bugün

Bir de yok ben sabahçı olucam yok ben öğlenci olucam yok ek dersim az çok diye kavga ederler. Paragöz tipler. Evet.
Herkesin gözünün kaldığı bitmek bilmeyen, olmayanın çenesini yorduran sorunsaldır.
Çok meraklısıydınız öğretmen olup da siz de o kervana katılsaydınız dedigim durum-yerse-.
Ögretmeninden aldığı eğitim sonucu matematik öğrenmiş daha sonra da bunu ögretmenlerin kac ay yattığını hesaplamak için kullanmış. Enteresan.
Alti ay degil iki bucuk ay.
12 ayın 15 ayı tatil yapmaktalar. yanlış bilgi.
Ilk entryi giren yazar yememis icmemis tahtilleri bucuguna kadar yazmis.
Ilk entryi giren yazar yememis icmemis tahtilleri bucuguna kadar yazmis.
(bkz: 29 ekim tatilinin 4 gün olması)

Sanki doğru bir tespit.*
oda birşeymi öğrencilerde aynısını yapıyor amk.
aldıkları para haram zıkkım olmasın.
öğrenciler de aynısını yapıyor ama üstüne para alamıyor. ah ah gözün kör olsun kpss.
Ama diğer altı ayda bin tane veletle uğraşıyolar.
Benim teyzem imam hatip lisesinde biyoloji öğretmeniydi ve haftada üç saat derse giriyordu. 3 saat!! Aldığı maaş, tüm haklar tamdı.

O kadar rahattı ki dershaneden gelen daha yüksek ücretli teklifi bile reddetti, uğraşamam dedi.

Hakikaten bu aralar öğretmen olmak var.
Ohh mis gibi. Kiskandin mi canim.
6 ay degildir. 13 aydır. Evet hepimizden gizlenen gerçek budur.
çalıştıkları kalan 6 ayda ise işe geç kalarak dersleri boşlayarak öğretmen odasında geyik yaparak geçer.evet.
6 ay tatil yapıyorlar eyvallah. Kalan 6 ayda da bir şey yaptıkları yok. Bir işe yarasalar için yanmaz. O kadar okul okudum. işini düzgün yapan öğretmen görmedim. Mutlaka vardır ama çok az.
şerefsizliktir. ey öğretmenler haketmediğiniz yatarak aldığınız zamandaki paraları geri verin.
6 ay olduğunu mu sanıyorsunuz.
konuşmaya gerek yok. gelin kpss'den 91-92 puan alın olun sizde sözde 6 ay tatil yapın.

(bkz: su çok güzel sende gelsene)
sekizinci sınıfa giden bir kız öğrencim yanıma geldi ve öğretmenim ailem ablamı okutmadı beni de okutmayacak acaba bu benim teog sınavımı etkiler mi diye sordu. o anda hocam benim okumam için bana yardım edin demek yerine o kadar naif bir ruhla hocam sınavıma etki eder mi diye soruyor. müdür beyle görüştüm okumak konusunda ailesi ile problemler çözüldü. ve öğrencim artık okuyabilecek düşünebiliyor musunuz? evet göreve başlayalı bir ay oldu. ve evet biz altı ay yatıcaz. hiç bir iş yapmadan hemde. buna inanmaya devam edin dostlar. süre olarak ne kadar çalıştığının önemi yok içini doldurabilmek önemli vesselam.
doğru olup olmadığını bilemem ama hakikaten 90+ almadan bu konuda atıp tutmak olsa olsa zenginin malı züğürdün çenesi durumudur. esas önemli olan eğitimin planlanması ve kalitesidir.

bence konu ales sınavı yapılmadan öğretmen alınmamasıdır. üniversite eğitimi almasanız da yaşarsınız ama ilköğretim eğitimi olmayan bir çocuk ya katil ya da terörist olur.
insafsızlıktır.
52 hafta
Her haftada 2 gün haftasonu tatilleri
Bir de ek bir gün boşları oluyor lisedekilerin.
7 günde 3 gün tatil.
Bir ayda eder sana 12 gün tatil
8 ay okul
12 x 8 eder 96 gün tatil
Bir de ek 60 gün tatil.
Bayram, yılbaşı falan 15 gün tatil desek düz hesap

96+60+15 = 171 gün

Azmış be. Bayağı azmış.
Kimsenin sikinde değildir.
güncel Önemli Başlıklar