına imzamı atacağım sözdür helal olsun müdürüme.
ben de genel müdür olsam ben de derim. oturduğu kuleden aşağıdakileri nerden anlasın bu adam. mercedes e binip lüks bi evde yaşamıyor herkes.

alsın bi tarafına yapıştırsın o sözlerini. hiçbir anlamı yok.
Bunlar gerizekalıca sözler -böyle konuşarak piyasadaki panik ortamını daha da körüklersin.

Neresinden tutsan kopan bi söz.
Ne refahı? %51 aranızda bölüşünce bize Kalanı söylerdim de neyse.
nikah defterine imza atarken bile, iyi günde, kötü günde diyoruz da ülke meselesine gelince niçin saçma sapan fikirlere kapılıp malı kim götürüyorsa diyebiliyoruz anlaşılır gibi değil.