bugün

kendini özgür hissettiğin andır. bazen çok alakasız bir şey bile kendimizi özgür hissettirenbilir. mesela telefonu kapatmak. bugün tüm gün telefonum kapalıydı ve oh be dedim özgürlük bu! saçma ama evet bunu hissettim.
evdeki halimdir. havalar sıcak olduğu için üstüm çıplak geziyorum. alta da rahat etmek için şort giyiyorum. o an kanepeye yarı büklüm oturup sigara yakıyorum. aklıma bir sürü yapılacak geliyor. içimden( bazen ses dışarıya da taşıyor) ben mi siktim abi diyorum. ( bu benim terminolojimde banan ne demek) sonra bi an öfkelenip evin içinde dolanıyorum. işte o an aşırı özgür hissediyorum. ev hafif rüzgar alıyor, çıplak ve sinirliyim ya, ha ondan.
- Arabayla uzun yola giderken şehirden çıkış anı ve sonrasında gidilen yolda,

- bazı sabahlar herkes uykuda iken kalkılan zaman diliminden normal kalkmam gereken zaman dilimine kadar olan süreçte,

- uzun tatillerin başlangıcı olan gün ile bitmesine 1-2 gün kala arasındaki günlerde,

- her şey iyi giderken kimseye hesap vermek zorunda olmadığımız zamanlarda,

- gece uykuya dalmadan önceki bazı akşamlarda

Ve ekseriyetle sevdiğim insanla herkesten uzakta yaşayacağım zaman dilimini hayal ederken ben hep özgür olurum.
valla ben dersten çıkıp kulaklığımı takıp bilerek uzak olan durağa yürürken acayip özgür ve iyi hissediyorum ama aslında çok basit aktivite.
işten gelip duş alıp havluya sarındıktan sonra, salonun Ortasında halıda yuvarlanmak.
dağ yollarında hız yapmak.
tek başına, sırt çantasıyla ve seyahatteyken.
insanın kendi klozetine oturduğu an.
Kendimi hiç Özgür ve bu yere aitmiş gibi hissetmiyorum.
tüm düşüncelerimi özüyle açabildiğim zamanlar.
öncesinde cesaretimi toplamam gereken mevzularda attığım ilk adım sırasında.
ve tabiki dans ederken.
Dağ, tepe, bayır dolaşırken, bir başıma.
R25 üzerinde rüzgara karşı seyahat ederken ...
Tekneyle balık tutarken.
Öleceğini bildiğin andır.
Yağmurda yürür ve düşünürken.
(bkz: Denize dalmak), denizde yüzdüğüm zamandır.
Uçakla bir yerlere kaçtığım zaman. Bu his çok özel bir şey ya, sanki kuş gibisin.
Tuvaletin kapısı açık şekilde kaka yapmak.

Selam ve irem derici ile.
Cuma akşamlarıdır. Heyecanla bekliyoruz.