başlık saçma oldu fakat şöyle ki: insanın aklında oluşan düşünce patlamasının ardından oluşulan mutluluğun, daha önce bulunan şeyi bulmanın farkına varıldığında üzüntüye dönüşme durumudur.
ortaokulda kesfettigimi sandigim yeni carpma yonteminin misirlilar tarafindan kesfedilmis olmasi ve ilk benim dusundugumu sandigim seylerin benden once nietzsche, schopenhauer gibi filozoflarin dusunmesi. ama fazla gec kalmamisim 100-200 yil kadarcik.
Kimsenin aklına gelmeyeceğini düşünüp başlık açmaya yeltendiğinizde o başlığın çoktan açılmış olma durumunda aynı hisleri yaşadığınız olay.
Önceden açılan başlığı açmaya çalışıp, çoktan açıldığını görmeye benzeyen durumdur.
Paradoksu ilk ben buldum sanıyordum. Mantık belli sadece isim eksikti. Şerefsiz ler yıllar önce isim bile vermişler.
Ben bunu neden daha önce düşünemedim dersin ve google amcaya sorarsın. Bi bakarsın ki zaten biri senden önce düşünmüş... Hatta bu kadar teknolojik gelişme insana "adam bunu yıllar önce hangi şartlarda nasıl bulmuş?" dedirtir. Zaten teknolojiyi de o buluşlar geliştirmiştir. Bu saatten sonra insanlığın bulması gereken yegane şey kendimize benzettiğimiz gezegeni nasıl düzeltebiliriz olmalı bence...