bugün

bizim milleti ıslah edemez. olsa harika olur ama kolay paraya tapan bu karaktersiz zihniyete yüksek lisans da yaptırılır, bir bok öğrenmeden ve öğretmen bilinci taşımadan atanırlar. önce kafayı değiştirmek lazım.
eğer doğruysa.

--spoiler--
you fucked up guys
--spoiler--
bir öğretmen adayı olarak kağıtta güzel olan ama uygulamada sorun çıkaracak sistem olduğunu düşünüyorum. türkiye'nin her zaman sorunu bu olmuştur. teoride her şey aslında dünya standartlarına yakındır. ancak uygulamada bu gerçekleşmez. bunun sebepleri çeşitlidir. insanımızın şark kurnazlığı, ben merkezcilik, aç gözlülük, nüfus çokluğu ve bu nüfusu kaldıramayacak ekonomik sistemdir.

hep aynı şeyi söyler dururuz. eğitim sistemi çok saçma aga yeaaa. hayır teoride sistem finlandiya'ya benzerlik gösterir. yapılandırmacı eğitim anlayışı hakimdir türkiye'de. ancak uygulamada başarılı mıyız? tabii hayır. finlandiya neden başarılı ? az önce yukarıda saydığım sorunlar onlarda yok. peki bu sorunları nasıl ortadan kaldırırız ? düzgün bir eğitimle gelecek nesilleri yetiştirmekle. paradoks budur işte.

sonumuz hayrola.

edit: bu arada son sınıflara uğramasın dediğim zorunluluk. yapmayın lan zaten mülakatla bir şoka uğradık. *

edit2: az önce bizim coğrafyaya ait bir şey yaptım. şark kurnazlığı. durduramıyorum efenim.
Önce o öğretmeni hak edecek alt yapıyı oluşturun okullarda, ondan sonra bu işlere kalkışın dediğim iddiadır.
ekmek aslanın kuyruğunda dedirtecek cinsten.
Bunun yerine ilkokul mezunu olup milletvekili seçilmeye çalışırsanız daha az çaba sarf edersiniz.
Kısaca öğretmen almak istemiyoruz deseniz daha iyi olurdu bence. Ogretmen mühendis vb alım yapmiyorsun bir de her il e üniversite açıyorsun işsizlik sayısı dusuk ciksin diye. Keza Okuyup da işsiz kalan da milyonlarca insan var ülkede.
Nabi avcı gibi ismet yılmazın da seks hayatının iyi gittiğini düşünmüyorum.
Söyleceklerim bu kadar...
zorunluluk olur yada olmaz, onemli olan nokta su:yuksek lisans yaptigi halde atanamayacak olan ogretmen olacakmi, ki olacaktir bu ogretmenin potansiyel katil olma sansi baya yuksektir.
ya dayıoğlu bi yüksek lisans diploması lazım oldu da şu kartla bi partiye gitsene yazıcıdan alsınlar.