bugün

karar vermenin basit ama olabilmenin zor olduğu bir durumdur. evet.
Daha şimdiden kaybettin.

Atanamama, işsizlik ve Sürünmece is loading.
elimde tekrar okuma fırsatı olsa yine öğretmen olamzdım yıllarca oku beynin yanana kadar sonuç atanama haydi atandın diyelim 10 larca veletle uğraş ki ben gürültü sevmeyen biriyim hiç çekilmez.
Bu bakış açısındaki öğretmen de ne öğrenciler yetiştirir. Tam bu ülkenin istediği profil oluşacak desene çok doğru karar
Bundan 6 yıl önce aldığım karardır sonunu merak ediyorum.
Bence olmayın. 275 soru %50 etkiliyor. 45 dakika mülakat %50 etkiliyor. Tamamen bir kumar.

Ayrıca MEB bakanı öğretmen akademileri projesi diye bir proje ortaya attı. 4 yıl boyunca gördüğünüz 2000 saat eğitim bilimleri yetmiyor. Kpss puanı ile öğretmen akademilerine alınıp 550 saat daha ders görüyorsunuz. Bunun üzerine 3 yıl da kadroya alınmadan çalışıyorsunuz. Evet, kadro olmadığı için tam maaşla değil. Ondan sonra '' Belki '' kadroya girip öğretmen olabilirsiniz.

Kulağınıza kolay gibi geldi mi?
(bkz: bir hobi olarak karar vermek)
(bkz: bir iş olarak sürekli karar vermek)
(bkz: öğretmen olunmaz doğulur)
Bacım ne zırladın ya sabahtan beri öğretmen kelimesi geçen her başlıkta bitiyorsun. Paşa torunu olmaya gerek yok mevzuat belli gerekli lisans bölümlerinden mezun ol, staj yap, KPSS ye gir gk gy 120 soru, eğitim bilimleri 80 soru, öabt 75 soru, sonra mülakat.

Yapman gerekenler bunlar. Yaşadığın konforlu şartları bırakıp dağın başında bir okula gitmeye de hazır ol, bu devrin şımarık ergenlerini eğit söz sana o çok gelen maaşımdan 1 adet yatıracağım.*
Yüksek lisans yapıp Ales ve yds sınavından yeterli puanı alıp üniversite kadrolarına başvurarak ilk adım atılır. Diploma puanı + Ales puanı + yds puanı + mülakat sonucu yapılan sıralamaya göre olur veya olmasıniz. Doktora yapmak şansınızı yükseltebilir.
karar vermekle olmuyor o işler icraat gerekir.