bugün

Meb in sadeleştire sadeleştire yakında öğrencinin öğretmeni dövmesini serbest duruma getireceğinden bu önerme yanlıştır. öğretmeni korumayan bir kurum olan meb zannediyor ki bütün öğretmenler terminatör ve öğrencileri öldüresiye dövmek istiyor. dayak olayının kalkması hatta öğretmenin çocuğa bağıramayacak duruma getirilmesi sonucunda dövmesi değil dayak yemesi söz konusu olmuştur.
öğretmenlerin işlerinin zor olduğunu düşünsem de dövme olayını kesinlikle yanlış buluyor ve öğretmenleri süper dadı programını izlemeye davet ediyorum.

(bkz: süper dadı)
çok elzem bir durumdur. dayak yemeyen öğrenciler gün gelir öğretmenine pala yada bıçak çeker.
kendilerinin de bir zamanlar öğrenciyken dayak yediklerinin göstergesidir.
hangi öğrencisini dövme yaptıracak. bence gereksiz eylem. tüm öğrencilerini dövme yaptirsa adamın vücudunda yer kalmaz bi kere.

özetle, saçma bulduğum, desteklemediğim eylem.
velilerin eti senin kemiği benim demesinden kaynaklanan dövmedir.
Neyi sorgulamamız gerekecek şimdi, neyi kınayacağız? Sadece kınayıp geçeceğiz elbet. Temelimizi düzeltmemiz gerekirken yine başa dönüp aynı şeyleri sarıp sarmalayacak mıyız? Bence evet. Bunu da atalım meslekten, diğerleri elbet onlar da var. Daha geçen gün "eşofmanlı kızlara azıyorum" diye orospu çocuğu ve bunun gibiler de dahil. Eğitim bozuk, hukuk bozuk. Yama yapıyoruz sorunlara yama. Üstünü kapatıp geçiyoruz. Yanlışlarımız çok. Telafi isteğimiz hiç yok. Neyse bu da gelir geçer. Milletçe hafızamız 21 gün. Unutur geçeriz. Sonra yeni olayda bir daha kınarız. Bir eğitimci adayı olarak çok iş düşüyor farkındayım. Ama zor. Kim haklı, kim haksız ayırt etmek zor. Ah be hocam, ne gerek vardı. Neyse iyi günler sevgili yazarlar.
Darp sucudur. Yarglanmalidir. O kadar kolaysa her sinirlendiginde bir iki tokat atmak ben de her canimi sikanin cenesini kirarak devam edeyim hayatima.

Tabii burada siddete maruz kalan kisi de onemli. Yoldaki iki adam birbirine tokat atmiyor ogretmen konumunu kullanarak ogrenci uzerinde baski kurarak ona vuruyor. Bu da sucu arttirici bir etken olmali.
hatırlıyorum da ilkokul 1. sınıfta dayak atan hocamız vardı düşün 1. sınıf. kimse de gelip şikayet etmezdi. niye etsin ki alt gelirli bir aile aman hocam yaman hocam o ki şehirli hoca böyük kişi ululardan ulu. öyle kazımış herkes bilinçaltına. ama ne zaman yavaş yavaş alt gelir de ortalarda buluşma düzeyine ulaştı ( ekonomik olarak değil ) örneğin asgari ücretli eskiden 7-8 karın doyururken şimdi her evde en az 2-3 kişi çalışıyor eve giren para artıyor cebe giren değil yani. neyse asgari hayatın getirdiği orta düzey sosyalleşme, eğitimin minumum lise düzeyine çıkarılması, kadınların iş hayatına daha çok atılması, şehirde ki sıkmayan muhafazakarlık düzeyi, haliyle biraz daha hayata bakış açısını değiştirdi.. tabii ki sosyal medyanın bu kadar yaygın kullanılması da büyük etmen.. milletin çocuğu değerli artık belki o dayak yiyenin ailesi çocuğunun dövülmesini aşırı bir şey olarak görmüyor olabilir belki bizi de dövdüler deyip olayı büyütmemiş olabilir de. lakin sosyal medya da insanlar pek bir duyarlı oldu. yüksek düzeyde duyarlı olmasa bile bu kişiler yüksek''duyarlı'' hale getirildi. yani siz bir video izliyorsunuz belki bu olay yanı başınızda olsa tepkiniz bu kadar büyük olmayacak ama sosyal medya da illaki bir duyarlı olma zorunluluğumuz var ya hani.. allah korusun bir meriç bir melisa sizin o olay hakkında ters düşündüğünüzü kendi sayfasında post atsa hayatınız bitecek, gelsin linç kampanyası. o yüzden sizde bu işin asgarisi neyse o kadar duyarlı olmak zorunda hissediyorsunuz hissediyoruz! sosyal medyada......... hal böyle olunca olayla alakası bile olmayan tipler her gün ipe sapa gelmeyecek mevzuları gündeme çok güzel bir şekilde taşır oldu.. bazen görmüyor değilim bir baba ve bir kız çocuğu çok güzel şekilde iletişim kuruyorlar en azından bize davranılan muameleden bin kat daha güzel bir iletişim şekli ortada herhangi ters bir durum yok kız çocuğu gayet özgüvenli. lakin bir yerlerden fitnelik arayıp kendine göre yorumlayıp onu da allayıp pullayıp duyar kasabilen insanlar var sosyal medya da.. diyelim ki ailenden biri ile kavga ettin tartıştın ya da ne bileyim aile içinde olur belki baban bir fiske atıverdi belki sen kardeşine istemeden de olsa vurdun incittin ansızın bir bakmışsın olay kamu davasına dönüşüvermiş ne oldum demeye kalmadan kendini içeride bile bulabilirsin.... velhasıl şiddeti kesinlikle tasvip etmiyorum lakin bazı olayların da astronomik derece de abartıldığını düşünüyorum.
keşke sadece kpss puanına bakılmasa, tek kıstas bu olmasa ama işte. çok sayko öğretmen tanıdım hala da etrafımda ulan bu adam nasıl öğretmen olmuş dediğim bir sürü insan var.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar