bugün

seni seviyorum gibi anlamını yitirmek üzere olan bir söyleyiş.

en kötüsü de bir zamanlar olduğun halini ya da halinizi özlemek. kim ile olursa olsun. geri gelmeyecek bir zaman dilimi ve tekrarı olmayacak o hisler. yaşarken özleyeceğini bilsen ne değişirdi acaba hep merak ederim. benim aklım başıma hep sonradan geldiği için özleyebileceğimi farkedemiyorum. hoyrat davranıyorum. hep bulunduğum zamandan önceki bir zaman dilimini özlüyorum.

herkes özlenmez mesela. hala iletişimde bile olsan aynı kişiyle bir zamanlar daha yakın olan iletişimini özlersin. şu an konuşmadığın halde kimilerinde özleyecek pek bir şey bulamazsın.
sevdiğini söylemek gibi özlediğini söylemek de ağır gelebilir. ne şekilde ne kadar ve nasıl özlediğini anlatmak zordur. ve karşı taraf bunun ağırlığı altında kalabilir.haklıdır. çünkü o da özlemek zorunda değildir.
Özlem Çok acı veren bir duygudur. Acı verir (en azından ben şu an onu yaşıyorum). Ellerimden kayıp gidene olan duygudur ve söylediğim her "özledim"in aslında duvardan dönme olayıdır şu an beni uyutmayan.
Kişinin kendi kendine edebildiği en samimi itiraftır.

Özledim...
Keşke özliyebilceğim biri olsada buraya yazsam. Bütün duyğularımı kaybettim sanırım.
artık bu özlem bu hasret beynime çakılan bir mil gibi, dayanamıyorum.
özledim seni bebeyim gülüşünü , sarılışını kahkahalarını , benimle oluşunu , kokunu özledim.
insan ruhunun kangreni.
Hoşt köpek.
Bir kelime hem sevgiyi hem mutluluğu hem hasreti hem heyecanı bir arada barındırır mı demeyin. Özlemek işte böyle içinde her şeyi barındırıyor. Özledim demek özledim diyebilmek. Bazılarınıza çok basit gelebilir. Basite indirgeyen insan sevgiden yoksundur. Bunu asla basit algılamamak lazım . Herkes sevemeyeceği gibi herkes özleyemez.
Abartılmış boku çıkartılmış romantizmin yapmacıklığından uzak tutun özlemi.
Niye özleyen hep biz oluyoruz acaba? Biri de çıkıp "özledim." desin, yeter!
soğuk ve boş bir odada sevgilinin fotoğrafına bakıp söylenen sözcük.
Gülümsedim.
Galiba seni.
diyebilmesi zor olmayan kelime.

Keşke bende diyebilsem, diyebilseydim.
91 çıkışlı bir izel-çelik-ercan şarkısı.

yanılmıyorsam aynı zamanda içerisinde yer aldığı albüme de ismini veren şarkı.

bu bilgi de ne bokunuza yarayacaksa artık. *
Geceleri tavana gözlerimi dikip tavanı seyretmeyi değil de yastığa başımı koyar koymaz uyumayı, sabahları huzurla uyanmayı özledim.
insanlara yalandan değil de içtenliğimle sahiden güldüğüm o günleri özledim.
Gönülden inanmayı, sevmeyi özledim.
Çevreme mutluyum imajı saçmayı değil de gerçekten mutlu olduğum o günlerimi özledim.
insanlara korkarak mesafeli yaklaşmak yerine hiç korkmadan inanmayı, güvenmeyi, sevmeyi özledim.
Dert çekmeyi, çare aramayı düşünmeyi değil de hiçbir şeyi umursamadığım o günleri, huzurumu özledim.
Özledim inan ki çok özledim ama seni değil ben, beni özledim.
Benliğimi özledim hem de ne çok özledim.
bu kelimeyi duymayı o kadar çok özledim ki.
evet belkı hıç umrunda değılım ama özledım bıl ıstedım.
Hem de çok...
derin manası olan bir söz. boş yere söylenmemelidir.
öz: ruh, can, insanın benliği.
öz-le-mek ise; özüne yani, ruhuna, canına en yakın yere koymak manasına gelir.

insan birisine "seni özledim", "özledim" diyorsa, senin yokluğunu en derinlerinde hissediyor manasına gelir. candan kopan bir parça gibi.
O zamaaaaan https://youtu.be/pVZfjz75W1w
Karşımda görsem sıfatına tükürürüm diye okudum.
gelmeyecek mesajdır.
Beni sevmeni özledim..
Ya da seni seviyorum yalanlarını özledim..
Beni dinlemeni özledim..
Hiç almadığım o kokunu özledim..
Özlemeni özledim...