bugün

KAnal d'de çıkan ramazan heyecanıyla dolmuş, gaza gelmiş kuş-böcek misali bir muhabir. şu anda "komşu iftarı" adlı sapır saçma bir haber sunma görevi verilmiş kendisine. Bu ne lan? kendine gel lan kadın.
sesinden ve karakterinden tiksinilen kanal d muhabiri.
bir anneye çocuğunun öldüğünü; canlı yayında, kamareya bakarak ve ahtapot misali kollarını anneye sararak söyledi ki anne sinir krizi geçirirken kameranın görüş alanından çıkmasın diye. kadın sinir krizi geçirirken tiksinerek bakmayı da ihmal etmedi.
kendisi de anneymiş. öyle dedi...
(bkz: kanal d nin canlı yayın rezaleti)
yakın zamanda yerel televizyon kanallarının gezelim görelim temalı programlarında izleyeceğimiz bayan. o yetenekle böylesine büyük bir işin içinden çıkabilir mi? merak ediyorum doğrusu.
18 kasım 2010 tarihinde yaşanan kanal d nin canlı yayın rezaletini gerçekleştiren kahraman!!!

bu akşam ana haber bültenine çıkacaksın büyük ihtimalle, özür mözür ne zırvalaycaksan zırvalayacaksın. çünkü büyük haber üstadı abilerin öyle diyecek.
2-3 damla gözyaşı çıkacak ve ağlamaklı ses tonunu da ihmal etmeyeceksin.

sonra onursuzca anne olduğundan bahsedeceksin. çocuğunun yaşını bilmiyorum ama onu da bu rezaletin bir parçası yapacaksın.

sıyrılmaya çalışacaksın bütün ülkenin gözlerinin içine baka baka...
kimileri "olabilir, insanlık yanlış duymuştur" diyecek, kimileri de benim gibi suratına tükürmek isteyecek.

sıkma tatlı canını, 2-3 ay ortalıktan kaybolursun, patronun büyük ihtimalle seni tatile falan gönderir, döndüğünde zırvalıklarına devam edersin.
kariyerinin geri kalanında yayına hacdan bağlansa zor paklanır.
umarım kariyeri bitmiştir denilen kişi.

yaptığı rezaleti onaylayanların da çıkıp "istifa ediyorum" demesi gerekiyor.
ama bizim ülkemizde o etik anlayışında ve cesarette insanlar yok. tepkiler geçene kadar yorganlarının altına saklanır, sonra çürük yumurta yağmuru bitince tekrar bir yerden "cee-eee" diye çıkıp, yollarına bir şey olmamış gibi devam ederler. sonra aynı boku hatta daha iğrencini tekrar tekrar yaparlar.
televizyonculuk bilgi ve birikim gerektirir. iletişim özelliklerinin yüksek olması gerekir. altyapınız yetersizse kesinlikle bir yerden patlak verirsiniz. iletişim ve medya kurallarını bilse yada en azından içinde azıcık insanlık olsaydı zaten en baştan bu duruma düşmezdi. bu sadece bir anons hatası değildir haber baştan hatalıydı.bu haberin başrol oyuncularından biri olan eski muhabir.
(bkz: son şakasını yaptı)
(bkz: televizyonda saçmalayan kişi yerine utanmak)
Tez zamanda kovulmasını istediğimiz muhabirdir.

Tabi bunu yapacak göt var mı merakla bekliyoruz.
çok hoş bir bayandır. canlı yayında belki o açıklamayı yapmasa o zaman belki de kanald yönetiminden tepki alacaktıdır. emir kuludur.
eve gitsin kocasını çoraplarını çitilesin kişisi.
(bkz: safkan mal)
pek çok hoş bir bayan değildir. çok hoş bir bayan o açıklamayı katiyen yapmaz. o açıklamayı yapmasa sadece kanal d yönetiminden tepki/ceza alacaktır evet. yaptı da ne oldu. binlerce kişi şuan öfke kusuyor bu bayana, kanal d yönetimine. ama olsun şaşırmadım ben. kanal d yakışanı yapmıştır. yarın bir benzerini atv de görürüz show tv de görürüz...
suratına bakınca gram muhabir edası göremediğim, türk televizyonlarında kanımca şu ana kadar yapılmış en büyük rezalete imza atan ve umarım yaptığının cezasını çekecek ''muhabir''.
yanlış meslek seçmiş kişi.
şimdi vicdanı rahat mıdır diye merak ettiğim kadın.
gece uyuyabilmiş midir? uyuyamadıysa, aldığı tepkiler yüzünden mi, yoksa vicdanı yüzünden mi?

bir de demez mi; "bu haberi bir anne olarak nasıl vereceğimi bilemiyorum böhühüh... önce çocuğu dışarı alalım... biraz daha uzağa."

haha, çok güldüm bu haline. ne kadar beceriksiz bir şov ve oyunculuktu.
hani biz muazzam derecede salağız ve diyeceğiz ki, "allah'ım ne kadar düşünceli bir muhabir. ne kadar hümanist. heşlal ossun. yürü beee"
%100 suçlu kendisidir.okullarda kötü örnek olarak okutulacak nitelikte bir hatadır.bu tür haberler sağlık ekibi ile birlikte verilmesi gerekmektedir.kaldiki zaten ortada ölüm yok kulağına ses bulundu deniliyor.nasıl bir beynin var senin allah belanı versin.
kızılmaması gereken mümine. yüzündeki müslüman telaşına bayılmamak elde değildir.
geçenlerde tekrar haber yaparken gördüğüm kişi ondan sonra birand neden cnntürkten ayrıldı yollandı biz yanlarında çalışsak 5 dakika geç geldik diye atarlar işten.
iticidir.Ses tonu,vurguları bu iticilik halini daha da bir baskın kılar..
berbat sesli muhabir. sesi kanal değiştirme sebebi.
Şile de kaybolan 3 yaşındaki Beratın ölümünü rayting için kullanmaktan kaçınmayacak kadar insanlığını öldürmüş biri.

o haberden beri görmekten hazetmiyorum kendisini. son derece antipatik ve itici kanal d muhabiri. az önce pişmiş hamsileri götürüyordu.
hayat ne garip.
yeni görevi hükümet yalakalığı olan karaktersiz muhabir. eee! kanal d ye de böylesi yakışır...