bugün

öğrencilerle ilgili olarak her türlü etkinlik, haber, duyuru, vs. gibi paylaşımları yapacak olan haber sitesidir. siyasi, gündemle alakalı, eğitim başlıklı, kültür-sanat temalı her türlü olay bu sitede yer bulacak ve insanların ulaşabilmesi için çok büyük bir kaynak olacak. en büyük özelliği ise tamamen öğrencilerin elleriyle kurulmuş olması ve öğrenciler tarafından bu konuda yapılmış en kapsamlı site olması.

bu cumartesi günü kendi bünyesinde çalışacak, "öğrenci" haberciler, gazeteciler için usta gazetecilerin seminer vereceği, kokteylle taçlandırılacak bir etkinlikle tanıtımı ve açılışı yapılacaktır.

not: bu siteye haber, bilgi, fotoğraf yollamak için gönüllü olabilecek ve bu eğitimi almak isteyen arkadaşlar mesaj yoluyla ulaşabilirler.
öğrenci haber ajansı açılıyor
gönüllü muhabirlerle buluşuyor!
http://www.ogrenciajansi.com

öğrenci gençlik sendikası olarak kurulduğumuz günden beri sokaklarda, kampüslerde, amfilerde öğrencilerin sesi olmaya çalıştık. öğrenci gençliğin hak mücadelesine yeni bir soluk getirmek için çalışmalarımız hızla devam ediyor. sendikal mücadelemizi 29 ilde, 35 üniversitede örgütlü gücümüzle sesimize ses katarak sürdürmeye devam ediyoruz.

öğrencinin sendikasından sonra haber ajansı da kuruluyor

kuruluş çalışmalarımız sürerken bir yandan da "öğrencinin sendikası olur mu?" sorularına cevap verme gayretindeydik. bu sorulara bir yenisini daha ekleyerek cevap verelim istedik. öğrencinin haber ajansı olur mu? evet, olur. i̇letişim teknolojilerinin hızla ilerlediği bir dönemde haberin de herkese, en doğru, en hızlı şekilde ulaştırılmasının önemi de bir hayli arttı. tüm basın yayın kuruluşları bir yandan da internet siteleri üzerinden haberleri ulaştırmaya ağırlık veriyor.

ancak bir yandan da gençliğin ve öğrencilerin bu haber kanallarının hiçbirinde hak ettiği kadar yer bulamadığını düşünüyoruz. hem siyasal hem de sosyal gerekçelerle gençliğin haberleri kamuoyuna yansıtılmıyor, adeta bir sansür uygulanıyor. medyanın bu taraflı tutumu karşısında biz de öğrenci gençlik sendikası olarak boş durmadık ve öğrenci haber ajansı kurma kararı aldık.

kurmasına kuruldu da nasıl çalışacak?

genç-sen olarak 35 üniversitenin öğrencilerinin sözünü kendi yönetim organlarıyla bir bütün olarak temsil ediyoruz. 35 üniversiteden şimdi de ajansımız için muhabir arkadaşlarımız canla başla çalışacaklar. bunun yanı sıra kendi üyelerimizin dışında başta iletişim fakülteleri öğrencileri olmak üzere gönüllü öğrencilerle muhabir ağımızı güçlendireceğiz.

muhabir arkadaşlarımız bulunduğumuz tüm üniversitelerden haber, fotoğraf ve videoları editörlere ileterek sitede haber akışını sağlayacak, basın yayın kuruluşlarına mail yoluyla düzenli olarak haber servisi yapılacak. kendi üyelerimize de günlük haber bültenimizi mail olarak ileteceğiz.

kampüslerin sesi birbirleriyle buluşacak

haber ajansımızın bir diğer amacı ise öğrencilerin yaşadıkları üniversiteden, ülkeden ve dünyadan öğrencilerin gözüyle doğru habere ulaşmasını sağlamak olacak. bir kampüste eğitim alan öğrencilerin başka bir kampüste neler olduğunu öğrenmesine, deneyimlerini paylaşmasına ön ayak olacağız. öğrencilerin yaptıklarını ve yaşadıklarını ön plana çıkartarak kabuklarını kırmalarını ve bu sayede üniversitelerin kabuğunun kırılmasını sağlamayı amaçlıyoruz. bilgi nasıl ki özgürleştirirse haberin de bu özgürleşmeye bir katkısı olacaktır. hepimize kolay gelsin...

açılış kokteyli ve
gazetecilik forumu
katılımcılar;
ahmet tulgar (birgün)
bora balar (kanal d haber)
erhan üstündağ (bianet)
ertuğrul mavioğlu (radikal)
murat çelikhan (gazeteci, yazar)
mehmet kaçmaz (fotograf vakfı)
tolga korkut (bianet
14 Şubat 2009 Cumartesi günü tanıtım toplantısı yapılacaktır:

Öğrenci Haber Ajansı