bugün

Maaş konusunda çok saçma bir skalaya sahip sektördür. iş dalı farketmeksizin bir firma asgari ücretle adam ararken diğeri yeni mezuna 80bin lira maaş veriyor.

işe başlayacak arkadaşlar, girecekleri firmaları iyi araştırsınlar. Kadrosu yaşlı olan firmalardan uzak dursunlar. Çünkü orada yükselmeniz imkansıza yakındır kök salmış olan zombiler olduğu için. iş görüşmelerinizde şirketin yaş ortalamasını kesinlikle sorun. Neden sorduğunuzu merak edeceklerdir. Merak ettim deyip geçiştirin. Detaylara girmeyin.
koparmayanı koparan sektördür.
son 2 harfi hatalı yazılmış iş koludur.
nerden mi biliyorum?
15 senedir özel sektörüyorum.
Stresini sikecem artik ha. Gina geldi. Lan mamirlar size salliyodum laflarimi geri aliyorum.
Üç kuruş verip biz biraz fazla veriyoruz 12 saat çalıştırıyoruz derler fakat alakası yoktur. O biraz fazla dediği şey de senin yol parandır. Yani sana kalan gene asgari ücrettir. Üstelik canını çıkarana kadar çalıştırmak işten bile değildir.
sikiş, kölelik,fakirlik ,gelecek kaygısı ve hastalıktır.
Özel sektör müşteriye özeldir, çalışana köleliktir.
kırbaçtır. misal memurlukta yapmasam da olur lüksü burada olmaz. bir iki derken kendinizi kapıda bulabilirsiniz. Bunun en önemli örneği ptt kargonun 'bu ne kardeşim yukarı çıkamam gel al' demesiyle trendyol un 'buyrun efendim bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler' demesi farkı gibidir.
Dün işten çıkartıldım bu gün de çıkartıldığımı unutup hazırlandım çıkarken aklıma geldi günaydın arkadaşlar.
Bayram, seyran, hastalık dinlemez. Adamın derisini yüzer.
Ben çoğu işverenin bu işi becemediğini düşünüyorum. Çalıştırdıgınız kişiye sürekli baskı yaparak, işe girmeden önce saçma sapan ön testler yaparak elinize hiçbir şey geçmez. Sadece çalışacak kişiyi kaçırırsınız. Bundan sonra bunu hissettiğim an o işten çıkacağım. işsizlikse işsizlik sikerler öyle işi hayvan değiliz biz.
Şu ana kadar istisnasız gördüğüm yerlerde patron yalakalığı oluyor. Benim muhatabım işverendir çalışan değil. Köylüler evinde otursun çalışmayı bile beceremiyorlar çünkü. Şehir hayatı bireycilik bunları bir türlü yerine oturtamadık.
işe girmek için en az 2 yıl tecrübe ister ama kamu sektörü öyle mi kpss den iyi puan al yeter.
insanı yiyip bitiren, sonra pasosunu kullanılmış bir prezervatif gibi kenarı atan canavar.
Bayram, seyran yoktur. it gibi karın tokluğuna çalışmak vardır.
Bu devirde varsa yoksa devlette iş bakacaksın. Özel sektör pismanliktir.
Çalışanın iliğine kadar sömürüldüğü bir sektördür.
çalışanı sömüren, modern kölelik sisteminin sermaye babaları.
Adamı farkettirmeden s*ker..
Anlamazsiniz ne girmiş ne çıkmış.
(bkz: kölelik)
Kapitalizm'in demir yumruğu,yıkılmaz kulesi...
Cumartesi yarım gün diyip 16.00'ya kadar çalıştıran kan emicileri barındıran sektördür.
Aylık kölelik yapılan yer.
Hastayım falan dinlemez.
Adamın götünden şırıngayla kan çeker.
cüneyt arkın ın tarihi filmlerindeki taş ocağında zincirle çalıştırıldığı mantığın günümüze uyarlanmasıdır. iş garantisi kesinlikle olmayan, devletin çalışma şartlarına gözlerini yumduğu, tamamen emekçinin emeğini, zamanını üç kuruş paraya sömürme üzerine kurulmuş sistem.

birazcık şansınız varsa bu sektöre düşmemeniz dileğiyle.
kurumsal olmayan özel sektör bir işyeri çalışanınin asla mutlu olamayacağını düşünüyorum.
adamin gotunden kan alinan sektor.