bugün

Aynı zamanda filmin özetini izlemeyip tamamını izleyenlere dert olmuştur.
eğer birileri o bütün kitabı okumazsa senin gibi tembellere özetini sunması imkansız olur. sus derim ben o yüzden.
Kitap okumayı sevmeyen yazardır. Kitap okumuyorsa sözlükteki işi ne??
O zaman neden maçların sadece özetini izlemiyoruz?

Ayrıntılar önemlidir sadece karakterleri ve olayı genel hatlarıyla bilmek bi anlam ifade etmez.
Zeki bir insandır muhtemelen. Bilginin kaynağının çok okumak olduğunu biliyordur. Yeterli azmi varsa doktor bile olabilir. Enayi olduğu ise zeki insanlar tarafından karar verilmelidir.
Tv dizisi midir bu dedirten başlıktır. arkadaşım konuyu öğrenmek için mi okuyorsun onu? cahil adam kitap okumamaktan enayinin anlamını öğrenememiş. alkışlanan başlıktır.
kitabın kokusunu almadan, sayfalarına dokunmadan özetini okuyup ben o kitabı okudum diyen enayi selamlar.
Bütün kitabı okumanın güzelliği varken özetini okuyan enayiden daha enayi değildir. Bu enayilerin bir de bütün kitabı tabletten açıp okuyanları vardır. Pes dedirtendir. Kitap ulan bu kitap! Kitabın dokusunu, kokusunu hissetmeden ne anlar ki insan o kitaptan? Önce kitabı hissedeceksin ki hissettireceklerini daha iyi hissedebilesin...
Enayi değildir, kitap okumayı seviyordur arkadaşım neden enayi olsun değerli nadir insanlardan biridir.
Kitap okumak tabiki enayiliktir. Hatta ve hatta ki zaman kaybidir. Kitap ozetini ogrencilere okumak zorunda birakan egitim gorevlilerine sesleniyorum bizim amacimiz kulturlu ve bilgili bireyler olmak degil sadece ve sadece meslek egitimi alip mezun olduktan sonra para kazanmaktir.
Sınavda özetinden çıkacağını sanan enayi kadar enayi değildir.
(bkz: ben)
iskenderden bir çatal alıp bırakmaktır.
rakı-balık sofrasında bir yudum rakı içmektir.
film yerine fragman izlemek, balayında masturbasyon yapmaktır.
özetle yetinmek yatakta seni bekleyen bir kadın varken, tuvalette mastürbasyon yapmak gibidir.
Sonu belli iken hayatı yaşayan enayinin serzenişi.