bugün

internet aşçısı.

http://www.ozgursef.com/
bandanalı kel aşçı.güzel şeyler yapıyor,arada denk geldiğimde bakarım.showmax da çıkıyor sanırsam.
güzel ve ilginç yemekleri çok sempatik tavırlarla anlatan yemek üstadı. çok sağlam bilgilerinin olduğu ve kendini iyi yetiştirdiği anlatımından ve yaptığı yemeklerden bellidir. sayesinde arkadaşlarıma risotto yapıp hava atabilmekteyim.
berbat ve uyduruk yemek tarifleri verir kendisi. kesinlikle yemek yapmayı bilmemektedir. Bir keresinde izledim midyeleri kabukları ile takur takur attı çorba dediği şeye. balığın da sırt kısmını kesti attı hepsini kaynattı. hala midem bulanır aklıma geldiğinde.
televizyonlarda boy gösteren sempatik aşçı özgür şefin bebek'te yer alan mekanıdır. normalin bir tık üzerinde fiyatlar olmasına rağmen ödenen parayı sonuna kadar hakediyor. ödedikten sonra kitchenette'te veya midpoint'te uyduruk bi salataya o kadar para vereceğime güzel bir et yiyip karnımı doyurdum diyip teselli edebilirsiniz kendinizi.
feci halde leyla ile mecnun'daki ismail abi'ye benzettiğim zat. yaptığı yemekleri de nam nam nam yerim.
ilginc yemekler yapan, sempatik ve yenilikci asci. bi keresinde show tvde sucuk ve sosis te yapilan sahtekarligi anlatirken bunun içine kösele ayakkabı atsam kimse anlamaz demistir ve bende yarilmisimdir. *
biraz kaba saba bir tip. yanındaki kıza son derece hede hödü davranıyor mutfakta. ayrıca yemek yaparken güreşiyor sanki.
malzemeyle dövüşür gibi yemek yapanı izlemek çok yorucu. o yüzden ben birinci raunddan sonrasını bıraktım.

bi de mükemmelliyetçilikten muzdarip ama hayat sufle kadar kolay değil şefim. illaha senin de suflelerin sönecek, yemeğin yanacak, karamelin tutmayacak, terbiyen kıvama getiremeyecek çorbayı ya da sana da organik olmayan yiyeceği kazıklayıverecekler organik diye..

biraz fazla gaza gelmiş gibi.. azcık yavaş diyoruz.
kendisinden evde de sucuk yapılabileceğini öğrendiğim şef. bu kurbanda inşallah kendi sucuğumu kendim yapacağım.
yemekleri bir tarafa tv deki programı çok ilginç. zaman nasıl geçiyor hissedilmiyor.
bir de iyi et görünce "iyi mal" diyor ve illa kendisi yiyor.