bugün

kastettiğim şey sözlükteki özel mesaj elbette.

son derece saçma bir durumdur. sözlük içi mesaj trafiği yazarları ilgilendirir. burada moderasyonun dahil olması çok saçma. eğer ortada suç teşkil edecek bir durum varsa bunu mahkemeler yoluyla halledebilir kişiler. hem ilk önce kimin hakaret ettiğine moderasyon nasıl karar veriyor. moderasyona ilk mesaj atan mı haklı sayılıyor? kaldı ki bu manipülasyona açık. küçük bi fotoşok hilesi ile mesajın içeriği değiştirilebilir.

sözlük yönetiminin özel mesajlaşma işinden elini çekmesi lazım. yazarlar problemleri kendi aralarında halletmelidir.

hakaretten 3 gün çaylak kalmış yazarınız fikir muhendisi uludağ sözlükten bildirdi. evet.
yani diyor ki tutmayın beni özelden ana bacı saydırayım.

cangıl mı lan burası.
küfürün serbest olması durumunda inci sözlükten ne farkımız kalır düşüncesini akla getiren söylemdir.
buna karşılık; özel mesajla övgünün ödüllendirilmesini beklediğim durumdur.
silik olması işimize gelirdi..
bunu içimizdeki kekoları eleme yöntemi olarak görüyorum, gayette etkili olurdu..
2 kelimeyi yan yana getiremeyip, ana bacı düz giden herifin burada ne işi var alasen?
silik olmalarına da örnekler az değildir.
anarşik bir kişiliğin derinlerindeki yaradır.
neden ana avrat sövelim birbirimize hacı ağabey? konuşsak ya insan gibi.
ki zaten sadece yazarları ilgilendiriyor bu durum. yani moderasyon tüm mesajları tek tek didikleyip hakaret edenleri ayıklamıyor ki! sana birisi sövdüğünde oradaki o x butonuna asılıyorsun. yetkili bi abi hallediyor.
zaten sözlük formatından daralmış adamın, rahatça ana bacı çekmesini engelleyen durum. kıyamam sana ya.
iyi uygulama.
fikirler, görüşler, bakışlar çarpışır ama özele gidip hakaret ve küfreden insan yazar olmasa da olur.
özel mesajında küfür eden bir yazarın nick altına amınoğlu esteban bakınızı verdiğim için bende çaylak olmuştum.lakin özelden amcık demek anladığım kadarı ile iltifat moderasyonumuz hala herhangi bir işlemde bulunmadı. nick altına da bir şey yazdırmıyorlar ulan ne amcık* ortam.
başka yazarı enry ile küfretmekle de geçerli durumdur.ilk kez enry ile bi yazara küfür ettiğimde çaylak olmamıştım,2. başka bi yzara edince 6 gün caylaklıkla cezalandırılmıştım.
asla saçma olmayan hatta gerekli olan durumdur. zira girdiğim entrylerle uyuşmayan insanlar anında gelmiş, geçmiş, ana, baba, bacı, sülale, ot, bok demeden sayıp sövüyor, sikip sokuyor. sözlük ortamında her görüşe saygılı biri olaraktan, kimsenin benim görüşüme olan saygısızlığını küfür ederek belli etmesini çekmek zorunda değilim.
Sözlükteki seviyenin ve kalitenin korunması için alınan tedbirlerden bir tanesi.
adamlar size bu durumu önceden söylüyor buna rağmen millete hakaret ediyorsanız zaten burda işiniz yok demektir. yazsını veya düşüncelerini beğenmediğin birinehakaret etmenin cezası olmalıdır tabi ki. eğer size sataşan bir yazar varsa polmiğe direk şikayet edin eğer gerekli işlem yapılmazsa moderasyona çemkirin.*
ana avrat kaymanın cezası 15 gündür, yargılandığı mahkemede agir ceza olmalı.
Argoyla küfür ayrımını yapın diye ceza vermeyebilir moderasyon size kılsa o zaman şikayet butonunu kaldırmaları gerekir. En iyisi çamuru üstüne sıçratmadan engellemek ama 2 mesajdan sonra küfür ve hakaret eden malaklardan korunmak da pek mümkün değil. O yüzden moderasyon adil olmalı. lan falan hariç her türlü argo sözcüğe az da olsa ceza vermesi lazımdır. Ama çok da ısrarcı olmamak lazım yoksa trollerin rahatça takılmasını engellediniz diye size bile ceza verebilirler.
musallat olan yazara 'siktir git artık' dediğimiz için 5 gün boyunca çaylak olduğumuz durumdur.