Atatürk yolunda öğrenciler yetiştiren hepsine teşekkür ediyor, günlerini kutluyorum.
Varsa öğretmenler günleri kutlu olsun.
Yüksek saygı eskidendi. Hangi şehrin hangi bölgede olduğunu bile bilmeyen z kuşağı öğretmene saygı mı duyalım?
Kutsal bir meslek yapan yazarlardır. Yüksek saygı hakederler.
Ben de gizli öğretmenim ama burada mühendislik yapıyorum.
Özel ders mi lazımdı?

Sözlükteki yazarlardan öğretmen olanları saptama başlığıdır.
Geçen sana çakmıştım, yalan söylüyorsun...
öğretmenim ama çaktırmıyorum.
gerçekten analitik düşünebilen iyi bir nesil yetiştirmek ve zihinleri özgür kılmak için öğretmen oldularsa saygı duyulacak yazarlardır. öğrenmeyi, öğretmeyi, bilgiyi severim, bunlarsız hayat boştur. ama polis mantığıyla "garanti meslek" diye girdilerse uzak olsunlar.
Yüreklerinde Atatürk sevgisi varsa, faşist değillerse hele ki bir de allahsızlarsa candır. Yoksa 657 nihayetinde sene sonu kullanılmış amortisman say gitsin.
Benimdir.
Evet çok tatilimiz var, evet yata yata para kazanıyoruz, evet işimiz çok rahat...

Bi tarafınıza mı Battı, pardon? Siz de olsaydınız öğretmen... Ha tercih etmemişsin, beğenmemişsin zamanında; o zaman dil uzatmayı keseceksin.
Mesleğimi seviyorum ve herkese tavsiye ediyorum.
bazen özendiğim yazarlardır. üniversite tercihlerinde son anda tercih dışı bırakarak olma hakkımı kaybettiğim ama şuan staj yapan ya da atanan arkadaşlarımı ve öğrencilerini gördükçe bi içimin gittiği meslek.

edit: buna da mı eksi? yok artıık.!!
okul bitince ben olacağım ama nah yaparım.hayatta para kazanacak daha iyi işler varken.
Benimdir.
Bu arada yukarıda biri resmen kusmuş sözlüğün içine.
idim, birkaç gün sonra artık sona erecek.
Öğretmenlik bir sike derman olamamış insan mesleğidir, çoğu egosu götünden fışkıran, basit, aptal insanlardır. Hayata karşı kaybettiklerini, ezikliklerini öğrencilerden çıkarırlar, asla saygı duymam. Sikimde değilsiniz, siktiğimin öğretmenleri, basit insanlar.
aday adayıyım, başöğretmen olcam.
(bkz: mühendis olan yazarlar)
iki yıl sonra olacağım inşallah. iki ayrı dersin öğretmeni hem de. kardeşleriniz umarım bana düşmez beyler.
Kendilerini ifşa etmemeleri gereken yazarlardır, malum sözlük ahalisi pek bir saldırgan oluyorlar.
Fransızca öğretmeni bir adet ressam yazarım. iki çizerim, bir yazarım.
götü kurtarmış yazarlardır.
Direkten döndüm.
Sözlüğün iyice ilim irfan yuvasına dönmesinde etkili olan öğretmen yazarlardır.
Hele bir tanesi benim için çok özeldir. 00:01 itibariyle öğretmenler gününü kutlarım.
şimdi değil seneye.