Her ölüm yeni bir başlangıçtır..

Bir filmde duymuştum ama hangi film unuttum.
Ölüm Berzah alemine doğmaktır. Varmı öyle hem inkar edip hem ölüp yok olmak.
Bir de Şöyle düşün, Ya biz haklı çıkarsak... o zaman inanmak daha faydali degil mi? diye cümleye başlayanlar dindar değil menfaati için inanmıştır daha çok.

Ateist, agnostik ve diğerleri işin sonunda yanmak varsa bile sırf menfaatleri için inanacak degillerdir. Zaten inanç meselesi hesapçılıkla olacak iş de değildir.

Yanma tehlikesine ve cennet ödülüne karşı inanılmaz arkadaşım.

Pascal da Neden inanmalıyız konusunda faydacıydı ama bu tamamen saçmalık.
Ölüm, yok oluştur cümlesi saçmadır. Çünkü ölümde, yok olmanin deneyimi olamaz. Haliyle oluş yoktur. Olum, deneyimin yokluğudur zaten.

Deleuze ve Blanchot okuyunuz.
Bir de bu taraftan bak. Ya biz haklı çıkarsak. O zaman senin halin ne olur .
Geldiğimiz yerin bilincinde olmadığımız için gittiğimizde de aynı durum söz konusu olabilir.
Yok oluş ayni zamanda var oluştur.
tokuştur babacım tokuştur..

yarasınn.
Oluş varlığa tabii zaten, yok oluş demek isnadla çelişmektir çakma onko epistji.
Hı hıı! Dünya da ne kadar ibnelik, üçkağıtçılık, zalimlik, tacavüz, katliyam yapmışsan hepsi yanına kâr kalacak.

iyi niyetliliğinden dolayı fakir, fukara, aç olup intikam almayanlar enayi bu arada!

Milyonlarca masum insanı katletmiş hitler, lenin, stalin ve boş yere katlettikleri yok oldular yani!

Bu zihniyet adamı terörist eder. Dhkpc ve pkk bu zihniyetli gaddar kişilerle doludur.
ölüm bu dünyanın seninle bir işi kalmadığı gündür.
şekil değiştirdiği doğru, doğadan gelip doğaya geri dönüyoruz.
eğer hepten yok oluyorsak ve ruh yoksa sonunda kurtuluyoruz demektir.
madde yok olamaz, şekil değiştirir.
Ölüm yok ise o halde onu oluşturmak gerektiğini belirten söylem. Öyle bişey.
Bilinemez. Kaynar kazan falan yalan o mantıken tırt zaten ama boyutları yok sayamam.
kimse ölmek istemez bu yüzden yalanlar daha tatlı gelir madem ölümsüz olmak istiyorsunuz dünyaya bir faydanız dokunsun işte o zaman gerçekten ölümsüz olursunuz.
Ölüm sonun başlangıcıdır.
belki de doğmadan önce, "doğum yok oluştur!" demiştir, doğumdan önce eğer herhangi bir şekilde var olmuşsa insanlar veya herhangi başka şeyler.

herkes ölmüş de gelmiş gibi, ölümden sonrası için yorumlar yapar olmuş. doğumdan önceki karanlığa veya benzeri bir koyuluğa ilerlediğimiz, kesin olan tek gerçek.
Maddelere bağlı; ihtiyaçlarımın herşeyim olduğu şu gerzek ve el ile tutulan bu gerzek hayatın yok olduğu doğdurur.

Ölümü özledim aa dostlar. Sıkıldım atomların içinde olmaktan.
Teistlerin kabullenmekte zorlandığı gerçektir.
evet hiç var olmamışcasına yok olmaktır hemde. zaten bu korku insanları belki de bu denli kalıcı olmaya itiyor. hepsi de geberip gidiyor zaten. oh canıma değsin mis.
ölüm derin bir uykudan uyanıştır. kimimiz için kabus, kimimiz için düş olan uykudan...
Oluş bir sürece işaret eder. "Ölüm, yok oluştur" demek "ölüm, yok olma sürecidir" demektir. Dolayısıyla ifade etmek istenilen ölümün yok olma olduğudur. "ölüm, yok olmadır." denilirse daha uygun olur fakat bu da eksik bir ifadedir.
Yani diyor ki yolo.
kısmen doğru.

bakış açısına göre değişir, yeni bir başlangıçtır.