bugün

Malesefki batının etkisiyle Ülkemizde kültür yozlaşması her geçen gün artan bir sosyal sorun haline gelmiştir.Büyükşehirlerin merkezi yerlerdeki pek çok işyeri isminin yabancı olması, gençler arasında anlaşılamaz ingilizce kelimeler kullanmadaki artış bunun en bariz örneğidir. Bunun daha basiti müzik kültürümüzdeki değişikliktir.Son yıllarda gençliğimiz rap, pop, rock vs. ruhsuz müzik dallarına yönelmektedir.Eğleniyor gibi görünselerde ne dinlediklerini kendileri bile anlamamaktadırlar.Türk Halk Müziği ise neredeyse nadir dinlenen müzik haline geldi, dinleyenler ile neredeyse dalga geçilir hale geldik.
Bu bağlamda temel eğitimin verildiği ilk ve orta okulda gençlere yerli kültürümüz aşılanmalıdır.Benim şahsi görüşüm ingilizcenin ilkokula inmesi yanlıştır.ingilizce bir araştıma dilidir.Zaten herkes zorunlu ders almasına rağmen, üniversite bitiren bile ingilizceyi unutuyor.Kaldıki herkes araştırmacı olacak diye bir şey yok.Bana katılırsnız katılmazsınız bilemem ama şahsi kanaatim ilk,orta, lise ve üniversitelerde ingilizce seçmeli ders kategorinde olmalıdır.Neticede ingilizce öğrenmek isteyen zaten bunu tercih edecektir ve kendi isteğiyle daha başarılı olacaktır.Böylelikle eğitim ve öğretimde zamanımız boşuna heba olmaz.