bugün

son nefesini verirken o anda ne hissedeceğinin asıl konusudur.
en güzel ölümde boğulmak ve donmak yaşamadık ama araştırmalar bu yönde öldüğünü en acısız şekilde anlamaktır zaten allah böyle cici ölümler nasip etsin inşallah .

yarın ölür müyüm acep ?
ölmedim hala hayata tepkim devam ediyor.
tüm akıl sahibi varlıkların merak ettiğidir. canımızın nasıl alınacağını sadece allah bilir. vakit gelince, ruhu bedenden çıkarmayı bilen melekler gelir ve çekip alırlar. kimisini çok acıtır, kimisini az acıtır, kimisini hiç acıtmaz. sonrasını da allah bilir. toprağın altında sıkıntı çıkmasın diye biraz hazırlanmak iyi olur.
ölmeyi bayılmak sanmaktır.
bugünde ölmedim anne.
bu konuyu tecrübe ettiğimizde kimseye anlayamayacağız çok kötü bisey. diğer tarafta anlatırız, hatta tartışırız kimin ölümü daha heyecanlı diye.
allah, ahiret kavramlarını sorgulayan arkadaşların merakıdır. *
yavaş yavaş bilinç kapanacak, nasıl kabus görüyor ya da rüya görüyorsak öyle bir süreç yaşayacağız ki bu mezarda geçen dönem olacak kanımca. kabir azabı denen şeyi kabusla kabir ferahlığını da rüyayla sembolize edebiliriz. sonrasında uyanacağız ve mahşer meydanında olmuş olacağız.
az önce bir rüya gördüm cidden ölüyordum böyle bir haz olamaz acaba öyle midir ölmek neyse şuanda ölmedim mürekkep bitene kadar burdayız alim allah.
(bkz: fazla merak iyi değildir)
Şahsen hiç merak etmiyorum uzak olsun. Amin.
Bir çok şeyi merak etmenin yanında çok farklı bir durumdur. Merakınız giderilir yalnız artık anlamsızdır. Sakın evde denemeyiniz. Ayrıca fazla merak gerisini anladınız *
'ölüm varken ben yokum, ben varken ölüm yok.' işin garibi bunu söyleyen de bir ölümlüdür. ölüm varken o var mıydı yok muydu bekleyip görücez.
bugünde yaşıyorum yarın allah kerim.
hiç kimsenin düşünmek istemediği gerçeklik.
ölüm ya sonsuzluğa erişirsin yada toprağa gübre olup çürüyüp gidersin en önemli o anda öleceğin anda hissetceğimiz duygudur.
Herkesin en az bir kez düşündüğü, merak ettiği şeydir ölüm. Normaldir.
ölümle yüzleşip kurtuluş şansınızın olmadığını düşündüğünüzde devreye giren duygu. huzur gibi de değil bu, istiyorsunuz onu artık, ne ise görmek ve anlamak.
Ya gördün . Peki sonra ? Ya hiç bir şey yoksa . Boşluk , evren kadar büyük , denizin dibi kadar karanlık ve sonsuz bir zaman aralığı . Bununla yaşayabilecek misiniz ? Ya da vadedilen cennet . Umudun yeşerdiği , hayatın yeniden çiçek açtığı yer . Peki ya Cehennem ? yanan kemikler , parçalanan organlar , acılar , ızraplar . hangimiz mükemmeliz ki ?

Herkes cennete gitmek ister ama kimse ölmek istemez .
Daha çok ölümden sonrasını merak etmektir.

Hoş doğmadan önce de yasama gibi bir kaygımız yoktu, öldükten sonra da sonsuz hayat gibi bir kaygımız olmaz zannımca.
cevabı bildiğinizde diskalifiye oluyorsunuz ama swh.
Nüvesinde sûkunu ve geçiştirmeyi barındıran donuk bir merak biçimi. En nihayetinde insan her düşünceyi taşıyabiliyor doruklarına dek de bir ölüm karşısında tutuluyor ağzı dili; Öyle Bir kavram ki ne müdrike ne de muhayyile ulaşabiliyor derinliğinin sınırlarına.
O lükse sahip olacak kadar öteki tarafa hazırlıklı değilim.
Acayip merak ediyorum. Dünyevî hayallerim suya düştü. Artık merak ettiğim ve arzuladığım ne bir yemek ne bir eylem hiçbir şey yok. Tek merak ettiğim şey ölüm.
Uykunun kardeşi olduğuna göre çok güzel olsa gerek. Sonsuza kadar yoksun artık mis.
Ölümden korkmayan ya inançsızdır ya da amelinden oldukça emindir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar