bugün

Bizim evdede yaşanmaz bu sessizlik.
Hadi anayı babayı geçtim hadi evin küçük oğlunu da geçtim adı üstünde küçük leylek falan inanır.

evin büyük kızı sen halta kaçıyon senide mi leylekler tövbe estağfurullah??
Orkid reklamlarında da benzeri olur.

Evet, baba. kadınlar regl olmaz ve öpüşmez. Bunu biliyoruz. Bu sadece televizyonlarda olur, herkes gevşesin lütfen.
öpüşen benmişim gibi bir sessizlik.
valla ben tek iken sıkıntı yok ta aile varken sıkıntı oluyor onlar utanmasa da ben utanıyorum ne bileyim bir garip oluyor.
Akabinde “aç bakalım entiviyi haberleri oğlum ne varmış” söyleminin duyumlasına sebep olur.
kütüphanede bile yok böyle sessizlik. biri çıt çıkarsa diğerleri şiiiiiiişşş diye uyarırlar.
Artık televizyonlarda öpüşme sahnesi de yok. Zaten alkol ve sigara da yok. Bu sayede ülkemizde sigara ve alkol tüketimi dünya ortalamasının çok altına düştü. öpüşme sahneleri olmayınca tecavüz oranları da hızla düştü. Türkiye ahlak timsali olarak yabancı ülkelerde ders kitaplarında yer alıyor. Eski dertlerimiz de kalmadı kimse kanalı değiştirmek zorunda kalmıyor. Çok büyük ülke olduk çok .
Evin tek erkek çocuğuysanız bütün gözler sizin üzerinizdedir.
Bir 10 yıl kadar öncesi sanırım. O zamanlar her elde telefonun olmadığı, internetin kablolu olup masaüstüne bağlı olduğu, evdeki tek televizyonla ailenin çay eşliğinde dizi izlediği zamanlardı.

Kumanda kimde ise sorumluluk ondaydı. Görevi büyüktü.
Kumandacıbaşı kanalı değiştirene kadar biri elindeki 10.000 smslik tuşlu telefonuyla beklettiği mesajını yanıtlar, öteki çayını karıştırır, diğeri halının desenini incelerdi. *
Şimdi artık öyle sahneler yok ama böyle ailesel aktiviteler de yok.
-Kumanda orda mı
+ay bilmiyorum ki terliğin ordaydı

babanne: Vıyyy çevirin şunu uşağım
+babanne dur bitecek şimdi

Gibi diyaloglarla yıkılan sessizliktir.
biz hala kanal değiştiriyoruz yalnız daha o seviyeye gelemedik.
Öpüşen benmişim gibi herkesin bana bakması çok gariptir .
izmirli ailelerin maç tartışır gibi öpüşme pozisyonu tartışarak bozduğu genellemedir.
Bizim evde kanal degistirme de olmaz sessizlikde. Tv ne kadar açık olsa da izleyen kimse olmaz. Herkes birbiriyle sohbet ederken o öpüşme, sevişme sahnesini de kimse fark etmez. Biz çocuklar küçükken oluyordu o. Zaten o zamanlar çokta öpüşme sahnesi olmuyordu. Yani zamanla geçiyor o sessizlik.
Bunun olmadigi evlerdeki babalari sa kinarsiniz yok izmirli yok soyle diye, harbi garipsiniz.
Çok gariptir lan. Başka hangi ırk, ülke acaba bizim yaptığımız gibi kanalı değistiriyor. Valla çok garip bir adaptasyon. Hayır o değistirme işlemi olmasa da şu tabuları yıkıp az cinsellik ögrense şu çocuklar.

Edit:Tabi zamanı geldiğinde.
o anda tüm aile bireyleri o sahneyi izlemiyormuş gibi davranır, fakat herkesin aklı televizyondadır. eper o öpüşme uzun sürerse kanal değiştirilir sessizlik bozulur. ardından o sahne hiç olmamış gibi hayata devam edilir.

genellikle kumanda kimin elindeyse o sahnenin yaklaştığını hissedince kanalı değiştirir zaten.
ve annenler odadaysa telefona bakmalar....
kumanda elinde olanın üstünde baskı hissetmesine sebep olacaktır.
kafayı başka tarafa çevirmeler ile birlikte vuku bulur.
arkadaşlar kusura bakmasın kimse ama inşallah öpüşme sahnesi varken utanmayacak kadar laik bir aile yoktur bu sözlükte.
şahsen bu ülke elden gidiyor demektir benim gözümde.
ped, reklamları kadar sesiz değil.
odadaki herkes birbirinin yüzüne bakar.acaba öpüşme sahnesini izliyomu diye.
esneyerek ağzını kapatma refleksine müteakip, kafayı boyundan tv yönü aksine çevirerek savuşturulan stres.
YUTKUNMA SESLERiYLE BOZULAN SESSiZLiKTiR.