bugün

tüm ateistlerin anas.... şaka lan şaka küfürle dinsiz adam imana gelirmi. benim sorum şu madem evrim var siz neden evrilmediniz?
madem allah yok o zaman ölünce neden cennete yada cehenneme gidiyoruz şeklinde bir entry olması büyük olasılıktır.
allah yoksa kur an nasıl indi. nerden indi?
Basittir. "Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdûhü ve resûlü." *
ilk dört yorumun şaka olmasını dilediğim konudur. büyük bir hevesle, belki güzel bir öğle tartışması yakalarım diye girdim ama ilkokul öğrencileri sarmış ortalığı. ya da geyik yapan ateistler. umarım ikinci ihtimaldir. neyse hevesim kaçtı amk.
hani diyorsun ya; sen ibadet ediyorsun (hoş yapabildiğimizce), oruç tutuyorsun, haramdan kaçmaya çalışıyorsun. kaçamıyorsan bile "bu haramdır" diyorsun.

işte ateist kardeş, şayet sen haklıysan ve haşa allah yoksa ben ne kaybederim? 60-70 yıllık ömrümden belli bir zamanı boşa geçirir, öldükten sonra bakterilere yem olur giderim...

ama ya ben haklıysam???
başlangıçtan bugüne kadar yeryüzünde canlılar arasında bir evrim olduğunu kabul etsek bile , bunun gelişigüzel kendi kendine bu kadar düzenli bir şekilde evrilebileceğini düşünmek çok zor . kanıtlanmış bir evrim varsa bile bunu yapan bir yaratıcı olduğunu kimse inkar edemez sanırım.
başlığı açan katmerli ateisttir. sizle taşşak geçiyordur. aldırmayınızdır.
Madem Allah'ı görmediğin için inanmıyon kulağının arkasını göremiyon o zaman seninde kulağın yok
sırf islam'ın açıklarını yakalamak için müslümanım diyen çoğu insandan fazla kuran okuyorsunuz.

sonunda inşallah cennete gidecek imana sahip olacaksınız. ben inanıyorum.
zebaniler cehennemde tecavüz ediyormuş...
Cok zor aninizda allah'a yonelip sammiyetle dua ettiniz de allah isteginizi gerimi cevirdi...
(bkz: bir elmanın yaratıcı gözündeki önemi) ni açıklayamayan kimselerin kimseyi imana getiremeyeceğinden yola çıkılırsa imkansız olandır.
su sekil bir entry dir:
-allah a inan! eger yoksa bir sey kaybetmezsin, ama varsa o zaman kazanirsin.
hadi canim ordan. eger bu mantaliteyle inanacaksan zaten bastan kaybetmissindir. eger iddia ettiginiz gibi bir yaraticiysa sizin özünüzü zaten bilir, ve allah in bu yetisini bilmenize ragmen onu kandirmaya calisiyor olursunuz, ki bu bile eksi bilmem kaç takva puanidir. ben asil su noktada bocaliyorum, yani aslinda zerre bocalamiyorum ama siz inananlara bende bir soru niteliginde gelsin. madem allah sizin dediginiz kadar hakkaniyetli, adaletli ise:
ben burda sadece insanligin gelisimi ve sagligi icin gecemi gündüzüme katip calisirken, allah in yarattigi hic bir canli yaratiga gram kötülügüm dokunmamisken sadece inanmiyorum diye ebedi cehennem azabi çekeceksem ve sen (kisisel algilanmamali) müslüman, sadece inaniyorsun diye, yaptigin kötülükler karsisinda cehenneme birazcik magruz kalip geri kalan kismi cennette geçireceksen, soruyorum; hani nerede o sizin allah in adaleti? simdir rte cenneti görecek ben göremeyecem öyle mi? oglum öyle bir allah a zaten inanilmaz ki, bi sasirmayin düzgün durun ya.
büyük sevaba girmektir. evet.
Dagin basinda etrafinda kimseler yokken oyle bir vahiy gelmek ki, kilic zoruyla insanlari musluman yapmak gibi basari varken hicbirseydir.
görsel
Su an hac turuna cikiyorum mumin kardesim.