bugün

Genelde şanslıdırlar ebeveynleri bilinciyle ne yapmaları gerektiğini belirtir meşela boyle çocuklar caliskan oluyorlar burda annesi öğretmen babası dış hekimi olan bir cocuk ankara fen abisi ankara fen ısteee.
Doğuştan şanslı kişi.
genelde şımarık olan çocuklardır.
bende öğretmen çocuğuyum ama aksine hiç derslerim iyi değildir, öğretmenler tarafından da kayrılmam. genel konuşmamak lazım.
Doğuştan nah şanslı olan kişilerdir.
Emeğinle yüksek not alırsın sıçarlar azına. Başlarım böyle evlatlığın ızdırabına. Babam herkese 100 veriyorsa bana 50 verirdi. Sınıfta a kişisi bağırsa evladım, öğretmen çocuğu bağırsa ceza. Ödev yapmama şansın yok. Bir de sınav kağıdı çalmaya çalıştıysan köpek arkadaşların için yakalanırsan yedin ayvayı. Şansmış...
(bkz: sadece öğretmen çocuklarının anlayabileceği 17 şey)
Bilgisayarda yazili sorularini kendi parmaklarinizla yazarsiniz ama talihsizlik su ki babanizin gorev yaptigi okulda okumuyorsunuzdur.
Ebeveyni ile aynı okulda ise şanslı çocuktur, hiç bir şekilde sınıfta kalmaz ve zayıf getirmez.
özel ders almada sıkıntı çekmeyen kişidir.
Ilkokuldan beri yaptigim her yanlista yuzume vurulan gercektir:

"Bir de ogretmen cocugu olacaksin!"

Universiteye kadar devam etti. Babamin lisede dersime girmesi ise tam bir felaketti. Belki caliskan bir ogrenci olsaydim daha farkli olurdu.