(bkz: bootstrap paradox)
(bkz: the red pill) devrime yol açmıştır.
victor hugo nun notre dame ın kamburu romanını, gotik mimarili 19. Yy da çok çirkin ve kaba bulunan ve yerine daha saygıdeğer bina yapılmak istenen bu kiliseyi yıkılmaktan kurtarmak ve halkın ilgisini yeniden ona çekmek için yazdığı.

Kaynak: 13 mart 2018 hıncal uluç gazete köşesi.
çomarlar öpüşen çift gördüklerinde sarımsak görmüş vampir gibi oluyorlar.
ufku zerre kadar açmaz bu bilgi ama aklınızda bulunsun öpüşürken tıslayan birini görürseniz bilin ki o çomardır.
sos in açılımının save our souls olduğu gerçeği.
bilirsiniz efes pilsen bira şişelerini, bu şişelerin tombul yapılmasının sebebi makattan içeri girememesi içinmiş. ince yapılan şişelerden dolayı bir çok içiçi sarhoş olduktan sonra şişeleri makatlarına sokması sebebiyle hastaneye kaldırılmışlar. buna önlem alınması için şişeler tombul yapılmış ve bu şişeyi göte sokup hastaneye kaldırılma olayı %90 azalmış.

bilim bee
geçenlerde yamaha mt-10 u inceliyorum. youtube da şöyle bir videoya denk geldim.

https://youtu.be/UXC_iVYZm-0

anlam verememiştim. meğerse adam polisten kaçıyormuş. 1.21 de sağ aynadan belli oluyor.

şimdi hayat daha yaşanabilir benim için.
kızları anladığımızda ufkumuzu çok genişletir bence geldik gidiyoruz onları hala anlamıyoruz.
Rahmetli babamın genç olduğu zamanlarda Kıbrıslı bir bakan ile tartışmış olması ve bakana yumruk atması. Sonra brifing vermesi ve Kıbrıs gazetelerine "Ben bir konuşursam o bakan Kıbrıs'ta duramaz." Demesi. Sonra barışmaları ve yıllar sonra o bakanın, Kıbrıs'ta yargılanmakta olan bakanlar arasında olduğunu öğrenmek.
Tuvaletinizi her gün iş yerinizde yaptığınızda yıllık ortalama 500 tl kar ediyormuşsunuz...

iş yeri sahipleri yandı...
Kediler patilerinden terlerler.
E=mc^2 nin aslında tamamlanmamış ve yanlış bir eşitlik olması.
evrene oranla kum tanesinden bile milyonlarca kat küçük bir toprak parçasının üzerindeyiz .

al senin olsun yani .
elektronik devrelerin giriş ve çıkış mantığıdır. resmen internet gibi karmaşık bir teknolojiyi ampul açıp kapamaya indirgememi sağladı.
Dilimizi burnumuza değdiremiyor oluşumuz.
ajdar anık ve bekir bozdağ benzerliği.
Biraz önce okuduğum bir kitapta aynen şu cümle geçmektedir:

"Dünya haritasına hiç dikkatli baktınız mı; 30 milyon km2 olan Afrika kıtası küçücük gösterilir. Örneğin Grönland'dan 14 kat büyüktür ama haritaya baktığınızda Grönland sanki afrika'dan 14 kat büyük gibi görülür. Buna "ırkçı haritalar" deniyor. Bu algının amacı geniş tarım arazisi olan afrika'yı sömürmeye devam etmek."

Sağlamasını yapmak için baktığımda Afrika 30 milyon km2, Grönland 2.1 milyon km2 olduğunu gördüm.

Alın size örnek bir harita.

görsel

Şaşkınım. Üzgünüm..
Sivrisinek kovucu spreyler denildiği gibi sivrisinekleri kovmaz. Sadece sineklerin sizi görmemesini sağlar.
süt ve meyve suyu şişelerinden filan bardağa doldururken o ağız kısmını yukarı getirmek etrafın ağzına sıçılmasını önlüyor.
Reklamlarını görüpte umursamadıgınız zayıflamaya takviyesi olan shakeler inanılmaz iştah kapatıyor.
Çaya batırıp yemeden önce bir daha düşünün.
görsel
Akdeniz ve Güney Afrika açıklarında yaşayan ve sırtındaki altın rengi çizgileri sayesinde tanınan Sarpa Salpa türünden bir balık yenildiğinde lsd türünden halüsinasyonlara sebep oluyor.

Fransa’da bu balıkların kafasını da yiyen iki turist, hastaneye kaldırılmış ve tam 4 gün boyunca halüsinasyon ve kabuslardan kurtulamamıştı. Salema Porgy balığı aslında zehirsiz bir balıktır. Otçul bir balık olan Salema Porgy, oldukça zararlı toksinler içeren Caulerpa Taxifolia yosunları ile de beslenmekte ve bu yosunlardan aldığı toksinler nedeni ile yenildiğinde halisünasyon gibi yan etkiler gösterebilmektedir.
görsel
görsel
Bilemiyorum kaç katına çıkarır, velakin karmaşıklığı ve zaman kaybını önlemek adına; yakın bir arkadaşımın yapmış olduğu şeydir,çorabının aynı renk ve aynı çiftinden bir sürü almak ve bu çorapları giymek.
estetik ve zevk anlayışını bir noktada hiçe saymak olsada, çorap lan bu liyakatmı hak ediyor deyip. görünse ne görünmese ne hesabı giymekte haddinden rasyonel geliyor bana.
Hem zamandan aynı zamanda kargaşadan kurtarabilir eğer çok hareketli bir hayat sürüyor iseniz.
Sahi çorap lan bu.niye bu kadar çok yazdım.