bugün

Şimdi TRT belgeselde bir program izledim ve otelleri turistlere ayarlama acentası vardı. Antalya'da tabi oteller, Fiyatlar 400 Euro, 600 Euro falan. Turistler aaa çok uygun hemen geliyoruz dediler. Ama var ya otelde yok yok. Benim senin gibi vatandaşların hayalinde göremeyeceği yerlerdi. Direkt aklıma Euro 16 liraydı demi zihni abi demek geldi. Yani tam anlamıyla alkışlık bir senfoni.
sadece turistler değil, almancılar da yer.
balla beraber.
aslinda otel sahibi yer.

turistin önüne görkemli gözüken ama tatsiz tuzsuz yiyecekler konulur. (abartmiyorum) kuru fasulye ile türlü yemegi ayni tada sahip olur mu? peki sütlacla profiterol?
iki bardak raki icip; cakirkeyf olup icmeyi birakan adam, bir sise 70´lik iciyor, yine de birsey olmuyor.
yani; turist bir sekilde kaziklaniyor ve bunun farkinda degil.

olan, otel calisanina (halka) oluyor. hem aldigi ücret cok az, hem müsterinin agiz kokusunu cekiyor, hem de patronun dirdirini dinliyor.
parayi cukkalayan, yine otel sahibi oluyor.
aynı programa ben de denk geldim 1 ay kadar önce, geceliği benim maaşımdan fazla olan otel için 80'lik iki yavşak gavur "aaa çok ucuz 80-90 gün konaklarız biz burada" deyince, ana bacı kaynana kayınço beşikten mezara çok sağlam sövdüm, televizyonu tuttuğum gibi camdan aşşağı atasım geldi sonra düşündüm televizyon da en az 3 maaşım kadar oldu vaz geçtim...
ya ben çok fakirim ya da bu gavurlar acayip zengin...çözemedim ben bu matematiği...
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar