bugün

arkadaşlarınca dışlanmasıdır. bu durumu hiç yaşamadım allaha şükür devlet üniversitesinde okuyorum.
yeşilçam da figüran olmaya benzer.
BiR ZAMANLAR ELiME GEÇEN FIRSATTIR AMA BEN FAKiR ÇOCUĞU OYNAMAK iSTEMEDiĞiM iÇiN iSTEMEDiM.
adını feriha koymaktır.
Üniversitesine göre değişmekle birlikte hiç de öyle olmayan durumdur. Zira bu özel üniversitede 2000 tl civarı bir burs alıp, tek kişilik süper lüks odanızda güneşin batışını izleyebiliyorsanız bence hiçbir sıkıntısı yoktur. Tabi aldığınız eğitimin kalitesi, çift anadal vs. vs. vs. de cabasıdır. Okunasıdır...
burs kesilmesin diye her sınav dönemi ekstra stres yaşamaktır.
ferrariye tüp taktırmaktır...
empati yapılınca hafif utanılacak durumdur. hafif ama.
burslu okuyan kişinin bilgileri vardır bilgileri kaybetmek zordur, paralı okuyan kişinin parası vardır parayı kaybederse yapabileceği bir şey yoktur.
bir özel üniversite öğrencisinin daha sorusunu sormadan söylediği şeydir.

x - nerede okuyorsun?
y - şu özel üniversitesinde % bilmemkaç burslu.

adamlar özel okulda okuyorum, salak olduğumu düşünürler diye diye paranoyak olmuş.
yeditepe dis hekimliği ise eyvallah.
Sanırım çok ders çalışmak gerektirir. Çünkü bursun kesilmesi gibi bir sıkıntı var.
Ayrıca bilgili abilerden mesaj bekliyorumdur.
Tıp kazanacak kadar inekseniz akli dengeniz bozuktur.
OkuL otoparkında porsche dururken siz duraktan yürüyerek gelir, girersiniz okula. Herkes kaldıramaz...
dislanilacak olan insan davranisi.

ozelde okudum, burslu fakirlerle konusmuyorduk hicbirimiz. zaten neden konusalim ki ? ne giydikleri duzgun bir kiyafet vardi, ne arabalari.
Temeli sevmediğin derslere karşı ne kadar disiplinli ve sürekli olabilirsin sınavından yüksek alıp sanki bu sınavın ideal bir fonksiyonu varmış gibi hareket eden tiplerin eleştirdiği şeydir.

işkenceye daha çok dayanıyorsun diye iyi olmazsın, yaptığın işi iyi yap. 3. sınıfa gelip, 1. sınıf bilgisinde kalma.
Onların cebi doludur, seninse beynin.