bugün

Şahsen korkmuyorum.
Korkmayan var mı diye sorulsa daha iyi olurdu bence...
ben ölmekten değil de beklemediğim bir zamanda aniden ölmekten korkuyorum.

tanım: bir soru başlığı aynı zaManda forum/chat tarzı başlıktır.
insan doğası gereği bilmediği şeyden korkar.
ölmeyi bayılmak sanan arkadaslarin olmekten korkmadiklarini beyan ettikleri başlık.
Ara sıra youtube den açılan mezarlıkları falan izliyorum. bence güzel bir şey. ewed
Bir soru. Ben zaten bir ölüyüm. Bir kere ölünce bir daha ölemiyorsun.
Bekara karı boşamak kolaydır.
Korkmuyorum ama kalkıp bi koniçivanın yediği yarasa yüzünden ölürsem çok ayıp olur bana.
benim.

ölüme hazır olamamaktan korkarım.
Ölümden korkmuyorum diyenler,şimşek çaksa ödü patlar,biri arkadan gelip korkutsa tansiyonu düşer,köpek yolunu kesse dizinin bağları çözülür.eee hal böyleyken(bir örnek)gece evde teksin uykuda birden tepende bir gölge tanımıyorsun eve nasıl girmiş?ne istiyor tamamen savunmasız haldeyken ruhunu bedeninden çıkarmaya başlıyor,görüntüsünü bilemiyoruz.velhasıl korkmuyorum diyene çocuklar bile inanmaz.
ölmekten ziyade sonrasından korkuyorum.

Hayır belirsizlik beni korkutan.

Sözlüğe yöneltilmiş bir sorudur.
korkmuyorum diyen korkusunu bastıran ve korkmadığını zanneden insandır. insan ölmekten korkmasa canı tehlikeye girdiği anlarda umursamaz davranabilirdi.
Olmaz mı, götü atıyor herkesin.
korkmiyem ulen korkmiyem.
Ölüm değil hesap korkutuyor. Yoksa şu zevkleri ve mutluluğu geçici olan dünyada bir dakika dahi kalmanın bir anlamı yok.

Edit, şunu da ekleyeyim

Ölüm güzel şey, budur perde ardından haber...
Hiç güzel olmasaydı, ölür müydü Peygamber?
-üstad necip Fazıl.
Aslında ölümden korkan bir insan değilim, gerçekten korkmuyorum ama şu hayatta yapmak istediğim, yaşamak istediğim şeyleri yaşamadan ölme duygusu beni yiyip bitiriyor aslında.
Korku mu emin değilim ama yaşamak istediğim çok şey var niçin yaşamadan gideyim ki gibi bir düşüncem var. Bazen ölmüş olmayı istiyorum çünkü hoş şeyler olmadı nadir güzellikler dışında. bilmiyorum işte korkuyor da değilim korkmuyor da değilim.
Bıçaklandığım zaman yaklaşmıştım insanı korku,huzur,garip hisler kaplıyor, kulaklar uğulduyor, sesler duyulmamaya başlıyor.
var, size ne kadar lazımdı?
Ölmekten hiç korkmadım. Ama bazen öyle anlar oldu ki kendim öleceğim için değil yanımdaki arkadaşlarımı kaybetmekten korktum. Ulan ne görevlerdi be. Ağrı ve Tendürek dağı ömrümü yedin.
Arkadaşlar aranızda çikolatalı gofret sevmeyen var mı?
Ölümden değil amelinden korkuyorum ben.

Cennete gideceğimi bilsem şu dakika ölsem korkmam. Dünya ne ki ayrılamayacağım.