bugün

Şüphesiz ki gömülme olayına dair farklı bir bakış açısının eylemsel hali. sonuçta 3/4'ümüz su. ayrışma daha kolay olabilir. hem tuz da yardımcı olur. tek fark; solucanlar yerine balıklara yem olacak olmamız. sonuçta su da toprak gibi 4 asıl elementten biri. dünyamız günden güne kalabalıklaşıyor. böyle bir proje; mezar yeri bulma sorununu da rafa kaldırabilir. ayrıca bu iş birçok kolaylığı da beraberinde getirecek. herhangi bir yerin kazılması gerekmeyecek. mermercilerin bizlere kol gibi geçirmesi sona erecek. çiçek işleri azalacak. bayramlarda insanların çoğu zaten mezarlıklar yerine tatile gidiyor. çoğunun ölen yakınları umurlarında değil. hiç değilse bu şekilde hem dua edebilecek hem de tatilini yapabilecek. işte analitik düşünce bu. bir fetva bu işi çözer diyorum ve hemen fikrimi diyanete iletiyorum.
Bol bol ölümüze işenir.

Ha işensin öldükten sonra onu mu dert edeceğim, etmem tabi ki.
Fazla marjinal bir yaklaşım. Düşünce iyi ama geliştirmek lazım. Mezardan daha sempatik zannımca. Desteklediğim proje.
lüferlere yem oluruz.
Sahile vurabiliriz, o zaman ölmeyenler için hiç eğlenceli olmaz. Bi de dalga vurunca bikinimiz açılabilir ve düzeltemeyiz. Popomuz, mememiz görünebilir. Sonra sözlükte bizi çaylak yaparlar. Ama öldüğümüzden anlamayız.
zamaninda turkiye’de bulunan tek krematoryumun kapatildigini okudugumda sok gecirmistim. onca farkli dine mensup vatandasin oldugu bir ulkede hemde.
beni gommeyin, basimda aglanilmasini istemiyorum.
beni yakip kullerimi denize savurun, her yerde olayim isterim.
neyse ki benim sansim var, siz dusunun.
sudan korkarım, gerek olmayandır. ölsem gömdürmem kendimi.