bugün

tuvaleti gelen adayların bir gözetmen eşliğinde ihtiyaçlarını giderebilecekleri,18 haziran 2006 tarihinde yapılacak,öğrencilerin sadece kendi alanlarından bölüm seçebilecekleri seçme sınavı.tüm gireceklere kolay gelsin deyip,başarılar diliyorum ayrıca.
türkçe , matematik 1 , sosyal 1 , fen 1 , edebiyat-sosyal , sosyal 2 , matematik 2 ve fen 2 bölümlerinden oluşacak sınavdır. her bölümde 30 soru olacaktır ve adaylar kendi bölümleriyle alakalı soruları yanıtlayacaktır. toplam süre 3 saat 15 dakikadır. 09:30 da başlayıp 12:45 te bitecektir. ve geriye 19 gün kalmıştır. (bkz: oss magduru olmak)
kısa bir hikaye...

üniversitede iki senesini devirmiş eleman; eski günleri yad etmek için, milletin heyecanını görmek için ve biraz da şansını denemek için sınava tekrardan girmiştir. ancak, sınav sorularına baktığında, eskilerden çok farklı ve aşırı zor gelmiştir. ümitler ilk dakikalarda bitmiştir. ama, o da nedir... kimliğine bakan gözetmeni çok yakından tanıyordur...

-tuvalete gidebilir miyim?

-ama, sınavın başından beri onar dakka arayla gittiniz, fazla olmadı mı?

-sanane, parasıyla değil mi, gitmek istersem götüreceksin beni. ha bu arada sen bizim termodinamik dersine giren asistan değil misin? yaktım, oğlum seni... sen beni bölümde süründürdün, ben de seni burda süründürcem. yürü önümden şimdi. niahahaahaha...

fakat, o da nedir, biriken asistanların wc kapısında sohbete tutuştuğunu görmektedir, bir nöbetçi gözetmen de bütün öğrencileri içeride kontrol etmektedir.
öğrencimiz, asistanı sıkılmaktan kurtardığını fark eder (yaralı parmağa işemiştir), sınavdan çıkar gider, ve gözetmeni tekrardan dikilmeye mahkum eder. hikayemizin sonunda mutlu olan kim midir? kim bilebilir?
simd ioss de tuvalete goturen yarin ogle arasi verir..
oss de tarihi rekor denemesinin yaşanacağı sınav
genital bölgelerine kopya yazan öğrencileri nasıl kontor edeceklerini tahmin dahi edemedğim...ösym'nin 0 km işkence modeli...
(bkz: bu sene soruları tübitak hazırlıyormuş) *
bir çok sözlük yazarının kabuslarına giren sınavdır ayrıca...
sınava girenlerden alınan haberlere göre mat2 kısmının herkesi dilim dilim doğradığı sınav olmuştur.
yeni sistemin uygulandığı ilk sınav.
tuvalete gitme iznini suistimal ettiğim sınavdır.
bölümlerin puanlarının allak bullak olmasına sebebiyet verecek sınav.
ilk 90 soruda yanlış yapmadığımı düşündüğüm * ikinci bölüm edebiyatta bir iki matematik2'de ise neredeyse bütün sorular zor olan sınavdır.Sos2 soruları ise birkaç ezber soru haricinde oldukça kolaydı *.Öğrencilerin yarısı sınavın yarısında çıkıp gitmiştir,mat2 soruları isyan sebebi olsa da öss'nin bir puan ölçme değil sıralama sınavı olduğu unutulmamalıdır. Hepimize geçmiş olsundur. Tamamen öys'ye dönmüştür sistem. * Geriye sadece temmuz'un üçüncü haftasını beklemek kaldı.
şaşırtan sınavdır. şöyleki ; zor konulardan kolay , kolay konulardan zor sorular sorulmuştur. e kimse de buna hazırlıklı olmadığı için gayet kazık gelmiştir.
şahsen bende katılıyorum türkçe , sosyal 1 , mat 1 çok basitti. edebiyatta bir iki zorlayıcı soru vardı. mat2 yi ne siz sorun ne ben söyleyeyim.
Saat 16:30 itibariyle ösym tarafından soru ve cevapları açıklanacak sınavdır. *
osym.gov.tr
2 kişinin başkasının yerine girmeye çalışırken yakalandığı sınav.
ed-sos kısmının kol gibi girdiği sınavdır.
3 saat 15 dakikada hayatınızı karartan sınavdır. çoğunuz haketmediği yerleri kazanacak yada hiç kazanamayacak ömür boyu rahat bir hayat süremeyeceksiniz. çoğunuzda istemediği bir bölümü kazanarak emekli olana kadar sevmediği bir işi yaptığı için mutsuz olacak.
(bkz: felaket tellali) * *
matematikten bir sorusu yanlış olan sınav. *
biri kimyadan biri fizikten olmak üzere 2 sorunun yanıtının yanlış olduğu hakkında tartışamların başladığı sınav..

http://www.ntvmsnbc.com/news/377179.asp
her saat başı tuvalete gitme bahanesiyle lavaboda sigara içtiğim sınavdır.
2. bölüm soruları çok kakık olan sınav.
Saat 6 sularında 2 sorusunun yanlış olduğu açıklanan ve doğrusunun bi tv kanlında gördüğüm sınav.
7 kadar sorunun yanlış olduğu iddia edilen, ösym tarafından yapılan açıklamayla incelemenin başlatılacağı haberi duyurulan, eğer hatalı oldukları tespit edilirse de hatalı soruların iptal edileceği beyan edilen sınav.
osym tarafından yapılan şaibeli sorularla ilgili açıklamada, hiçbir sorunun yanlış olmadığı sadece fizik-2 testinde 12. soruda doğru şıkkın b yerine c olması gerektiği sonucu çıkartılmış olan sınavdır. işin ilginç tarafı, bu soruların doğru yanıtlarını öğrencilerin bulabilmesi için verilen süre 1 dakika iken, koca komisyonun soruları 5 günde anca değerlendirebilmiş olmasıdır. *